Szeged 2011-Grosics Akadémia- Kaposvári Rákóczi FC2015. Május 09. 11:30

• 11:30:03

A középmezőnyhöz tartozó Szeged otthonában folytatja bajnoki szereplését a Rákóczi NB II-es labdarúgócsapata.

• 17:20:16

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját!

• 17:21:54

Az NB II. 27. fordulójában a Szeged ellen próbál meg újabb pontokat szerezni a bennmaradáshoz a Kaposvári Rákóczi csapata.

• 17:24:13

Nézzük a mai délután főszereplőit.

• 17:26:25

Szeged 2011-Grosics Akadémia

Szegedi oldalon a Szántai – Hegedűs, Mészáros, Germán, Berde, Farkas M., Zelenyánszki, Oláh L., Máté, Manga, Markovic összeállítású csapatot küldi harcba Nyilas Elek vezetőedző.

• 17:30:53

Kaposvári Rákóczi

Míg Prukner László a Bozsó – Kovács O., Lakatos, Kiss M., Faggyas, Petrók, Nagy K., Albert, Vermes, Rajczi, Zsivóczky alkotta kezdőnek szavazott bizalmat.

• 17:32:59

A  játékvezető Berger József lesz, segítői Demeter János és Galán Roland.

• 17:35:12

A mérkőzésnek egyébként a gyulai centerpálya ad otthont, nem pedig a szegedi stadion.

• 17:40:00

El is kezdődött az összecsapás, amit a zöld mezben játszó Rákóczi kezdett.

• 17:45:20

Ahogy azt az NB II-es meccseken megszokhattuk, most sem ugranak egymásnak a csapatok.

• 17:52:29

• 17:54:07

Az első tíz percben egy veszélyes Zsivóczky előretörést jegyezhettünk fel, de hiába esett el a büntető területen belül, nem fújt a játékvezető.

• 17:56:33

Albert lőtt egyet 16 méterről, de a lövése nem okozott gondot.

• 17:57:22

Sárga lap

Közben Nagy Krisztián kapott sárgát egy lerántás után.

• 18:02:43

Az első komoly helyzetre még mindig várnunk kell, de az iramra nem lehet panasz.

• 18:08:01

Az őszi mérkőzést a szegediek nyerték 1-0-ra Germán góljával. Egy hasonló vendég győzelem most igazán jól jönne  a csapatnak.

• 18:09:05

Gól

Vezet a Rákóczi!!!

• 18:10:32

Gól

A 28. percben Kiss Márton beadásába jól nyúlt bele Zsivóczky Norbert, a labda pedig a bal felsőben kötött ki, 0-1.

• 18:12:08

A gól előtt egyébként Rajczinak volt egy szép fejese, de a hazaiak kapusa bravúrral védett.

• 18:16:10

Kezd magához térni a Szeged: Farkas lövését bravúrral fogja Bozsó!

• 18:24:36

Félidő

Teljesen beszorult a félidő végére a Rákóczi, de jól állta a sarat a Prukner-legénység, így 1-0-s kaposvári vezetés mellett vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

• 18:36:53

Na lássuk a második félidőt!

• 18:39:54

Csere

Egyet cseréltek a hazaiak a félidőben: Manga helyett Fitos jött.

• 18:42:02

Aktívabban kezd a Szeged, de komoly helyzetig továbbra sem jutnak.

• 18:48:52

Gól

Egyenlít a Szeged: Hegedűs és Oláh játszotta ki a védelmünket, majd előbbinek már csak az üres kapuba kellett passzolnia, 1-1.

• 18:50:15

Pedig a gól előtt Rajczi akár újabb kaposvári találatot szerezhetett volna, de Markovic menteni tudott előle.

• 18:54:47

Sárga lap

Ha a gól nem is, de egy sárga lap összejött Rajczinak reklamálásért.

• 18:59:51

Csere

Ismét cserélnek a hazaiak: Hegedűs Martin helyett Hegedűs Edvin érkezik.

• 19:07:35

Két tizenegyest is megúszott a Rákóczi az elmúlt percekben: előbb Vermes kezezését nem vette észre a bíró, majd egy tizenhatoson belüli buktatást fújt le, igaz a  büntetőterületen kívülre.

• 19:08:10

Csere

Nagy Krisztián helyett Fejős Áron a pályán.

• 19:11:30

Tíz perc még a meccsből, mindkét csapat megy előre a győzelemért.

• 19:18:06

Továbbra is kevés a helyzet, őrzi mindkét csapat az egy pontot.

• 19:18:31

Csere

Zsivóczky helyett pedig Király érkezett a hajrára.

• 19:22:52

Ismét tizenegyest reklamálnak a hazaiak, de ezúttal is néma marad Berger sípja.

• 19:26:17

Újabb gól azonban már nem esik a mérkőzésen.

• 19:27:47

Marad az 1-1-es döntetlen, ami alapból nem egy rossz eredmény, azonban, hogy a  Rákóczinak ez mire lesz elég az függ a többi meccs eredményétől is.