Alba Fehérvár - Kaposvári KK 2015. Október 24. 18:56

• 18:56:33

Köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:57:49

Perceken belül elkezdődik a TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK kosárlabda mérkőzés, az NB1/A csoportjának 5. fordulójából.

• 19:01:50

Mindkét csapat 2-2-es mérleggel várja ezt az összecsapást. Az Alba a 7., míg a KKK az 5. helyen áll a tabellán, de be kell látnunk, ennek a mai mérkőzésnek jóval inkább a fehérváriak az esélyesei.

• 19:05:12

A kaposvári keretben több változás is történt az elmúlt héten. Anthony Jones próbjátéka lejárt, új szerződést pedig nem kapott az amerikai. Helyette viszont érkezett két honfitársa, Emanuel Ubilla és Aaron Hawley, akik ma már be is mutatkozhatnak a KKK színeiben. E mellett egészen friss hír, hogy a kaposvári vezetőség közös megegyezéssel szerződést bonott Igor Mijajloviccsal, a szerb irányító így már nem is utazott el a csapattal a mai összecsapásra.

• 19:06:34

Hazai oldalon is folyamatosan változik a keret. Náluk Shawn Glover az, akinek ma jár le a próbajátéka, így neki pluszban fontos lehet ez a találkozó, hogy meggyőzze Dzunics Braniszlavot.

• 19:07:23

Lássuk, kik kezdene a két csapatnál a mia mérkőzésen.

• 19:09:24

Alba Fehérvár

Hazai oldalon Chery,  Glover, Myles, Spurlock és Lóránt a pályán.

• 19:10:32

Kaposvári KK

A Kaposvár pedig a Benke, Hendlein, Spica, Ubilla, Hawley ötössel vág neki a küzdelemnek.

• 19:12:11

Két tripla, valamint két dupla után három perc elteltével 10-0 a hazaiaknak. Erős kezdés, Szrecsko Szekulovics pedig kénytelen elhasználni első időkérését.

• 19:13:05

Három újabb hazai pont után, 13-0-nál Benke szerzi meg az első kaposvári pontokat, még pedig kettőt. 13-2.

• 19:15:04

Hendlein és Spica is eredményes tud lenni, de a hazai lendület sokkal nagyobb még mindig. Spurlock elsüllyeszti a harmadik fehérvéri triplát is, majd Lóránt szerez két pontot közelről. 20-8.

• 19:16:31

Aztán Chery bedobja a negyedik Alba-triplát, amit Lóránt fejel meg egy újabb duplával. 25-10.

• 19:19:50

Brutálisan bekezdett a negyedban a hazai csapat. Lóránt megszerezte csapata 27., valamint a maga 8. pontját. De megszerezte első kosarát kaposvári mezben Ubillah is, valamint Benke is értékesített két büntetőt, így jelenleg 27-12 az állás.

• 19:20:49

Pályán a hazaiaknál Gordan Filipovics nagyobbik fia, Márkó, aki egy zsákolással száll be a mérkőzésbe. 29-12.

• 19:21:40

A negyed végén Benkéé volt az utolsó szó, aki egy hármassal 29-15-re alakította az első negyed végeredményét.

• 19:23:43

Tóth kosara nyitja a második játékrész. Duplájával 31-15 az Albának.

• 19:24:33

Ubillah nevéhez fűződik az újabb kaposvári kosár. Középtávolról célzott jól az amerikai, 31-17.

• 19:25:59

Hawley bedobott egy hármast, melyet Baki kettese követett, így tízen belülre zárkózott a KKK. 31-22.

• 19:26:10

Időt kér Dzunics.

• 19:28:47

Csorvási oltotta a tüzet a hazaiaknál egy kettessel, de Ubulláhnak meg volt a válasza erre, 33-27.

• 19:30:06

Hawley kosarával egészen négy pontra jöttünk fel, de Lóránt gyorsan gondoskodott róla, hogy ne örüljünk annyira. 35-29.

• 19:31:17

Benke két sikeres büntetőjével 35-31.

• 19:31:59

De szinte rögtön jön a hazaiak válasza Mylestól, 37-31.

• 19:32:12

Kaposvári időkérés.

• 19:35:51

Három perc van hátra a nagyszünetig. Az időkérés után Spurlock kosarával folytatódott a találkozó, egy támadással később pedig egy 2+1-et is összehozott az amerikai, így 42-31-re ellép az Alba.

• 19:38:57

Már az utolsó percében jár a negyed, Myles pedig egy zsákolással tovább növeli a Fehérvér előnyét. 44-31.

• 19:41:08

Hendlein kosarával 44-33-ra módosul az állás, de Lóránt újra eredményes két büntetőből, így visszaáll a közte 13.

• 19:42:57

Lóránt 12 pontjával csapata egyik legeredményesebbje. A válogatott center mezőnyből 5/5-tel, a büntetővonalról 2/2-vel áll. Két dobást hibázott eddig mindössze, azokat a triplavonalon túlról eresztette el.

• 19:44:31

A félidő pedig Myles kosarával zárul, így az Alba 48-33-ra vezet a félidőben.

• 20:00:01

Újra pályán a csapatok.

• 20:00:15

Ami az első félidőben nem ment Lórántnak, az most rögtön a harmadik negyed első percében összejött. Bedobta elős hármasát. 51-33.

• 20:02:10

Tűzben a hazaiak! Futószalagon jönnek tőlük kosara, köztük két újabb tripla, így 61-39-re ellép a házigazda.

• 20:03:14

A negyedik percben kénytelen időt kérni Szrecsko Szekulovics.

• 20:04:21

Benke duplája után még egy hazai hármas, - összességében a nyolcadik - amivel 64-43 a Fehérvárnak.

• 20:05:39

Benke után Ubillah is átlépi a tíz ponot a kaposváriaknál, Myles büntetőivel azonban még mindig tetemes az Alba előnye. 66-43.

• 20:06:40

Gyors öt kaposvári pont Benkétől és Sőicától, 66-48.

• 20:07:19

Majd a kilencedik Alba-tripla Spurlocktól... 69-48.

• 20:07:46

Bár erre most Ubillah válaszol legalább. 69-51.

• 20:11:16

A negyed utolsó percében Markovics közelijével 73-54. Nagyon úgy néz ki, hogy ezt a negyedet is megnyeri az Alba.

• 20:13:06

Korai volt temetni a kaposváriakat. Papp Péter kettese után Baki Gergely is szerzett egy duplát, így 25-25-tel zárult a negyed.

• 20:15:13

73-58-ról kezdődik az utolsó felvonás.

• 20:16:15

Baki kosara zárta a harmadik negyedet, majd az ő kosarával indul a negyedik. 73-60.

• 20:17:21

Nem fogják elhinni, de Spurlock bedobja az Alba tizedik tripláját... 76-60.

• 20:18:15

Chery viszont közelebb merészkedett a gyűrűhöz, de nem bánta meg, mert onnan is megy ez. 78-60.

• 20:19:58

Hendlein és Spica kosarai után 78-64.

• 20:22:11

A negyedik perchez érve Baki rámol be egy hármast, ami után 11 pontra jövünk fel, Dzunics pedig időt is kér azon nyomban. 78-67.

• 20:23:06

Mi más is lehetne a válasza az Albának az időkérés után, mint egy hárompontos. A tizenegyedik Myles nevéhez fűződik. 81-67.

• 20:25:22

Glover, a szerződésért küzdő amerikai értékesít két büntetőt, 83-67.

• 20:25:55

Myles közelije után Benke talál be a triplavonalon túlról, 85-70.

• 20:27:01

Bent a tizenkettedik hazai hármas is. Spurlock szerzi, neki személy szerint ez az ötödik volt. 88-70.

• 20:27:37

Lóránt zsákol egyet, amivel kerek húsz pontra nő az Alba előnye. 90-70.

• 20:28:00

Három perccel a vége előtt időt kér Szrecsko Szekulovics.

• 20:32:15

Alig több, mint egy perc már csak a végéig, Benke pedig bedob két büntetőt. A fiatal kaposvári hozza a tőle megszokott jó játékot, 19 pontnál jár, amivel ő a legeredményesebb KKK-s. 90-72.

• 20:33:17

Glover, Spica, Spurlock sorrendben estek a kosarak, 94-74.

• 20:33:55

Ez az eredmény pedig egyben a végeredmény is.

• 20:34:40

A KKK-nak tehát továbbra sem megy az otthontól távol, a csapat elszenvedte harmadik idegenbeli vereségét.

• 20:35:18

Voltak jó periódusai a csapatnak, de a rossz kezdés után csak megközelíteni tudta ellenfelét a somogyi gárda.

• 20:36:19

A fehérváriak extra napot fogtak ki a hárompontosok terén, amivel nem tudtuk felvenni a versenyt.

• 20:37:28

Javítási lehetőség a Pécs elleni bajnokin, amit ne feledjenek, Kaposváron játszanak le a csapatok, október 30-án, pénteken, 18:00 órai kezdettel.