Szolnoki Olaj - Kaposvári KK2016. Február 27. 11:08

Kövessék velünk a mérkőzést 18 órai kezdettel!

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:53:25

Két hétnyi pihenő után ma újra pályára lép a Kaposvári Kosárlabda Klub.

• 17:56:15

A bajnokság 20. fordulójában Kmézics Zoran együttese a Szolnoki Olaj együttese ellen mérkőzik meg a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

• 17:57:02

Mint említettük, a KKK két hetet pihenhetett ez előtt a mérkőzés előtt, hiszen a gárda nem volt érdekelt a múlthéten rendezett Magyar Kupa nyolcasdöntőn.

• 17:57:40

Nem úgy a Szolnok, aki egészen a döntőig menetelt, ott viszont a Körmend elhappolta előlök a kupagyőzelmet.

• 17:59:49

Szolnokon a kupadöntős kudarcot a hétközben aztán egy újabb követte. Az együttes a 18. fordulóból elhalasztott, ZTE elleni mérkőzést játszotta le szerdán, az eredmény pedig nem épp úgy alakult, ahogy azt a Tisza partiak elképzelték. A zalaiak harmincpontos verést mértek az Olajra.

• 18:02:01

A két kudarcot követően az addig a csapatot irányító Pór Péter lemondott, helyére pedig a szezon végéig Sztojan Ivkovicsot, a klub szakmai igazgatóját nevezték ki.

• 18:03:56

A kaposváriak valamivel jobb előzményekkel várhatják ezt a találkozót, hiszen zsinórban öt meccset nyertek. Ám ezek ellenére is sokkal inkább a szolnokiak az esélyesei ennek az összecsapásnak.

• 18:04:20

De lássuk is a kezdőket.

• 18:05:09

Szolnoki Olaj

Keller, Wittmann, Vojvoda, Kovács és Milosevics a pályán szolnoki részről.

• 18:06:08

Kaposvári KK

A KKK pedig az Ubilla, Baki, Puljko, Hendlein Jazvin ötössel állnak fel.

• 18:06:58

Fontos hír kaposvári részről, hogy Marko Spica lábujj-sérülés miatt kihagyni kényszerül ezt a találkozót, így igen nehéz dolga lesz ma a somogyiaknak a palánk alatt.

• 18:07:53

Keller pedig rögtön ki is használja Spica hiányát: rögtön öt ponttal kezdett a válogatott center.

• 18:08:17

Jazvin és Ubilla kosarával zárkózunk. 5-4.

• 18:10:10

Aztán újabb szolnoki pontok sora: Vojvoda és Milosevics egy-egy duplát, Kovács pedig egy triplát tett be a közösbe. 12-5.

• 18:10:35

Ubilla is hint egy triplát. 12-8.

• 18:11:45

Jones dob be két büntetőt, majd Milosevics dob be egy hármast Jones passzából. 17-8.

• 18:12:19

A közel tízpontos szolnoki előny rögtön ki is csikarja Kmézics Zoranból az első kaposvári időkérést.

• 18:14:08

Kmézics szavai pedig hatottak, legalábbis most Ubilla dobott egy hármast - már a harmadikat a mai napon. 17-11.

• 18:15:14

Egy egykori szolnoki szerzi a KKK újabb pontját: Fodor Marci volt eredményes egy büntetőből. 17-12.

• 18:16:32

Ubillával egyelőre nem tudnak mit kezdeni az alföldiek. A KKK irányítója kiharcolt egy faultot, amiből két pontot szerzett aztán a büntetővonalról. 17-14.

• 18:17:26

Most pedig egy egykori kaposvári szerzi a Szolnok pontjait. Vojvoda Dávidról van szó, aki két büntetőt értékesített. 19-14.

• 18:18:33

Puljko dobott be aztán egy középtávolit. 19-16.

• 18:18:40

Vojvoda meg egy még távolabbit, amiért három pontot szokás osztani. 22-16.

• 18:19:54

Remekül pótolja eddig Ermin Jazvin Marko Spicát. A bosnyák újabb pontokat szerzett, amivel 22-18-ra módosult az állás.

• 18:21:46

A negyed végén Puljko hagyott ki egy hármast, a lepattanót pedig Vojvoda szedte le, majd ő is megpróbálkozott egy távoli dobással, ám ő sem járt sikerrel. Tíz perc után így Szolnok-KKK: 22-18.

• 18:25:08

Bekezd a Szolnok a második negyed elején. Előbb Keller zsákolt egyet, majd Kovács talált be kintről. 27-18.

• 18:26:35

Jazvin szerezte az elsőző negyed utolsó kaposvári pontjait, és a második negyedben is ő talál be elsőnek a kaposváriak közül. 27-20.

• 18:28:21

Jones emelt rá egy középtávolit, ami be is hullott. 29-20.

• 18:29:32

Először tíz pont felett a szolnoki előny. Jones szákolása után 31-20.

• 18:29:49

Kmézics Zoran pedig újra időt kér.

• 18:32:30

Jones fickándozik most a palánk alatt. Kiharcolt egy faultot, majd értékesített két büntetőt, 33-20.

• 18:33:13

Fodor dob egy ziccert, amivel 33-22-re módosul az eredmény.

• 18:34:05

Egy Ubilla-büntető után már "csak" tíz közte. 33-23.

• 18:35:40

Nem sokáig... Vojvoda dobott be egy hármast, Vrbanc meg két büntetőt.38-23.

• 18:36:43

Puljko szerez három pontot távolról, majd Ubilla kettőt ziccerből. 38-28.

• 18:37:23

De megint jön Jones és megszerzi 10. pontját is. 40-28.

• 18:38:01

Milosevics is dob egy kettest. 42-28.

• 18:40:28

Jazvin büntetőzhetett, egy a helyén, egy mellé. 42-29.

• 18:41:09

Keller és Vojvoda szerzi a Szolnoknak újabb négy pontot. 46-29.

• 18:42:17

Fodor emelt rá még egy hármast a negyed végén, ám kísérlete célt tévesztett, így a nagyszünetben Szolnoki Olaj-Kaposvári KK: 46-29.

• 18:58:25

Milosevics kosara nyitotta a harmadik negyedet, amire györs öt kaposvári pont érkezett válaszul Ubilla középtávolija, valamint Puljko hármasa révén. 48-34.

• 18:59:04

Vojvoda ziccerével eléri az 50 pontot az Olaj. 50-34.

• 19:00:12

Jazvin, majd Ubilla eredményes, 50-38-ra feljövünk, Szojan Ivkovics pedig itőt kér.

• 19:04:33

Az időkérést követően előbb Ubilla, majd hazai oldalról Gregory talált be. 53-40.

• 19:06:52

Hendlein szerezett egy pontot büntetőből, de a túloldalon Jones, majd Vojvoda is eredményes tudott lenni. 57-41.

• 19:09:04

Boriszov talált be kintről, hármasa után pedig közte majd' húsz a Szolnoknak, így időt kért Kmézics Zoran.

• 19:09:44

Két perc van még vissza a harmadik negyedből, 60-41-re megy a Szolnok.

• 19:11:33

Boriszovot nem nagyon zökkentette ki az időkérés. Dobott gyorsan még két triplát, 66-41 a Szolnoknak.

• 19:12:11

Baki is dob egyet, 66-44.

• 19:12:23

15 másodperc a negyed végéig.

• 19:13:18

Ez a kis isdő pedig még pont elég volt arra, hogy Keller szerezzen még két pontot. 68-44-ről folytatják a felek nemsokára a negyedik negyeddel.

• 19:15:17

A szolnokiak védekezését dícséri, hogy a KKK eddig egyik negyedben sem érte el a húsz pontot. Az első negyedben 18, a másodikban 11, a harmadikban pedig 15 pontot dobtak Hendleinék.

• 19:17:32

Emellett ráadásul egyedül Ubilla lépte át a 10 pontot - per pillanat 20-nál jár. A 10 pontot egyedül Jazvin közelíti meg, ő 9-et szorgoskodott össze három negyed alatt. A többi kaposvári pontszerző: Puljko 8, Baki 3, Fodor 3, Hendlein 1.

• 19:18:13

Triplával indítja a zárójátékrészt a Szolnok. Kovács dobta, 71-44.

• 19:19:41

Ubilla ziccerével 71-46.

• 19:20:38

Vrbanc vált pontokra két büntetőt, 73-46.

• 19:23:21

Mint írtuk, Puljko 8 pontnál jár. Kísérletezni azért kísérletezget. Most épp a 8. hármasát hagyta ki. 2/10-zel áll a triplavonalon kívül a horvát.

• 19:23:57

Jones kosár itt, Benke kosár ott, 75-48.

• 19:24:11

És egy kaposvári időkérés.

• 19:27:08

Puljko közben elad egy labdát, ami önmagában még nem szenzáció, az viszont már inkább, hogy ez volt a 17. elszórt kaposvári labda.

• 19:29:28

Elég elképesztő, de bő két perce egyik csapat sem bír betalálni. Két és fél perccel a vége előtt 75-48-ra vezet a Szolnok.

• 19:31:12

Somogyi Gergely büntetője töri meg a háromperces gólcsendet. 76-48.

• 19:33:25

Ubilla dob be két büntetőjéből egyet, kicsivel később pedig Baki süllyeszt el egy hármast a szolnoki gyűrűbe. 76-52.

• 19:33:37

Fél perc a meccs végéig.

• 19:34:28

Stílusosan néhány kihagyott dobással zárul a negyed, ami egyben a tlálkozó végét is jelenti.

• 19:36:07

Megszakad tehát a KKK ötmeccses győzelmi sorozata, de valjuk be őszintén, lehetett számítani erre. Nagy bravúr lett volna a Tiszaligetben nyerni, pláne Spica nélkül.

• 19:36:58

A mai hibákból tanulni kell, a többit meg gyorsan elfelejteni, és teljes erőbedobással nekimennei a Falconak, a szerdai, hazai rangadón.