TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK2016. Május 09. 12:50

Szeretettel köszöntöm a KaposPont kedves olvasóit!

• 17:59:58

Sorsdöntő mérkőzés vár a Kaposvári KK-ra.

• 18:01:40

A három győzelemig tartó párharcot 2-0-ra vezeti az Alba Fehérvár, de Hendleinnék nem szeretnék, ha ma véget érne a számukra a bajnokság.

• 18:02:57

Az eddigi két mérkőzést egyaránt 3-3 ponttal nyerte meg a Fehérvár, így minden esély megvan rá, hogy ma is partiban lesz ellenfelével a KKK, s akár egy meglepetést okotton.

• 18:03:37

A csapatok pedig már a pályán, lássuk a kezdőket!

• 18:06:05

A KKK a Fodor, Benke, Puljko, Hendlein Jazvin ötössel kezd - Ubilla a keretben sincs.

• 18:06:46

Hazai oldalon Simon, Myles, Markovics, Spurlock és Lóránt a kezdőben.

• 18:07:37

Kaposvári KK

Fodor és Hendlein vezérletével 7-3-as előnyre tesz zsert a KKK a meccs elején.

• 18:08:05

Alba Fehérvár

Markovics és Lóránt kosaraival egyenlít az Alba. 7-7.

• 18:09:02

Puljko két kettese közé Myles triplája férkőzött be, 10-11.

• 18:09:50

Spurlock hármasa után Benke egyenlít, majd Lóránt kosarával újfent az Alba áll előnyben.

• 18:10:19

Fodor hint egy hármast!! 15-16.

• 18:11:20

Hat gyors Alba-pont, Markovics két kettese között Lóránt értékesített két büntetőt. 21-16.

• 18:11:52

Ki is kéri első idejét Kmézics Zoran.

• 18:12:53

Lóránt eredményes a palánk alól, 23-16.

• 18:13:38

Puljko két büntetőjével zárkózunk, 23-18.

• 18:14:06

Spurlock tépi meg a gyűrűt, 25-18.

• 18:15:47

Lassan tíz pontosra nő az Alba előnye, miután Markovics is zsákol egyet. 27-18.

• 18:17:36

Spurlock hármasával át is lépi a tízet a különbség. 30-18.

• 18:18:08

Puljko két büntetőjére Csörvási kettese érkezik válaszul. 32-20.

• 18:18:29

Majd Puljko betalál akcióból is, 32-22.

• 18:19:07

Puljko ezzel 10 pontnál jár, Dzunics Braniszlav pedig időt kér, nehogy nagyon vésrszemet kapjon a horvát.

• 18:22:48

Chery kihagyott dobása zárja a negyedet az időkérést követően, így tíz perc után TLI Alba Fehérvár - Kaposvári KK: 32-22.

• 18:25:04

Csorvási dob egy kosarat faulttal együtt, a ráadásbüntető viszont kimaradt. 34-22.

• 18:27:14

Csorvási zsákolásával 36-22.

• 18:31:01

Újabb hat hazai pont válasz nélkül, Csorvási, Lóránt és Filipovics Marko szerezte őket. 40-22.

• 18:31:24

Majd mégy négy, Csorvási és Tóth Péter révén... 44-22.

• 18:33:24

Puljko ziccere töri meg a kaposvári "gólcsendet". 44-24.

• 18:34:31

Fodor kettsére Tóth hármasa érkezik válaszul a másik oldalon. 47-26.

• 18:35:32

Hendlein dob be két büntetőt, 47-28.

• 18:38:28

Markovics és Fodor is eredményes a vonalról. Előbbi egy, utóbbi két büntetőt dobott be. 48-30.

• 18:39:21

Simon dob be előbb egy középtávolit, majd egy triplát. 53-30.

• 18:40:09

Wright kettesére Benke tud válaszolni a túloldalon. 55-32.

• 18:41:23

Spurlock dob be egy büntetőt nem sokkal a negyed vége előtt. 56-32.

• 18:42:41

Puljko hagy ki egy hármast a negyed végén, a lepattanóból pedig mét indulhatott az Alba, Wright pedig egy zsákolással fejezte be az akciót. 58-32.

• 18:43:49

Két negyed után egyelőre nagy az Alba-dominancia. Reméljük a fordulást követően ez változni fog valamelyest.

• 19:08:06

Az Alba azonban ott folytatja a harmadik negyedben, aho laz első félidőben abbahagyta. 13-0-s rohammal indít a hazai csapat, amivel 71-34-re vezetnek már...

• 19:08:57

Benkéé az első kaposvári kosár a negyedben, de rögtön jön rá válaszul négy hazai pont. 75-34.

• 19:11:36

Filipovics két büntetője után Puljko talál be távolról, de Spuprlock azonnal felel rá a túloldalon egy hármassal. 84-37.

• 19:12:44

Csorvási újabb kosara után már a 30-at súrolja a különbség. 86-37.

• 19:14:09

Benke dobhatott három büntetőt, miután tripladobás közben faultolták, ám csak egy ponttal gyarapította csapata pontjai számát. 86-38.

• 19:14:52

Myles dob vált pontra két büntetője közül egyet. 87-38.

• 19:16:05

Benke középtávolija után Chery dob egy kosarat hasonló távolságból. 89-40.

• 19:16:37

Benke eredményes újfent, ezútal ziccerből. 89-42.

• 19:18:08

Puljko két büntetője után a negyed végén Chery ereszt el egy hármast ami kimarad, így három negyed után Alba Fehérvár - Kaposvári KK: 89-44.

• 19:19:42

Ebben a negyedben csak Puljko és Benke talált be a KKK-ból. Előbbi öt, utóbbi hét pontot szerzett.

• 19:21:36

És a zárójátékrész sem kezdődik jól. Puljko adja el a labdát, amiből Chery könnyedén szerezhetett újabb két pontot. 93-44.

• 19:22:19

Benke ziccerével 93-46.

• 19:25:07

Jazvin talál be, de rögtön ezt követően Czirbus is megteszi ezt a másik palánknál. 95-48.

• 19:25:51

Benke dob egy hármast, majd egy ziccert. 95-53.

• 19:26:20

Benke ezzel a legeredményesebb kaposvári, 18 ponttal.

• 19:26:32

Egy hazai időkérés.

• 19:28:11

Filipovics szerzett kétpontot, s ezze a negyed felénél már lassan száznál jár a hazai csapat. 97-53.

• 19:28:53

Aztán Filipovics betalál újra, Csorvási kosarával pedig át is lépi a százat az Alba. 101-53.

• 19:29:33

Közte ötven... Csorvási volt eredményes újfent. 103-53.

• 19:31:12

Baki duplájával 103-55.

• 19:32:29

Megkezdődik a utolsó perc. A szezonban.

• 19:33:00

Szőnyi iratkozik fel a pontszerzők listájára. 103-57.

• 19:34:03

És letelnek a maradék másodpercek is közben.

• 19:34:44

Fölényes, 103-57 arányú győzelmet arat az Alba Fehérvár, és ezzel kisöpri a kaposváriakat.