Sopron - Kaposvári KK 2015. Április 18. 17:19

Szeretettel köszöntöm a KapsoPont minden Kedves olvasóját!

• 17:56:58

A felsőházi középszakaz az utolsó fordulójához érkezett a mai napon.

• 17:57:35

Ma végérvényesen eldől a Kaposvári KK sorsa, azaz, hogy hányadik helyről kezdheti meg a rájátszást Hendleinék.

• 17:59:24

Jelen állás szerint akár még harmadik is lehet a csapat, de ehhez nagyon sok mindennek össze kell jönnie. Ami a csapaton múlik ebből a szempontból; nyerni kell a Soporn otthonában. Ha ez megvan, és a Paks nyerni tud a Kecskemét ellen, Fekete Ádám együttese a harmadik helyen zárja a középszakaszt.

• 18:00:33

Az esetben, ha a nyerünk, viszont a Kecskemét is győzedelmeskedik, maradunk a negyedik helyen.

• 18:01:30

Illetve akkor is a negyedik helyen végez a csapat, ha ma kikap Sopronban, de ezt csak maximum 14 ponttal teszi.

• 18:02:22

Nem lehetetlen tehát a pályaelőny kiharcolása, de a soproniak célja ugyan ez, és egészen biztos, hogy mindent meg is fognak tenni a dolog érdekében.

• 18:03:17

A Kaposvár várhatja jobb formában a mérkőzést, hiszen legutóbb nyerni tudtak otthon a Paks ellen, illetve az idegenbeli mérkőzéseiket leszámítva eddig minden meccsüket hozták.

• 18:04:17

A Soporon a Szolnok otthonában lképett pályára a hétközben, és kapott ki a 67-58-ra.

• 18:05:35

A KKK teljes kerettel tudott készülni a mindent eldöntő összecsapásra, de a soproniakra ugyanez már nem mondható el. Dénes Gábor egészen biztosan nem játszik, Boriszov és Poscsics pedig nincs száz százalékos állapotban Sabáli Balázs elmondása szerint.

• 18:06:22

A mérkőzést a Kapitány G., Török R., Szabó G. trió dririgálja majd, az MKOSZ ellenőre pedig Forrai Sámuel a mai találkozón.

• 18:06:44

A játékvezetők után lássuk a főszereplőket.

• 18:07:20

Soproni KC

A hazaiaknál Thomas, Tóth, Edwards, Ruják és Trepák a kezdőben.

• 18:08:22

Kaposvári KK

A KKK pedig a jól megszokott Frazier, Raivio, Fodor, Hendlein, Spica alakulttal áll fel a mérkőzés elején.

• 18:09:17

Jól kezdett a csapat, Marko Spica egy 2+1-gyel adta meg az alaphangot, majd Fodor talált be közelről, így 5-0-lal nyitottunk.

• 18:09:46

Ruják hármasára Raivio felet egy duplával, 3-7.

• 18:12:21

Soproni KC

Majd jön egy 8-0-s hazai rohanás, és máris előnyben a Sördögök. 11-7.

• 18:12:56

Soproni KC

Thomas növel 10-0-ra ezt a rohanást egy ziccerből, 13-7.

• 18:13:27

Frazier és Fodor is kihagy egy-egy triplát egy támadáson belül.

• 18:15:26

Tóth szerez újabb pontokat hazai oldalon, de aztán a következő támadásból a KKK is megtöri kosrácsendjét Spica palánkalattija után. 15-9.

• 18:16:21

Soproni KC

Thomas viszont elsüllyeszt egy hármast, így tovább tudja növelni előnyét az SKC. 18-9.

• 18:17:23

Raivio ziccere után 18-11. Fontos lenne mihamarabb felzárkózni, hogy ne kelljen az egész mérkőzés folyamán az eredmény után rohanni, és izgulni a végletekig.

• 18:19:25

Raivio két büntetővel nyövelhette volna tovább pontjai számát, de csak egyszer tudott gyűrűbe találni. Ezt követően Pocsics volt eredményes sporoni oldalon, majd jött egy Jancsikin-büntető. 20-13.

• 18:20:01

Soproni KC

Poscics összehoz egy 2+1-et, tíz pontra növelve a hazai előnyt. 23-13.

• 18:21:34

Raivio harcol ki faultot az imént pontotszerző Poscsicsal szemben. Ezt követően a KKK amerikaija értékesítette mindkét büntetőjét. 23-15.

• 18:22:21

Aztán Hendlein szerzim eg első pontjait a negyed végén, 23-17-re jövünk vissza ezzel.

• 18:23:04

Horváth Márton szerez két pontot a palánk alól, 23-19.

• 18:24:28

A negyed pedig Edwards kihagyott hármasával zárult, így az első játékrész után Sopron - Kaposvár: 23-19.

• 18:26:39

Soproni KC

Poscsics kettese, és Boriszov hármasai nyitja a második nyedetet, 28-19.

• 18:27:12

De szerencsénkre Jancsikin és Spica azonnal szállít négy pontot a csapatnak, 28-23.

• 18:28:09

Soproni KC

Ám Boriszov ismét betalál kintről. Második tripláját értékesíti rövid időn belül. 31-23.

• 18:28:37

Soproni KC

Thomas ziccerével megint tíz a Sopronnak. 33-23.

• 18:29:13

Frazier középtávoli tempójával jön a tűzoltás, 33-25.

• 18:30:53

Frazier aztán a védők közt a gyűrűig elcikázva szerzi meg újabb kosarát, 33-27.

• 18:31:55

Soproni KC

Thomas van elemében igencsak. 14. pontját szerzi, és az imént már ő is a második hármasát dobta be, akárcsak korábban Poscsics. 36-27.

• 18:32:39

Soproni KC

Spica eladott labdájából Thomas indulhatott meg, és dobhatott egy sima ziccert. 38-27.

• 18:32:49

Kaposvári időkérés.

• 18:34:29

Az időkérés után Spica ugyan két ponttal közelebb hozta övéit a Sopronhoz, de Takács egy hármassal ismét növelt kicsit a hazai előnyön. 41-29.

• 18:35:29

Soproni KC

Tóth palánk alóli kettese után tovább nő a szakadék, 43-29. Nagy a már baj, 14 pont oda, de messze még a vége.

• 18:37:32

Raivionak sikerül kicsit szépíteni az eredményen, az ő kettesével 43-31.

• 18:38:23

Soproni KC

De Tóth nem sokáig hagyta örülni a kaposvári szurkolókat, ő is egy duplával véteti magát észre. 47-33.

• 18:39:16

Egymás után esnek a kosarak a két palánknál, egy perccel a félidő előtt 49-37 az állás pillanatnyilag.

• 18:39:51

Egy kaposvári időkérés nem sokkal a negyed vége előtt.

• 18:42:56

Soproni KC

Ruják büntetőjével eléri az 50-et a Sopron a félidőben. 50-37.

• 18:44:09

Raivionak még sikerül betalánia a negyed vége előtt, így két pontot érő kosarával 50-39-re jövünk fel a nagyszünetre.

• 18:44:34

Hamarosna folytatjuk közvetítésünk a második félidővel.

• 18:59:59

A Kecskemét  36-29-re vezet a félidőben a Paks otthonában, így jelenleg győzelem esetén sem tudnánk fellépni a harmadik helyre.

• 19:01:24

De a Kaposvár mindent megtezs azért, hogy megmaradjon az esély, Hendlein zsákolása és Frazier hármasa jelzi a hazaiaknka, hogy nincs lefutva még ez a meccs.

• 19:01:58

Ruják, majd Hendlein kosarai után 52-46.

• 19:02:38

Borsiszov és Hendlein egy-egy kettessel, 54-48.

• 19:02:53

Soproni KC

Soproni időkérés a harmadik negyed elején.

• 19:04:43

Soproni KC

Ruják szerez aztán két pontot Spica eladott labdája után az időkérést követően. 56-48.

• 19:07:39

Újabb zsinórban szerzett öt kaposvári pont! Spica a palánk alól, Raivo pedig a triplvonalon túlról eredményes, 56-53.

• 19:08:59

Henldien már egy pontra hozta vissza mieinket, de Tóth duplája egyelőre elhalasztja a kaposvári egalizálást/vezetés szerzést. 58-55.

• 19:12:06

Soproni KC

Kisvártatva újabb kosár a mérkőzésen, de nem örülünk ennek. Tóth hármasával ismételten nyílik az olló, 61-55 az SKC-nak.

• 19:13:16

Horváth Márton, valamint Raivio kosaraival 61-59.

• 19:14:54

Soproni KC

Poscsics azonban megint gondolkodik arról, hogy ennél közelebb ne férkőzhessen a KKK. A horvát center faulttal együtt értékesít egy kosarat, és a büntetőt is a helyére küldte ezt követően.

• 19:15:55

A negyedben már csak egy Fodor-triplakísérletre volt idő, de az kimaradt, így a záróetap előtt 64-59-es soproni előnnyel várják a csapatok a folytatást.

• 19:16:59

A negyedik negyed pedig már kezdetét is vette.

• 19:18:09

Hendlein értékesít két büntetőt a játékrész elején, 64-61.

• 19:21:21

Poscsics és Rujár szerzett négy pontott gyors egymásutánjában, majd Spica tudott eredményes lenni a mieinknél, 68-63.

• 19:22:21

Soproni KC

Tóth továbbra is csapata egyik leghasznosabb láncszeme, az ő ziccerével 70-63.

• 19:23:10

De jön Spica duplája a palánk aól, majd Hendlein húzza a gyűrűbe a szerb által kapott labdát, így 70-67-re zárkózunk.

• 19:23:25

Soproni KC

Hazai időkérés mindezek után.

• 19:27:35

Az időkérés után Boriszov duplájára nyolc ponttal felel a KKK, így 7-5 után ismételten a somogyiak kezében az előny. 72-74.

• 19:28:00

Soproni KC

Ám jön űTerpák, és egy hármassal gyorsan változtat ezen. 75-74.

• 19:28:35

Soproni KC

Majd Thomas egy ziccerrel növeli a visszaszerzett előnyt, 77-74.

• 19:31:14

Ruják és Frazier kosárváltása után 79-78.

• 19:32:18

A KTE 65-47-re veri a negyedik negyedben az Atomerőműt, így nagyon úgy fest az az eredmény nem fog kedvezni a harmadik helyünknek.

• 19:33:54

Frazier két büntetővel átveszi a vezetést, de Takács egy kettessel a Sopron javára fordítja a mérkőzést. 81-80.

• 19:34:43

Egy perc a hátra lévő idő.

• 19:36:59

Spica szedi össze a labdát Frazier kimaradt hármasa után, majd juttatja azt a gyűrűbe, így 81-82-re átvesszük a vezetést!

• 19:37:15

Soproni KC

Időt kérnek a hazaiak.

• 19:38:22

Soproni KC

Thmoas egy ziccerrel megint fordít egyet a találkozón. Az idegek csatája ez. 83-82.

• 19:38:50

Időt kér a Kaposvár.

• 19:40:05

Frazier hagy ki egy hármast, a labda pedig a hazaiakhoz kerül.

• 19:40:57

Így már nem volt lehetősége újabb pontot szerezni a Kaposvárnak.

• 19:41:14

A hátralévő idő pedig lepergett.

• 19:41:29

Ezzel pedig a Sopron győzelmét könyvelhetjük el.

• 19:41:53

Illetve azt is, hogy a pályaelőnye biztos a KKK-nak a vereségtől függetlenül.

• 19:42:58

Valamint úgy fest, hogy a rájátszás első körében épp a Sopron KC lesz a csapat ellenfel, miután a Kecskemét igen közel áll a győzelmehez a Paks otthonában.

• 19:44:54

A végeredménnyel búcsúznék, Soproni KC - Kaposvári KK: 83-82.

• 19:45:27

Folytatás nagy valósztínűséggel szerdán, Kaposváron, a Sopron elleni első meccsel.