Kaposvári KK - PVSK2015. Október 30. 13:17

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:51:20

Már csak percek vannak vissza a Kaposvári KK - Pécsi VSK szomszédvár rangadóig.

• 17:52:28

Az előjelek alapján nagyon úgy tűnik, hogy ez a mérkőzés nem csak nevében lesz rangadó. Mindkét csapat azonos mérleggel - 2 győzelem, 3 vereség áll a bajnokságban.

• 17:53:17

A KKK a 8., míg a pécsiek a 10. helyről várják a ma esti összecsapást.

• 17:54:11

A számok alapján két hasonló tudású csapat találkozik ma a pályán.

• 17:58:11

Ugyan ezt támasztja alá az is, hogy a két csapat idén, a felkészülés időszakában már összecsapott egymással, és mindkét alkalommal a baranyaiak nyertek, egyszer egy, egyszer pedig két ponttal.

• 18:01:58

A mérkőzés közben el is kezdődött. Az elős perc után 2-2 az állás.

• 18:02:47

A KKK a Hendlein, Spica, Ubilla, Hawley, Benke ötössel indítja a mérkőzést.

• 18:04:13

Jól kezdenek a pécsiek, egyelőre náluk az előny két és fél perc elteltével. 6-7.

• 18:06:35

Pécsi VSK

Horti büntetői után 6-9 a PVSK-nak.

• 18:07:21

Kaposvári KK

Majd jön Hendlein kosara Ubilla passzából, és egy Benke ziccer, amivel 10-9-re vezet a KKK.

• 18:08:48

Egy triplával visszavette a vezetést a Pécs, de Spca büntetői után 12-12 áll a táblán.

• 18:09:54

Hawley triplájával pedig megvan a vezetés is, 15-12.

• 18:11:02

Pécsi VSK

De jön a válasz a túloldalon, 15-15 Popadics hármasa után.

• 18:11:58

Triplaeső! Bevág egyet Benke Szilárd is, amivel újra előny a hazaiaknál. 18-15.

• 18:14:29

Két pécsi büntető után Baki ziccerével 20-17.

• 18:15:29

Hendlein kosarával pedig jelenleg 22-19, amikor már csak egy perc vissza a mérkőzésből.

• 18:16:05

Pécsi VSK

De jön Halász triplája pécsi oldalaon, ezzel pedig újra egyenlő az állás. 22-22.

• 18:17:15

Spica palánk alóli kosarával 24-22. Őrölt rohanás végén, újabb kosár azonban nem esett, így ez az állás egyben a negyed végeredménye is.

• 18:19:35

A rövid szünet után újra pályán a csapatok. A Pécs vezethette az első támadást, ami Bíró eladott labdájával ért véget.

• 18:21:42

Antóni Csanád talál be távolról, majd egy kaposvári duplát követően Budimir egy tripláva válaszol. 26-27.

• 18:23:13

Pécsi VSK

Halász kosarával 30-29, továbbra is szoros a csata.

• 18:25:18

Bulla hármasával egy pontos kaposvári előny, 33-32.

• 18:26:05

Pécsi VSK

Halász viszont most a büntetővonalról szaporítja tovább pontjait, amivel ismét a Pécs ál jobban. 33-34.

• 18:26:48

De Ubillának megvan a válasza erre is. Most középtávolról volt eredményes az amerikai, így 35-34 a hazaiak javára.

• 18:28:09

Pécsi VSK

A negyed felét elhagyva egy pécsi és egy Spica-kosár után 37-36.

• 18:29:42

Pécsi VSK

Kétszer szedett támadólepattanót a Pécs a legutóbbi támadásuk során, melynek legvégén Csabay triplájával 37-38-ra vezetnek a baranyaiak.

• 18:30:38

Pécsi VSK

Nem jön a válasz a túloldalon, a KKK eladott labdája után pedig Csirke Ferenc időt kért.

• 18:31:19

Pécsi VSK

Budimir vág be egy hatalmas hármast ezt követően, 37-41.

• 18:31:50

Szerencsére jon Spica a túloldalon, és egy középtávolival "szépít". 39-41.

• 18:32:22

Pécsi VSK

Budimir azonban ellenállhatatlan, újabb hármasával 39-44 a PVSK-nak.

• 18:34:14

Spica ziccerével 41-44, és már csak fél perc a félidőig.

• 18:34:27

Pécsi VSK

Újabb pécsi időkérés.

• 18:36:57

A negyed hátralévő részében azonban nem esett pont, így egy félidő után Kaposvári KK - Pécsi VSK: 41-44.

• 18:52:51

Horti kosara nyitja a harmadik negyedet, így tovább nő a pécsi előny. 41-46.

• 18:57:00

Néhány gyors kosárral azonban közelebb férkőzik ellenfeléhez a KKK. A harmadik percben 48-51.

• 18:57:32

Benke kosarával már csak egy pont a PVSK előnye, 53-54.

• 19:00:40

A negyed felér meg van az egyenlítés is, 54-54.

• 19:00:57

Hendlein pöcije után pedig a vezetés is, 56-54.

• 19:02:51

Négy perccel a negyed vége előtt Szekulovics időt kér. Az állás változatlan, 56-54-re a somogyiak vezetnek.

• 19:03:51

Benke ziccere után tovább nő a hazai előny, 58-54.

• 19:04:24

Pécsi VSK

De Walker triplája után már csak 58-57 a táblán.

• 19:04:50

Hendlein zsákol, majd Harazin szerez két pontot a palánk alól, 60-59.

Pécsi VSK

Halász szemfüles kosara zárja a negyedet, 65-64 a zárófelvonás előtt.

• 19:15:57

Ubilla triplája nyitja a negyedik negyedet, 68-64.

• 19:18:41

Egypontos kaposávri előnnyel érkeznek a csapatok a negyed második percéhez, de egy pécsi triplával átveszik a vezetést Halászék. 68-70.

• 19:21:26

Lassn a negyed feléhez ér a mérkőzés, egyelőre a pécsieknél az előny. 70-74.

• 19:25:56

Hawley büntetői után 74-74!

• 19:26:59

Pécsi VSK

Három és fél perccel a negyed vége előtt időt kér Csirke Ferenc.

• 19:28:57

Zúg a "Marko! Marko! Marko!", miután Spica labdát lopott Halásztól, majd Ubilla passza után húzott egy egészségeset. 76-74.

• 19:36:48

Alig másfél perc már csak a találkozóból, 79-76 a KKK-nak.

• 19:38:35

Hendlein zsákol Spica hatalmas gólpasszából, 81-76. Időt kér Csirke Ferenc.

• 19:41:02

Pécsi VSK

Húsz másodperccel a vége előtt nagy lehetőséget puskáz el a KKK támadásban, ami után Walker indult volna meg, de Hawley a félpályánál faultotla. Sportszerűtlent ítélnek ellene, Walker pedig be is dobja utána a két büntetőt. 81-78.

• 19:42:18

Pécsi VSK

Nem tud pontot szerezni a Pécs, de vége előtt hat másodperccel a labda továbbra is náluk marad.

• 19:45:39

Antóni egy triplát még elereszthetett a legvégén, de Benke beleért kísérletébe, ezzel pedig gyakorlatilag megynerte a KKK-nak a meccset a fiatal kaposvári.