Szigetszentmiklós - Kaposvár2015. Május 02. 17:33

A Rákóczi azt a középmezőnyhöz tartozó gárdát fogadja, amelyiket ősszel idegenben három góllal sikerült állva hagyni.

• 17:33:28

Nagyon kell a három pont!

• 18:50:28

Üdvözöljük a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 18:51:28

Újabb hétvége, és egy újbb lehetőség a Rákóczi FC előtt, hogy megszerezzék a fiúk első tavaszi győzelmküket.

• 18:52:38

Prukner László tanítványai ezúttal a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatát látják vendégül az NB II. 26. fordulójában.

• 18:53:48

A zöld-fehéreknek ősszel sikerült győzniük mostani ellenfelük otthonában, akkor 3-0-ra nyertek Rajcziék.

• 18:55:55

Nagyszerű győzelem volt az, és minden bizonnyal bármelyik Rákóczi-szurkoló aláírná mára is ezt az eredményt.

• 18:57:07

A Szigetszentmiklós jelenleg a kilencedik helyen áll a bajnokságban, vagyis esetükben egy stabil, középmezőnybeli csapatról beszélhetünk.

• 18:58:50

Ám az utóbbi időben arra felé sem fenékig tejfel az élet. A csapat utoljára február 28-án tudott nyerni, azóta pedig hat meccsen négy döntetlen és két vereség a mérlegük.

• 19:00:21

A kiesés ellen menekülő Rákóczi a fordulót megelőzően a 15. helyen tanyázik. Égetően fontos lenne ma egy győzelem, hiszen egyre kevesebb lesz a megszerezhető pontok száma a bajnokság végéhez közelítve.

• 19:02:06

Érdekesség, hogy a csapat legutóbb épp a Szigetszentmiklóst tudta két vállra fektetni a bajnokságban, azóta viszont nem sikerült győztesen elhagyniuk a pályát Rajcziéknak.

• 19:03:33

És ha már Rajczi annyiszor szóbakerült. Sajnos ma a játéka miatt biztosan nem lesz erre többet példa, ugyanis ő, valamint Petrók is eltiltását tölti ezen a találkozón. Előbbi öt összeszedett sárgája miatt, utóbbi pedig a Szolnok elleni kiállítása végett.

• 19:04:31

A mérkőzés lassan kezdetét veszi, tartsanak velünk a következő, bő másfélórában!

• 19:05:26

Lássuk a két csapat kezdő tizenegyét!

• 19:06:40

Kaposvári Rákóczi

a Rákóczi a Bozsó – Kovács, Olasz,Vermes, Kiss – Zsivóczky, Faggyas, Hadaró, Nagy Krisztián, Albert – Fejős csapattal vág neki a mérkőzésnek. A padon a következő játékosok foglalnak ma helyet: Borsi, Hampuk, Király, Luka, Házi, Kozics,Földes.

• 19:08:23

Szigetszentmiklós TK

A Horváth Ferenc vezette Szigetszentmiklós így kezd: Horváth – Mészáros, Domokos, Weitner, Póti, Pollák, Puskás, Kollega, Barna, Kállai, Osváth.
    Cseréik: Fekete, Sós, Sipos, Sánta, Hevesi-Tóth, Kornis, Bonifert.

• 19:09:53

És máris volt egy helyzetünk! A harmadik percben Faggyas beadása után Olasz fejelhetett, de kísérlete célt tévesztett. Nagy lehetőség volt pedig.

• 19:14:03

Percekkel később már a vendégek veszélyeztettek. Szabadrúgáshoz jutottak a szigetszentmiklósiak Kovács szabálytalansága után. A beadott labdát Póti küldte kapura kapásból, és csak a szerencse, valamint a keresztléc mentette meg csapatunkat a bekapott góltól.

• 19:16:35

Adósak vagyunk még a mérkőzés vezetőinek nevével. A talákozó játékvezetője Botló Béla, partjelzői pedig Tőkés Róbert és Kis Zoltán.

• 19:17:45

Letelik az első tíz perc. Egy-egy helyzet már volt itt is, ott is. De jobbára a vendégek akcióiban rejlik nagyobb veszély eleddig.

• 19:19:58

Továbbra is javarész a mi térfelünkön zajlik a játék.

• 19:21:52

A vendégek már a második szögletükön is túlvannak az első negyedóra végén, de szerencsére ebből sem alakult ki helyzet.

• 19:23:30

Újfent a Szigetszentmilkós kerülhetett volna helyzetbe, de Kollega beadásába Kiss beleér, így harmadik szögletéhez készülődhet a vendég alakulat.

• 19:23:53

Bozsó húzza le az égből a beívelt labdát.

• 19:25:40

Sárga lap

Fejős kapott egy nagyot Kállaitól, aki meg egy sárgát kapott érte cserébe a játékvezetőtől. Mindez a 19. percben.

• 19:26:50

Gól

Egy percre rá pedig megszületik a vendégek vezetőtalálata. 0-1.

• 19:28:58

Gól

A szabadrúgás után szinte egyből eladtuk a labdát, Mészáros pedig remek kiugratással hozta kihagyhatatlan helyzetbe Weitner Ádámot, aki Boszó mellett a rövidbe lőtt. 0-1.

• 19:29:51

Két percre rá (22.) máris meglehetett volna az egyenlítés, de Olasz elől szögletre tisztáznak a vendég védők.

• 19:33:28

Kollega lőhetett kapura, miután átcselezte magát pár hazai bekken, de kísérlete erőtlennek bizonyult.

• 19:37:06

Mintegy negyven méterre a kaputól jutottunk szabadrúgáshoz, a felívelés után pedig Fejősnek siekrül kiharcolnia egy szögletet.

• 19:38:30

A beadás után Nagy Krisztián előtt adódott lehetőség kapuralövésre, aki laposan a jobb alsót vette célba, de Horváth magabiztosan fogta a lövést.

• 19:39:30

Az utóbbi percekben egyre többször jutunk el a szigetszentmiklósiak kapujának közelébe, de sajnos eddig bevenünk nem siekrült azt.

• 19:44:55

Lassacskán a félidejéhez érkezik a mérkőzés. A felek az utóbbi pár percben ugyan beadásokig eljutottak, de azokból nem tudtak gólszerzési lehetőséget teremteni.

• 19:47:19

Óriási helyzet maradt ki! Fejőst találta meg egy remek átadás a kapu előterében, ám a csatár jó öt méterről a kapu fölé lőtt.

• 19:49:31

Sárga lap

Hadaró küldte földre ellenfelét egy bodicsekkel, amit a játkvezető sárga lappal jutalmazott.

• 19:51:41

A rendes játékidő letelte előtt egy perccel Zsivóczky lőtt kapura egy szabadot, de Horváth kapuja nem forgott veszélyben.

• 19:52:28

Albertnak is adódott egy lehetősége, ám a lövésébe beleérnek, így könynedén össze tudta szedni a labdát Horváth László.

• 19:52:52

Félidő

A jétékvezető sípszava, és kézmozdulata pedig félidőt jelez.

• 19:54:38

Az első negyvenöt perc után Kaposvári Rákóczi FC - Szigetszentmiklósi TK-Erima: 0-1.

• 20:05:15

És máris kezdetét vette a második játékrész.

• 20:08:31

Kaposvári szabálytalanságokkal indul a félidő, helyzetet viszont eddig nem jegyezhettünk fel.

• 20:10:36

Sárga lap

Újabb szabálytalanság, de ezúttal vendég részről. Osváth lép oda Hadarónak, a játékvezető pedig felmutat egy sárgát a vétkesnek.

• 20:13:57

Ismételten egy vendég szöglet, de szerencsénkre nem tudnak veszélyt teremteni belőle a szigetszentmiklósiak.

• 20:14:32

Gól

Megvan az egyenlítés!!!

• 20:17:21

Gól

Nagy Krisztián kapott egy remek kiugratást a jobb oldalon, majd a jobb alsó sarkot kilőve megszerezte az egyenlítő találatot a fiatal játékos. 1-1

• 20:18:29

Csere

Cserélnek a hazaiak, és a vendégek is. A Rákóczinál Fejős helyére Luka áll be, míg vendég oldalon Kollega helyett Bonifert a pályán.

• 20:20:30

Az első óra végéhez éreve Albert próbálkozott meg egy átlövéssel. Gól ugyan nem született belőle, de legalább a szándék megvolt megint.

• 20:24:22

Kállai rántotta le Faggyast, a játékvezető viszont nem ad lapot a vendég játékosnak, pedig az esetben már mehetett is volna a zuhany alá, ugyanis egy lapja már volt a szigetszentmiklósi 22-esnek.

• 20:24:44

Gól

Vezet a Rákóczi!!!

• 20:25:57

Gól

A 64. percben szöglethez jutunk, a beívelt labdát Vermes fejelte vissza középre, a friss erő Luka Dominik pedig a kapupa bólintva megszerzi a Rákóczi második találatát. 2-1.

• 20:27:00

Csere

Cserére szánja el magát Horváth Ferenc. Kállait kapja le a pályáról, helyére pedig Hevesi Tóth érkezik.

• 20:28:07

Újabb lehetőség a Rákóczi előtt. Egy szabadrúgást szúrt kapura, vagyis inkább kapu fölé/mellé Kovács Olivér.

• 20:29:37

Sárga lap

A percekkel korábban beálló Hevesi-Tóth máris besárgul a vendégeknél, miután Kovácsot buktatta a 69. percben.

• 20:30:59

Csere

Húsz perccel a vége előtt harmadik cserelehetőségét is elhasználja a Szigetszentmiklós. Osváth hagyta el a pályát, helyére pedig Fekete érkezett.

• 20:32:17

Sárga lap

Zsivóczky részesül a 72. percben sárga lapos figyelmezetésben egy elkésett belépőt követően.

• 20:34:10

Gól

És ott van a harmadik is!!! 3-1 a Rákóczinak!!!

• 20:36:18

Gól

Luka Dominik szed össze egy előrevágot labdát a tétova vendég védők mellett, majd lő Horváth László kapujába. 3-1.

• 20:37:41

Csere

Második cseréjét hajtja végre Prukner László. Olaszt hozza le a kaposváriak mestere, helyére pedig Házi áll be a 77. percben.

• 20:38:15

Bő tíz perc még a meccs végéig.

• 20:42:33

Újra szöglethez jutottak a vendégek, Bozsónak viszont sikerül kitolni a a megcsúsztatott labádt, amit összeszednek, és be is adnak a vendégek, de csatáraik lesen felejtkeztek az esetnél.

• 20:45:12

Az urolsó tíz percen belül járunk már, amikor Bozsó egy előreívelt szabadrúgást kaparintott meg.

• 20:48:26

Csere

84. perc: az egyenlítőgól szerzője, Nagy Krisztián taps közepette elhagyja a játékteret.

• 20:50:16

Igyekeznek a vendégek begyötörni egy szépéítőgólt, hogy a maradék pár percben esélyük maradjon még az egyenlítésre, de eddig helyt áll a kaposvári védelem.

• 20:50:58

Kiss marad lent a földön egy ütközés után, amikor letelik a rendes játékidő.

• 20:52:11

És a játékvezető nem is húz rá sokkal többet a mérkőzésre. Botló hármat fúj a sípjába, ezzel pedig véget ér a találkozó.

• 20:53:08

Hosszú böjt után újra győztesen hagyhatta el a pályát a Rákóczi, és így továbbra is él a remény a bentmaradásra.

• 20:53:40

Két ellentétes félidőt követően a Rákóczi teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót.

• 20:54:42

Végezetül még egyzer a végeredmény: Kaposvári Rákóczi FC  - Szigetszentmiklósi TK-Erima: 3-1.