Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK2016. November 20. 12:56

Kövessék velünk a mérkőzést percről-percre. Kezdés 17 órakor!

• 16:59:02

Nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 17:00:13

Már a 8. fordulójához érkezett az NB I/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság, a KKK-ra pedig ezalkalommal egy kemény, idegenbeli mérkőzés vár.

• 17:01:47

Fekete Ádám együttese a 6. helyezett Zalaegerszeg otthonába látogat, ahol nem lesz könnyű megszerezni az újabb győzelemet.

• 17:02:08

De lássuk is a kezdőket, mert a csapatok már pályán vannak.

• 17:04:50

ZTE KK

A Zalaegerszegiek névsora egy ismerős névvel kezdődik. Irányítójuk ugyanis a tavaly még a KKK-ban pattogtató Ubilla, rajta kívül pedig Olasz, Norfleet, Szabo Zsolt és Gáll kapott helyet Bencze Tamás kezdőjében.

• 17:05:49

Kaposvári KK

Kaposvári oldalon Fekete Ádám a már jól megszokott kezdőjét küldte pályára: Wisseh, Duren, Cooke, Hendlein, Simms.

• 17:06:54

ZTE KK

Közben Norfleet kosarával jelentős előnyt szed össze már a zete, 8-2-re vezet a házigazda.

• 17:07:49

ZTE KK

És egy újabb ismerős név a zalaiaknál, Benke Szilárd is a pályán. Minden bizonnyal őt nem kell bemutatni a kaposvári szurkolóknak.

• 17:08:22

Az újabb hazai kosár után pedig rögtön időt is kér Fekete Ádám.

ZTE KK

Benke válaszol rá azonnal a túloldalon, 13-5.

• 17:11:58

ZTE KK

Eléggé bekezd a ZTE, Norfleet is dob egy hármast. 16-5.

• 17:12:22

ZTE KK

Norfleet dob aztán egy akrobatikus ziccert, 18-5.

• 17:13:38

Újabb ismerős név a pályán. Baki állt be a KKK-ba, őt pedig a hazai szurkolók ismerhetik jól, hiszen a város szülötte.

• 17:15:51

ZTE KK

Mohácsi veri be a harmadik zalai hármast, 21-5.

• 17:16:15

Megkeződik az utolsó perc a negyedben.

• 17:17:44

Őrült rohamok a végén, de egyedül csak Hendleinnek sikerült betalálnia egyszer, így egy negyed után ZTE - KKK: 21-7.

• 17:19:52

Durenre fújnak egy sportszerűtlent, miután a labdaszerzás után meginduló zetéből Ubillának ütött oda.

• 17:20:46

ZTE KK

Ubilla két büntetőjéből egyet dobott be, majd a labdabirtoklásból Kerpel-Fronius szerezte meg első pontjait egy ziccerből. 24-7.

• 17:21:21

Hendlein zsákol egyet a Fodor által feltett labdából, 24-9.

• 17:22:42

Mohácsi is kap egy sportszerűtlent, Fodor akaszotta meg lábbal, igaz vétlen volt a mozdulata.

• 17:23:57

Egy zalaegerszegi időkérés után Fodor dobja be a két büntetőjét, 24-11.

• 17:24:39

Fekete Ádám viszont a sportszerűtlennél túl vehemensen reklmált, amiért kiosztottak neki egy technikait.

• 17:25:25

ZTE KK

Ubilla dobott egy büntetőt, de aztán szerencsénkre a labdabirtoklásból nem született újabb zalai pont. 25-11.

• 17:26:34

Grebenár büntetője után Drungilas talált be, 27-12.

• 17:28:12

Duren büntetője után a túloldalon Drungilas talált utat a gyűrűig, s dobott egy ziccert, 29-13.

• 17:29:36

ZTE KK

Benke dobása után Hendlein üti ki szabálytalanul a labdát a gyűrűből, így újabb két ponttal gyarapodik a zete és az ex-kaposvári bedobó. 31-13.

• 17:30:45

Drungilas kettese után Duren dob egy hármast, majd Simms is betalált a palánk alól, így 33-20-ra feljön a KKK.

• 17:30:59

ZTE KK

Bencze pedig emiatt újra időt kér.

• 17:32:44

ZTE KK

Drungilas dobhatott kettőt a büntető vonalról, de csak a másodikkal szerzett pontot, 34-20.

• 17:32:56

Fodor ziccerével 34-22.

• 17:33:58

ZTE KK

Ubilla viszont dob egy kosarat faulttal együtt, majd értékesíti a ráadás büntetőt is, 37-22.

ZTE KK

Szabó Zsolt értékesített két büntetőt, 41-26.

• 17:37:57

Baki talál be ismét, ezúttal a triplavonalon túlról. 41-29.

• 17:38:51

ZTE KK

Norfleet középtávolról, Mohácsi pedig kintről talál be, így 46-29-re elhúz a ZTE ezzel a gyors öt ponttal.

• 17:39:29

Fodor talál be egy lépésnyire a triplavonalon belülről, 46-31.

• 17:40:26

Baki rámol be egy újabb hármast, amivel ki is alakult az első félidő végeredménye.

• 17:40:46

A nagyszünetben ZTE - KKK: 46-34.

• 17:56:45

A szünet után újra pályán a csapatok.

• 17:57:14

ZTE KK

Szabó révén pedig a ZTE szerzi meg a harmadik negyed első kosarát. 48-36.

• 17:58:15

Hendlein és Wisseh kosarai után Drungilas értékesít egy büntetőt, 49-38.

• 17:58:47

ZTE KK

Szabó is dob egy hármast, ez volt az ötödik zalai tripla, 52-38.

• 17:59:28

ZTE KK

Majd jön rögtön a hatodik is, Norfleet talál be kintről, 55-38.

• 17:59:49

De most Bakinak legalább van válasza erre, 55-41.

• 18:00:05

ZTE KK

Benke tempójával 57-41.

• 18:00:34

Cook szerzi meg első pontjait egy triplából, 57-44.

• 18:02:02

Wisseh ölébe hullott egy támadó lapattanó, s szerzett belőle gyorsan két pontot közelről, 57-46.

• 18:02:57

ZTE KK

Drungilas dobott be két büntetőjéből egyet, 58-46.

ZTE KK

Benke ver be egy újabb triplát, a hét zalai hármasból hármat vállalt magára. 65-48.

• 18:10:32

Megkezdődött az utolsó perc a negyedben.

ZTE KK

Benke viszont válaszol a túloldalon, igaz nem két büntetőből, hanem egy ziccerből, 71-54.

• 18:14:32

ZTE KK

Másodpercekkel a negyed vége előtt Benkéé volt az utolsó szó, közeli tempójával 73-54-re módosította az eredményt.

• 18:15:55

A KKK kezdhette oldalról az utolsó negyedet, Wisseh révén pedig kosárral zárult a támadás, 73-56.

• 18:16:14

Papp Péter is betalál, 73-58.

• 18:17:44

Baki talál be újra, 12 pontnál jár, s ezzel már ő a legeredményesebb kaposvári. 73-60.

• 18:18:12

ZTE KK

Szabó dob egy hármast, mielőtt még esetleg tíz pont közelébe zárkózna a KKK. 76-60.

• 18:19:20

Baki viszont remekül kamatoztatja azt, hogy jól ismeri a csarnokot és a gyűrűt. Újra betalál, ezúttal faulttal együtt, s a ráadás büntetőt is bedobta. 76-63.

• 18:20:33

Fodorra fújnak egy sportszerűtlent a Drungilas-szal szemben elkövetett szabálytalanságánál.

• 18:23:07

ZTE KK

Drungilas bedobta a büntetőit, majd a labdabirtoklásból kalandos módon, de újabb büntetők jöhettek. Szabónak ütöttek oda, aki berámolt újabb két büntetőt, 80-63.

• 18:23:28

Baki majd Drungilas talál be, 82-75.

• 18:24:00

Wisseh dob egy hármast a sarokból, 82-68.

• 18:24:26

Majd Baki kosarával 82-70-re jön fel a KKK. Baki 19-nél jár.

• 18:24:37

ZTE KK

Zalaegerszegi időkérés.

• 18:25:37

Majd a negyed fele vissza van még, egy huszáros hajrával még közelebb férkőzhetne a KKK a ZTE-hez. Csak hát benne van-e egy huszáros hajrá a mai KKK-ban?

• 18:26:30

Még az is meglehet! Fodor hoz össze egy 2+1-et, amivel kilencre zárkózik fel a KKK!!. 82-73.

• 18:26:46

ZTE KK

Ubilla talál be azonnal, 84-73.

• 18:26:59

Cooke a triplával, 84-76!

• 18:27:48

Coooooke!!! Átaludta a meccset, majd most dob két triplát zsinórban, amivel ötre zárkózik fel a KKK! 84-79.

• 18:27:58

ZTE KK

Jön is a zalai időkérés.

• 18:29:27

Wisseh!!! Felvezeti, beleáll a triplába, bedobja! Nem így tanítják, de kit érdekel ez ilyenokr? 84-82.

• 18:29:48

Simms zsákolásával egyenlő!! 84-84.

• 18:30:40

Vezet a KKK! Hendlein talál be, 84-86.

• 18:31:29

Azt csinál a KKK, amit akar! Simms talál be ismét, 84-88.

• 18:31:56

Utolsó perc.

• 18:32:50

Az újabb kaposvári kosár után hattal megy a KKK, jön is az újabb zalai időkérés. 84-90.

• 18:33:46

ZTE KK

Szabó kosara után 86-90.

• 18:34:34

Kitámad a ZTE, de Fodorék vannak olyan rutinosak, hogy kipasszolják őket. Hendlen zsákol, 86-92.

• 18:35:15

Másodpercek vannak már csak vissza, Simms büntetőzhet még.

• 18:36:21

Simms első büntetője bement, majd a második kicsorgott a gyűrűből, de Hendlen a helyére pfozta gyorsan. Ubilla a végén még dobott egy ziccert, de az már nem osztott, nem szorzott.

• 18:37:03

A KKK tehát hihetetlen negyedik negyedével, 41 pontos záró játékrésszel megveri a ZTE-t!

• 18:38:08

A KKK legközelebb december 1-jén, hazai pályán a Vasast fogadja, immáron öt győzelemmel és három vereséggel a tarsolyban.