Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 2015. November 21. 12:06

• 12:06:52

Két kemény meccs után egy papíron könnyebb összecsapás vár szombaton a KKK csapatára. A tabellán tizedik Szeged látogat ugyanis Kaposvárra.

• 17:48:49

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:49:53

Alig negyedóra van hátra a mérkőzés kezdetéig, mindkét csapat teljes intenzítással melegít a pályán.

• 17:52:26

Végignézve a két csapat keretén, szegedi részről nem látni hiányzót, ahogy kaposvári oldalon is csak a már "megszokott" hiányzók nincsenek ott a melegítők között.

• 17:53:18

A Szeged egy MAFC elleni, fölényes győzelem után utazott el a somogyi megyeszékhelyre, ezzel szemben a Kaposvár egy szűk, szombathelyi vereségen van túl.

• 17:54:16

A két csapat legutóbbi kaposvári találkozóján a kék-fehérek örülhettek győzelemnek, Hendleinék akkor 90-77-re verték a Szedeákot.

• 17:59:02

Túl vagyunk közben a játékosok bemutatásán. Juhos Levente, a Szeged kaposvári nevelésű játékosa nagy tapsot kapott a kaposvári publikumtól, ám akit még nálai is nagyobb ováció fogadott, az Hvroje Puljko, aki első hazai mérkőzésére készül visszatérése óta.

• 18:00:44

A mérkőzés három játékvezetője  Benczur Tamás, Boros Tamás és Balog György lesz.

• 18:01:07

Kaposvári KK

Már a feldobást várják a csapatok.

• 18:01:32

Kaposvári oldalon Spica, Hendlein, Benke, Ubilla és Puljko a kezdőben.

• 18:03:08

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK

A vendégeknél Molnár, Brikics, Csirics, Jereminov és Armelin a pályán.

• 18:03:45

Egy-egy kosár mindkét oldalon, amivel 2-2 az állás a mérkőzés legelején.

• 18:05:23

Ubilla és Csirics hármasa utá Hendlein szerezte a meccs ötödik kosarát, ami két pontot ért. 7-5.

• 18:05:45

Brikics büntetőiből egyenlít a Szeged, 7-7.

• 18:06:13

Molnár berámol egy hármast, 10-7-es előnyben a vendégek.

• 18:07:09

Spica két büntetőjével férkőzünk közelebb a szegediekhez, 9-10.

• 18:08:27

Eléggé szaggatott a játék az utóbbi két percben, újabb faltut fújtak a játékvezetők. Ezúttal Spicát látták szabálytalannak, Brikics pedig dobhatott is két büntetőt. 9-12.

• 18:09:19

Hiába Puljko utolsómásodperces duplája a támadóidő végén, a túloldalon egyből jön a válasz, Armelintől, 11-14.

• 18:10:35

Spica, Molnár, Armelin sorrendben születtek pontok, ami után a Szeged 13-18-ra meglépett, Szekulovics-mester pedig ezt látva időt kért gyorsan.

• 18:12:17

Egy kihagyott Ubilla-hármas után a kontrából Molnár szerzett két pontot, ziccerével 13-20 a vendégeknek.

• 18:13:36

Spica és Brikics kettesei után 15-22. Alig több, mint három perc van vissza az első negyed végéig.

• 18:14:53

Spica újabb duplája után nem sokkal már Ubilla büntetőzhetett. Kettőből kettővel zárt az amerikai, 19-22-ig zárkóztunk ezáltal.

• 18:16:49

Egy szegedi eladott labdából megindulva az ellentámadás végén Spica szerzett két pontot. 21-22-re vezet már csak a Szeged, Nikola Lazics pedig magához is rendelte fiait.

• 18:18:49

Egy perccel a negyed vége előtt újra megvan a vezetés! Egy szép akció végén Spica tudott eredményes lenni, aki ezzel már 12 pontnál jár. 23-22.

• 18:19:34

Benke büntetőzhetett, az első jó volt, a második viszont kimaradt, 24-22.

• 18:21:23

Ubilla hatalmas labdát oszott ki a palánk alatt ólálkodó Spicának, aki nem is hibázött közelről, kosara pedig a negyed zárómomentuma volt. 26-22-re vezet a KKK az első tízperc után.

• 18:23:42

A hazaiak hozhatták játékba a labdát a második negyed kezdetén, és egy "kalandosnak" nevezhető támadás végén ponttal is zárult az első labdabirtoklásunk. 28-22.

• 18:25:46

Juhos szerzett labdát a félpálya közelében, ami után egyedül rohanhatott végig a félpályán, és zsákolhatott egyet. 28-24.

• 18:26:59

Puljko hazatért, ezt pedig most két riplával jelezte is, 34-24.

• 18:30:40

Hendlein kosara után 36-24.

• 18:32:01

Brikics hármasával tízen belülre jön a Szeged, 36-27.

• 18:35:25

Csirics is berámol egyhármast, majd Brikics szerez egy duplát, amivel gyorsan elillant a korábban még tizenkétponots KKK-előny. 36-32.

• 18:36:45

Spica szerzi az újabb kaposvári pontokat. Kellettek is nagyon, 38-32.

• 18:37:16

17 másodperccel a negyed vége előtt Jereminov büntetőzhet.

• 18:37:38

Az első kimaradt, a második viszont a helyére került. 38-33.

• 18:39:56

A KKK-nak még volt egy támadásnyi ideje, ám ez Ubilla eladott labdájával zárult. Jereminov még elereszthetett egy távoli hármast, de kimaradt, így az első negyed után Kaposvári KK - Naturex-SZTE Szedeák: 38-33.

• 18:55:33

Két triplával kezdi a negyedet a Szeged, Armelin, majd Jereminov volt eredményes, 38-39.

• 18:56:25

Baki sem akart kimaradni a buliból, mégha a szegediek nem is hívták meg a tripla-partyra. A KKK bedobójának hármasával 41-39.

• 18:58:04

Egy Spica-büntető, majd Baki bünteti a róla lemaradó szegedi védőket egy újjabb triplával. 45-39.

• 19:00:05

Armelin büntetője, majd Juhos hármasa után egyenlő az állás, 45-45.

• 19:00:47

Hendlein közelije után Révész talál be a másik palánknál, 47-47.

• 19:01:14

Spica harciasságának eredménye két pont volt, 49-47.

• 19:02:36

Az amerikai Armelin egyenlít vendég oldalon, 49-49.

• 19:09:01

Fej-fej mellett haladt a két csapat az utóbbi percekben, az utolsó precre viszont ötpontos szegedi előnnyel érkeztek a csapatok.

• 19:11:46

Úgy festett a negyed utolsó támadását a hazaiak vezethetik, ám Ubilla kettese után még maradt némi ideje a Szegednek egy ellentámadásra. Jereminov pedig élt is a lehetőséggel, végigrobogott a pályán, és a kaposvári védők gyűrűjében bedobott egy ziccert. 58-62

• 19:13:26

Puljko triplája indította a negyedik negyedet, 61-62.

• 19:15:11

Ubilla passza teljesen üresen találta a palánk alatt Hendleint, aki közelijével megszerzi a vezetést a KKK-nak. 63-62.

• 19:16:39

Spica is dob egy duplát, 7-0-lal indítjuk ezt a negyedet. 65-62

• 19:17:35

Armelin két ketesével újra a Szegednél az előny, 65-66.

• 19:21:14

Puljko triplájával 68-68-nál utolérjük a Szegedet.

• 19:24:39

Molnár András ziccerét követően Jereminov dob be két büntetőből egyet, így 71-68 a Szegednek.

• 19:25:16

Spica ketteséve lzárkózunk, 70-71.

• 19:25:46

De Armelin bever egy nagy hármast, 74-70 a Szegednek.

• 19:26:45

Megteszi ezt Ubilla is, ami meghozza a kaspovári szurkolók hangját is. 73-74.

• 19:27:47

Hendlein szerez aztán egy kosarat faulttal együtt, a bónuszdobás kimaradt viszont. 75-74

• 19:28:28

Kicsivel több, mint két perc a negyed végéig, Armelin büntetőivel újra szegedi előny a tábáln. 75-76

• 19:29:42

Csirics büntetői után 78-75 a Szegednek.

• 19:30:23

Spica szépít egy palánkos középtávolival, 77-78.

• 19:31:02

Csirics mázlis hármasa azonban továbbra is szegedi előnyt eredményez, 76-81.

• 19:31:26

Hendlein, majd megint Csirics eredményes, 79-83 a Szegednek.

• 19:33:32

Spica kettese után Armlein bedob két büntetőt, amivel 84-81-re vezet a Szeged.

Öt másodperc még a negyed végéig, és a KKK-hozhatja a labdát Szekulovics időkérése után.

• 19:34:42

Ubilla még eleresztett egy elkeseredett triplakísérletet, ami kiamardt, így a Szeged megnyeri a KKK elleni csatát.

• 19:36:17

Kedves nézőink, köszönjük, hogy velünk tartottak. Búcsúzóul a végeredmény: Kaposvári KK - Naturex-SZTE Szedeák: 81-84