Kaposvári Rákóczi - Balatonlelle2015. Szeptember 26. 15:56

A csapatok már melegítenek. Hamarosan kezdünk!

• 16:05:01

A nyolcadik forduló, sőt, mondhatni az ősz rangadja hamarosan kezdődik.

• 16:06:07

A Balatonlelle 18 ponttal vezeti a megyei első osztályt, míg a Rákóczi szorosan tapad rájuk. A zöld-fehérek 17 ponttal a második helyről ugranak neki ennek a játéknapnak.

• 16:06:24

Lássuk a kezdőket!

• 16:07:58

A vendégek a Posza - Gál, Kanta, Makarész, Andermann, Kenéz, Kovács, Galóczi, Kis, Mátyás, Balogh tizeneggyel állnak fel.

• 16:10:18

Pusztai László a Gyenes - Vadas, Petrók, Hadaró, Márton, Lakatos, Jovánczai, Házi, Nagy, Dominic Luka, Kozics csapatot nevezte a kezdőbe.

• 16:11:00

A csapatok ebben a pillanatban vonulnak ki a pályára.

• 16:13:32

A labda pedig el is indult 90 perces útjára. A mérkőzést a Rákóczi kezdte, akik rögtön kiharcoltak egy szögletet.

• 16:16:43

És az első helyzetet is feljegyezhettük. A Rákóczi Nagy Krisztián szabadrúgása által került helyzetbe, de különösebb veszély nem alakult ki belőle.

• 16:22:32

A hazai csapat egyelőre megbecsüli a labdáit. Az első majd' 10 perc a Rákóczi "cicázását" hozta, a Lelle pedig jól zár. Eddig, ha előbb nem, a tizenhatos közelében megálljt parancsoltak a hazai akcióknak.

• 16:24:33

És a 11. percben meg is van az első!

• 16:26:32

Jovánczai kapott remek labdát az ötös jobb csücskénél, a rutinos támadó pedig nem is hibázott abból a távolságból. Jobb belsővel a jobb alsőba lőtt, így 1-0 a Rákóczi javára.

• 16:30:12

A hazaiak szögletből újabb helyzetig jutnak, de előnyük nem nőtt az esetet követően. A Balatonlelle erejét eddig felemészti a védekezés. Labdaszerzéseik után néhány kontrát elereszettek már, de pontatlanságuk, vagy a Rákóczi védői megállították őket.

• 16:34:03

Sokakat vonzott a Rákóczi Lelle elleni derbije. A stadion főlelátójának tetője alatt szinte tele a nézőtér.

• 16:36:39

A hazaiak ismét nyugtatják a játékot. A felező vonalnál adogattak jó fél percen keresztül, mire elindultak volna a Lelle kapujának irányába.

• 16:38:39

A félidő feléhez érve cserélni kénytelen a Lelle csapata. A pályát a csapat játékos edzője, Kenéz Szabolcs hagyta el, helyét pedig Yondo Yvan foglalta el.

• 16:40:25

A 27. percben - némileg váratlanul - kiegyenlít a Balatonlelle.

• 16:43:43

Saját térfelükön szereztek labdát a vendégek, Galóczi Károly pedig könnyedén verekedte át magát a félpályánál egy vonalban helyezkedő hazai védőkön. A vendégek tízese egyedül rohanhatott végig a Rákóczi térfelén, a rossz ütemben kimozduló Gyenes mellett pedig csak az üres kapuba kellett csak lőnie a labdát.

• 16:45:12

Az egyenlítő gól után újabb helyzet adódott a vendégek előtt, de Balogh László lövését ezúttal Gyenes hárította.

• 16:47:39

Nem csak, hogy kijött a szorításból a Lelle, de egyre több veszélyt hordoznak magikban a vendégek rohamai. Az egyenlítőgól jót tett az önbizalmuknak és bátorságuknak.

• 16:50:24

A 36. percben Nagy Krisztián ugratta ki remekül Kozicsot, de a Rákóczi támadójának nem sikerült bevennie Posza kapuját.

• 16:57:22

Megélénkül a "Rákóczi! Rákóczi!" rigmus is, ami ha gólt nem is, de egy szöglet utáni Petrók-átlövést eredményezett.

• 16:58:38

Bánfai Zsolt játékvezető egy másodpercet se húzott rá az első félidőben, 45:00-kor az öltözőkbe parancsolja a csapatokat.

• 17:10:08

Elindult az újabb 45 perc, rögtön egy hatalmas lellei helyzettel.

• 17:12:55

Galóczi futotta le védőjét, és ért be egy kiugratást. Gyenes mellett elgurította a labdát a vendégek támadója, amit a gólvonal ellőtt centikkel ért be Lakatos Gergő, szögletre mentve.

• 17:13:15

48. perc: 2-1!!!

• 17:14:24

Jovánczai Zoltán szerezte a Rákóczi második találatát, egy szögletet követő kavarodás végén.

• 17:16:58

A vendégek egyébként cseréltek is egyet a szünetben. Az a Házi Ádám érkezett a pályára, aki a Rákóczi kapusedzőjének, Házi Lászlónak a fia, valamint a zöld-fehéreknél szereplő, Házi Bence testvére. Kíváncsian várjuk lesznek-e kettejük közt nagy összecsapások.

• 17:19:03

Csatájuk nem is marad el, Házi Ádám most épp az őt tépázó Bence ellen harcolt ki egy szabadrúgást.

• 17:21:50

Megszületett a meccs első sárgája: a leleiektől Kanta Szabolcs részesült "dorgálásban".

• 17:22:24

És megvan a Rákóczi újabb találata!!!

• 17:24:07

A Kanta sárgáját eredményező szabadrúgásból Nagy Krisztián lőtt kapura, ám Posza hárítani tudott. A kipattanó viszont a hazaiakhoz került, Hadaró precíz beadását pedig Petrók Viktor gólra váltotta. 3-1.

• 17:25:14

Hazai szempontól jól zárul tehát a msodik félidő első negyedórája.

• 17:27:27

A vendég oldalon ismételten Galóczi generált veszélyt. A tizenhatos előteréből eresztett meg egy lövést, de Gyenes szíve és kezei a helyén voltak szerencsére.

• 17:34:41

Cserélt a Rákóczi: a 70. percben nagy taps kíséretében elhagyta a pályát Kozics Barnabás, aki Pallósi Roland váltott.

• 17:38:11

Pallósi kezdésnek meg is kavarta kicsit a lellei védelmet a tizenhatosnál. A frissen beállt játékos ezt követően remekül szöktette Jovánczait, de beadása Posza Zsoltban elhalt.

• 17:39:40

A hazaiak kontrol alatt tartják a találkozót. Jól járatják a labdát, amit az esetek többségében a Balatonlelle is csak szemmel követ.

• 17:44:47

Nem sokkal a 80. perc előtt a Rákóczi újra cserélt, Hampuk Ádám állt be Márton András helyére.

• 17:50:42

A 85. percben újra nagy helyzet adódott a Rákóczi előtt. Pallósi találta magát ziccerben, de Poszának "köszönhetően" a gólszerzők közé nem tudott feliratkozni a fiatal kaposvári.

• 17:51:55

Még egy lellei csere a vége előtt nem sokkal. Balogh Botond érkezett a pályára Kis Balázs helyére.

• 17:56:08

Már beléptünk a hosszabbításba, amikor Pallósi megint egy lövéssel vétette észre magát. Kísérleténél a labda megpattant a védőkön és veszélyes módon a jobb alsó irányába tartott, Posza azonban nagyot vetődve oda ért, és hárítani tudott.

• 17:57:45

A ráadás pilanatai is leteltek, a játékvezető pedig le is fújta a találkozót.

• 17:59:02

Összességében tekintve a Rákóczi magabiztosan és megérdemelten húzta be ezt a győzelmet.

• 17:59:34

A csapat így át is vette a vezetést a bajnokságban.

• 18:00:13

Kedves olvasóink, a végeredménnyel búcsúznék: Kaposvári Rákóczi BFLA - Balatonlelle SE: 3-1.