Egis Körmend - Kaposvári KK 2015. December 06. 11:52

Kövessék velünk Kmézics Zorán bemutatkozó mérkőzését percről-percre 18 órától!

• 17:58:20

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:00:06

Néhány perc múlva kezdődik az Egis Körmend - Kaposvári KK mérkőzés, melyen visszatérése óta először vezeti a somogyiakat Kmézics Zoran.

• 18:02:12

A KKK a legutóbbi öt Körmend elleni mérkőzését kivétel nélkül megnyerte, akár idegenben, akár otthon léptek pályára a vasiak ellen.

• 18:03:36

A Körmend legutóbb 2013. március 17-én tudott nyerni a somogyiak ellen. Akkor a piros-feketék hazai környezetben 89-77-es győzelmet értek el.

• 18:04:45

A Körmend az ötödik, a KKK pedig a tizedik helyről vág neki a mérkőzésnek.

• 18:06:29

Körmend

Lássuk a kezdőcsapatokat. Hazai oldalon Perry, Channels, Duinker, Ferencz és Dickerson a pályán.

• 18:08:59

Kaposvári KK

A KKK a Hendlein, Horváth, Baki, Puljko Ubilla ötössel áll fel.

• 18:10:10

Jól indul számunkra a találkozó, Puljko hármasa és Spica zsákolása után 5-4-re mi vezetünk az elején.

• 18:10:40

Körmend

Duinker közelije azonban hazai előnyt jelent. 6-5.

• 18:12:15

Egy gyors hazai rohammal és Benke kosarával 11-7 az állás.

• 18:13:18

A mérkőzés folyamán először Kmézics Zoran kér időt.

• 18:15:34

Körmend

Eladott labdával folytatjuk a mérkőzést az időkérés után, melyet egy hazai kontra követett egy Channels-ziccerrel. 13-7.

• 18:16:11

Puljko majd Duinker talál be, 15-9.

• 18:17:01

Puljko aztán egy távoli hármast is bevág - neki ez már a második volt - 15-12 a hazaiaknak.

• 18:19:07

Hendlein kosarával egy pontra megközelítettük a Körmendet, akik gyorsan megrázták magukat és elléptek hét ponttal. 21-14.

• 18:19:59

Hendlein talál be ismét, 21-16.

• 18:21:47

Dickerson és Perry kosarai közé Hendlein duplája férkőzött be a negyed végén, így az első játékrész után 25-18-ra vezetnek a hazaiak.

• 18:25:18

Remekül indul ez a negyed számunkra; Ubilla előbb egy kettest, majd egy triplát süllyesztett el, így egészen két pontra zárkózott fel a KKK. 25-23.

• 18:25:40

Körmend

Mindezt egy gyors hazai időkérés követte.

• 18:28:52

Körmend

Elcsúszott védekezésben a KKK egy körmendi kettő-kettő alkalmával, Tóth Norbert pedig könnyed kosarat tudott szerezni így. 27-23.

• 18:29:57

Puljko ellenállhatatlan eddig, harmadik tripláját jegyzi a horvát, amivel 11 pontnál jár. 27-26.

• 18:30:42

Katura válaszolt triplával Puljko hármasára, majd Ubilla volt eredményes ziccerből. 30-28.

• 18:31:12

Ubilla újabb ziccerével egyenlő az állás. 30-30.

• 18:32:17

Körmend

Duinker szerez két pontot könnyedén, megint nagyon elaludt védekezésben a somogyi alakulat. 32-30.

• 18:33:41

Puljko egalizált egy kettessel, majd egy újabb nagyon távoli hármassal a vezetést is megszerzi a horváth bedobó. 16 pontnál jár, a KKK pedig 35-32-re vezet.

• 18:35:06

Puljko beveri az ötödik tripláját is itt az első félidőben!!! 38-32 a Kaposvárnak.

• 18:35:20

Körmend

Újabb körmendi időkérés.

• 18:36:40

Körmend

Channels saját dobása után tudott támadólepattanót és abból egyből két pontot szerezni. 34-38.

• 18:37:11

Körmend

Tóth Norbert két büntetőjével 36-38-ra zárkózik a hazai csapat.

• 18:38:21

Spica is bedobott két büntetőt, amivel 40-36 a kaposváriaknak.

• 18:39:43

Körmend

Perry lopja a távolságot egy ziccerrel. 38-40.

• 18:42:24

Dickerson mjad Ubilla is betalál, 40-42.

• 18:43:42

Körmend

Channels is bedob egy duplát, amivel ismét egálra áll a találkozó. 42-42.

• 18:45:59

Körmend

Perry két büntetőjével újra a hazaiak vezetnek. 44-42.

• 18:46:22

Ubilla középtávolijával 44-44.

• 18:48:05

Channels duplája után ugyan még volt egy kis ideje a KKK-nak, hogy ők is ponttal zárják a félidőt, ám Puljko félpályás hármasa kimardt, így 46-44-es körmendi vezetéssel vonulntak szünetre a csapatok.

• 19:03:18

Körmend

Pályán már a csapatök közben, a Körmend hozhatta játékba a labdát, ám első támadásukból nem szereztek pontot.

• 19:04:33

Körmend

Dickerson szerzi aztán a negyed első pontjait, rögtön hármat egy 2+1 formájában. 49-44.

• 19:06:16

Ubilla hármasával két pontra jövünk fel, ám Perry válaszolt a túloldalon egy triplával, így ismét közte öt. 52-47.

• 19:07:25

Ubilla szerez két pontot, 52-49-re zárkóztunk fel ezzel.

• 19:09:40

Puljkot faultolták triplakísérlet közben, a horvát pedig hibátlanul zárt a büntetővonalról. 52-52.

• 19:16:15

Az időkérés alatt a hazaiak vezetőedzője Teo Csizmics egy technikait kapott reklamálásért, így ahelyett, hogy a Körmend hozhatta volna a labdát, kaposvári büntető és labdabirtoklással folytatódott a mérkőzés. Ubilla a büntetőt értékesítette is, az újabb pontszerzés azonban nenm jött össze. 58-57.

• 19:16:34

Körmend

Tóth Norbert két büntetőjével 60-57.

• 19:18:14

Körmend

Channels dob be egy büntetőt, amivel 61-57 a hazaiaknak.

• 19:18:50

Körmend

Tóth Norbert hárompontosával 64-57-re ellép a Körmend.

• 19:22:04

Körmend

Tóth most büntetőből eredményes, 1/2 volt a mérlege, 66-57.

• 19:24:50

Spica dobott be előbb kettőből egy, majd kettőből kéttő büntetőt. 66-60.

• 19:25:18

Körmend

Ferecz azonba dob egy hármast, amivel kilenccel vezet a haai gárda. 69-60.

• 19:26:12

Körmend

Ferencz ziccere után 71-60, először tíz fölött a különbség.

• 19:27:35

Puljko a negyed vége előtt nem sokkal "hiába" dobta be hatodik hármasát, Perry az utolsó másodpercben egy félpályás triplával elhomályosította a horvát érdemeit. 74-63.

• 19:30:05

Puljko kosara nyitotta a zárónegyedet, melyre Dickerson válaszolt a túloldalon.

• 19:30:37

Kmézics Zorannak valami nagyon nem tetszhetett, alig telt el két perc a negyedből és máris időt kért.

• 19:32:22

Hendlein pöcijével 76-67-re jövünk fel.

• 19:32:56

Körmend

Ferencz Csaba azonban nagyon fontos triplát dob be. Közte tizenkettő, 79-67.

• 19:33:48

Nagy a hátrány, Horváth Marci már kipontozódott, Spica és Puljko pedig négy faulttal a pláyán. Nem könnyű a helyzetünk...

• 19:35:00

Körmend

Dickerson kosarával tövább nő a különbség. 81-67.

• 19:35:30

A KKK-nak pedig a problémái; Spica is kipontozódik egy támadóhiba után.

• 19:36:10

Ubilla önt egy pohár vizet a tűzre, duplájával 81-69.

• 19:37:27

Körmend

Körmendi időkérés után folytatódik a mérkőzés.

• 19:38:04

Körmend

Dickerson faulttal együtt szerez két pontot, majd a büntetője is jó. 84-69.

• 19:39:03

Puljko duplájával már a harmincat súrolja, 29 pontnál jár. 84-71.

• 19:39:33

Channels hármasa után Baki szerez két pontot. 87-73.

• 19:41:00

Ubilla azért megteszi a magáét, két büntetőjével már 25 pontnál jár. 87-75.

• 19:42:03

Körmend

Dickerson kosarával 89-75.

• 19:42:39

Alig több mint három perc a mérkőzés végéig.

• 19:43:27

Hendlein palánk alóli kosarával 89-77.

• 19:43:42

Körmend

Egy körmendi időkérés még a hajrá előtt.

• 19:46:40

Hendlein talál ba ismét, tíz pontra jövünk fel ezzel. 89-79.

• 19:47:22

Baki kosarával tízen belülre jön a KKK. 89-81.

• 19:48:03

Körmend

Teo Csizmics időt is kér.

• 19:48:42

Utolsó percen belül a mérkőzés. Nagy hará kellene Hendleinéktől, hogy innen fordítsanak

• 19:49:40

Körmend

Jól menedzselte az időt a hazai alakulat és egy hosszú támadás végén Perry szerzett két pontot. 91-81.

• 19:50:35

Volt még lehetősége a pontszerzésre a somogyiaknak is, ám ez elmaradt, így maradt a tízpontos körmendi különbség.

• 19:51:34

Nem jött össze tehát a bravúr a Körmend otthonában ezúttal, de a fiúk derekasat küzdöttek.