Kaposvári KK - Sopron KC2016. Április 09. 17:07

Szeretettel köszöntöm a KaposPont kedves olvasóit!

• 17:56:52

Egy jó hírrel kezdenénk mai közvetítésünket: Hrvolje Puljko átöltözött, bemelegített, és bíztatóan mozgott.

• 17:58:16

A Kaposvári KKK a középházi középszakasz 5. körében a már biztos rájátszás résztvevő Sopront fogadja.

• 17:59:49

A játékosok már a középkör felé igyekeznek, lássuk a kezdőket!

• 18:00:59

Soproni KC

Vendég oldalon Laroche, Takács, Tiggs, Dénes és Taylor a pályán.

• 18:01:59

Kaposvári KK

A KKK pedig az Ubilla, Baki, Benke, Hendlein, Spica ötössel operál az elején.

• 18:02:20

Hendlein szerzi a találkozó első kosarát a palánk alól, 2-0.

• 18:02:46

Soproni KC

Taylor szerez egy kosarat faultta legyütt, de a ráadás büntető már kimaradt. 2-2.

• 18:03:24

Soproni KC

Takács hármasával 5-2-es soproni előny a táblán.

• 18:05:07

Spica kosara után Taylor zsákolt egyet, egy táadással később pedig Hendleinről dobott be egy nehéz kosarat a palánk alól. 4-9.

• 18:07:16

Soproni KC

Taylor maradt ott a palánk alatt Ubillával, akinek esélye sem volt a soproni centerrel szemben. A vendégek légiósa könnyűszerrel szerzett két pontot, ami után Kmézics Zoran azonnal időt kért, mert már 11-4-es hátrányba került csapata.

• 18:09:15

Soproni KC

Tiggs zsákolása után tovább nő a vendégek előnye, 4-13.

• 18:09:35

Baki hármasa talán lendületet ad majd a csapatnak. 7-13.

• 18:12:28

Soproni KC

Ubilla ad el a kaposvári térfélen egy labdát a zalapvonali bedobásból, amivel Taylor indult volna meg, ám a félpályánál Jazvin odaütött neki. Ermin azonban utolsó emberként tette ezt, így sportszerűtlent ítéltek ellene a játékvezetők.

• 18:13:20

Soproni KC

Taylor bedobta a két büntetőt, majd a labdabirtoklásból Laroche szerzett újabb két pontot. 7-17.

• 18:14:06

Soproni KC

Baki adja el a labdát nagyon hamar az alapvonali bedobás után, amiből Laroche újabb kosarat szerzett. 7-19.

• 18:15:18

Hendlein szerzi a KKK újabb pontjait, 9-19.

• 18:16:43

Elfelejtettük közölni, hogy közben Puljko pályán van, ő azonban gyorsan tett róla, hogy megemlítsük: bedobott egy hármast. 12-19.

• 18:17:11

Soproni KC

Puljko hármasa után időt kért Sabáli Balázs.

• 18:17:51

Ruják, majd Jazvin talál be az időkérést követően. 14-21.

• 18:19:09

Soproni KC

Tiggs tette poszterre Hendlein egy zsákolással, a KKK csékájára ráadásul egy faultot is fújtak, így a vendégek amerikaija egy büntetőt is dobhatott. Nem hibázott, így a hárompontos soproni akcióval 14-24-re módosult az eredmény.

• 18:19:25

Puljko dobott be két büntetőt, 16-24.

• 18:20:35

Soproni KC

Ruják is megteszi ugyan ezt a túloldalon, 16-26.

• 18:21:52

Az első negyedben pedig nem esett több kosár, így tíz percet követően KKK - Sopron: 16-26.

• 18:25:04

A KKK vezethette a negyed első támadását, amely két Spica-pontot hozott. A szerb-magyar óriás két büntetőből volt eredményes. 18-26.

• 18:25:43

Laroche, majd Hendlein talál be, 20-28.

• 18:26:29

Laroche dobott be két büntetőt, majd a másik térfélen Spica tett vissza egy lecsorgó labdát, 22-30.

• 18:26:57

Hendlein zsákolásával 24-30-ra jön fel a KKK.

• 18:28:44

Tiggs dobott be egy nehéz ziccert, majd Puljko a túloldalon egy középtávolit. 26-32.

• 18:30:53

Puljko lábára vetődik rá Tigg, ami miatt a KKK horvát játékosának el is kell hagyni a játékteret. Szerencsére saját lábán ment le, de pont azt a bokáját érte ütés Tiggs által, ami miatt több meccset is kihagyott.

• 18:31:27

Hendlein értékesít két büntetőt, miután Dénesre egy sportszerűtlent fújtak. 28-32.

• 18:32:47

Spica is értékesít egy büntetőt, amivel két pontra feljön a KKK. 30-32.

• 18:33:11

Taylor zsákolása után Spica tesz vissza egy lepattanót. 32-34.

• 18:35:07

Soproni KC

Molnár Márton siekres középtávolija után 32-36.

• 18:35:28

Soproni KC

Majd Ruják ver be egy hármast, 32-39.

• 18:36:00

Jazvin kosarával 34-39.

• 18:36:24

Puljko tér vissza a pályára, Benke Szilárdot váltotta.

• 18:37:47

Soproni KC

Taylor szerez két pontot faulttal együtt, de szerencsénkre a ráadás büntetőt kihagyta az amerikai. 34-41.

• 18:38:16

Ubilla dob be egy büntetőt a kettőből, 35-41.

Soproni KC

Taylor tépi meg a gyűrűt a lerohanás végén, amivel a Sopron előnye átlépi a tíz pontot. 35-46.

• 18:39:52

Azonnal időt kér Kmézics Zoran.

• 18:42:03

Soproni KC

Bónuszban a KKK. Ruják mehetett a büntetővonalra, két dobásából azonban csak egy ment be. 35-49.

• 18:43:17

Baki két gyors egymásutáni ziccere után 39-49.

• 18:43:32

Soproni KC

Sabáli Balázs pedig időt kér.

• 18:43:47

Beléptünk közben a félidő utolsó percébe.

• 18:46:14

Soproni KC

Soproni oldalon is összejött az öt csapathiba, Spica pedig így két könnyű pontot szerezhetett a büntetővonalról. 41-49.

• 18:47:25

A félidőt Ubilla kimaradt félpályás triplakísérlete zárja, így a nagyszünetben KKK-Sopron: 41-49.

• 19:02:00

Soproni KC

A Sopron kezdhette a msáodik félidőt, Ruják ziccerével pedig rögtön kosárral nyitottak. 41-51.

• 19:02:57

Ubilla talál be a triplavonalon túlról, 44-51.

• 19:03:23

Soproni KC

Laroche dob egy ziccert, miután faképnél hagyta Hendleint. 44-53.

• 19:03:52

Soproni KC

Ruják hármasával 46-56.

• 19:04:18

Ubilla gyorsan válaszol erre, igaz csak egy ziccerrel, 48-56.

• 19:05:30

Laroche kosara után Hendlein szed egy támadó lepattanót, majd szerzett tette vissza a lecsorgót. 50-58.

• 19:06:45

Ruják kosara után Spica oszt ki nagy zsugát Hendleinnek, aki két ponttal háláta meg csapattára szemfüles passzát. 52-60.

• 19:08:42

Baki ad el egy labdát saját térfelén egy oldalbedobásból, Laroche pedig köszönte szépen és dobott egy ziccert. 52-62.

• 19:09:57

Hat pontra jön fel a KKK, 56-62.

• 19:10:10

Soproni KC

Időt is kér emiatt Sabáli Balázs.

• 19:11:23

Spica kosarával pedig tovább zárkózik a KKK. 58-62.

• 19:13:25

Marko nekiállt oktatni, újabb fontos kosarat szerzett, és mint valami vadállat, üvöltözött utána magát és a hazai szurkolókat hergelve. 62-65.

• 19:15:26

Hendlein zsákol ,ezzel pedig már csak egy pontnyira a KKK a Soprontól. 64-65.

• 19:15:47

Soproni KC

Taylor kosara után 64-67.

• 19:16:11

Benke tört be és dobott egy ziccert, 66-67.

• 19:17:12

Fél perce harmadik negyed végéig.

• 19:18:08

Takács kihagyott dobása zárja a játékrészt. Három negyed után KKK - Sopron: 66-67.

• 19:21:50

Jazvin szerezte a zárónegyed első kosarát, amivel átvette a vezetést a KKK. 68-67.

• 19:23:00

Jazvin megette reggelire Taylort a palánk alatt. Tanítani való módón tolta be a palánk alá ellenfelét, majd fordult le róla és szerzett két pontot. 70-67.

• 19:24:36

Bán Tibor dob egy távoli kettest, amire Hendlein felelt a túloldalon. 72-69.

• 19:26:35

Soproni KC

Tiggs szerez két pontot vendég oldalon, így jelenleg 72-71 az állás.

• 19:27:38

Taylor futotta körbe Jazvint, majd szerzett két pontot a palánk alól, ám a túloldalon Emrin is megmutatta, hogy kemény fából faragták és azonnal válaszolt egy duplával. 74-73.

• 19:28:21

Soproni KC

Taylor kosarával azonban újra a Sopron vezet. 74-75.

• 19:28:39

A negyed feléhez érve időt kér Kmézics Zoran.

• 19:31:45

Jazvin kosarával kosarával átvette a vezetést a KKK, de csak ideiglenesen, mert Bán hármasa újra előnybe jutatta a vendégeket. 76-78.

• 19:32:29

Soproni KC

Taylor zsákolása után 76-80 a Sopronnak.

• 19:33:12

Jazvin kosarával lopózik közelebb a KKK. 78-80.

• 19:33:34

Soproni KC

Bán Tibor azonban egy újabb fontos hármast értékesít. 78-83.

• 19:34:06

Benke kosara után 80-83 az állás.

• 19:34:39

Jazvin faultol, aki ezzel ki is száll mára. Az ötödik személyije volt az iménti.

• 19:35:01

Soproni KC

Taylor viszont csak egy büntetőt dob be. 80-84.

• 19:36:05

Soproni KC

Két perccel a vég előtt Laroche dbott be egy büntetőt, 80-85.

• 19:36:20

Kmézics-mester pedig időt kér.

• 19:39:06

Fodor Marci is kiszáll, neki is megvan az ötödik faultja.

• 19:39:53

Soproni KC

Laroche értékesít egy büntetőt, amivel hat pontra nő a vendégek előnye. 80-86.

• 19:40:51

Spica dob be két büntetőt, így 82-86 az állás.

• 19:41:46

Soproni KC

Tiggs kosara azonba visszaállítja a hatpontos különbséget. 82-88.

• 19:42:52

Benke dobott egy ziccert, majd jött a gyors kaposvári fault még az alapvonalnál. Laroche azonban biztos kézzel értékesítette a büntetőket, így 84-89-re vezet a Sopron fél perccel a vége előtt.

• 19:43:01

Kaposvári időkérés.

• 19:45:27

Bán Tibor értékesít egy büntetőt - a kettőből -, majd a túloldalon Hendlein szerez két pontot. 86-92.

• 19:46:12

A végén még egy kihagyott Benke hármas, ami utám már csak nyolc tized másodperc maradt hátra.

• 19:46:26

86-92-re nyer végül a Sopron.

• 19:47:35

Nem tud újabb lépést tenni a rájátszás felé a KKK, de szerdán megpróbálhatják újra, a Pécs elleni hazai találkozón.