KTE-Duna Aszfalt - Kaposvári KK 2015. Április 08. 16:40

• 16:40:52

Kövessék velünk a mérkőzést 18 órától!

• 17:59:55

Az alföldi alakulat szakmai igazgatója, Stojan Ivkovic szerint egy szoros, harcos meccs várható.

• 18:00:48

Mindkét gárda a Szolnokkal meccselt utoljára. A KKK bravúrgyőzelmet aratott, a kecskemétiek viszont majdnem egy harmincassal kaptak ki.

• 18:02:40

Fodor Marci az Olaj elleni győzelem után azt mondta: akkor igazi csapatként, jó dobóformát mutatva győzött a csapat. Erre van szükség ma is.

• 18:05:46

A meccset a Cziffra-Jakab-Pozsonyi trió dirigálja.

• 18:08:53

Kecskeméti TE

A mérkőzést a Kecskemét kezdte, de Ivosev nem tudta bedobni a ziccert. Barovic viszont igen. 2-0

• 18:09:26

Kaposvári KK

Frazier egyenlít 2-2.

• 18:11:15

5-2 miután James Kinney nyitja a triplák sorát. :( Fodor távolija viszont kiperdül a gyűrűből.

• 18:11:59

Kinney közelebbről is eredményes. 7-2

• 18:13:52

Az alföldieknél Karahodzic is betalál, majd Spica értékesít két büntetőt. 9-4

• 18:15:38

Spica újabb pontokat szerez, miután Hegedűs hibáját kihasználva a kontrából dob egy duplát, majd Frazier szemfüles passza is Marcot találja meg. 9-8.

• 18:18:56

Benke Szilárd válaszol, majd Frazier ront egy ziccert: 13-12.

• 18:19:43

Filip Barovicnak nagyon megy újabb két pontot jegyez. 15-12.

• 18:20:27

Spica újra betalál, megint csak egy oda. 15-14.

• 18:21:34

Derasimovic fault-tal együtt bedobja, majd a büntetőt is értékesíti, így most az eddigi legnagyobb a különbség. 18-14.

• 18:22:48

Jancsikin betörése is pontokat ér. 18-16.

• 18:25:39

Barovic dupálája után Frazier egy az egyben megveri a kecskeméti csapatot: 20-18.

• 18:26:46

Karahodzic zsákolása az utolsó máodpercben alakítja ki az első negyed végét: 22-18.

• 18:28:45

Mindkét oldalon kimarad a második felvonás első helyzete. Amott Kovács Péter, nálunk Frazier. Igaz, Brandon visszaszerzi a labdát és Jancsikin is beköszön egy hármassal: 22-21.

• 18:30:11

Derasimovic előbb két büntetőt értékesít, majd egy támadásból is eredményes és időközben még egyből: 28-21.

• 18:30:18

Időt kell kérni!

• 18:30:43

És, igen Fekete Ádám időt is kér.

• 18:32:55

Az időkérés után Jancsikin szór be egy távolit, majd pedig Pongó jön egy triplával, 33-24.

• 18:34:59

Fodor távolijával zárkózunk, 33-27.

• 18:36:02

Djeraszimovics azonban nem hagyja, hogy sokáig szoros legyen és berámol egy hármast, 36-27.

• 18:38:40

Pongó Martin büntetői után, ismét Djeraszimovics dob egy hármast, így már 41-27-re megy a KTE.

• 18:40:51

Barovics ziccere után, Jancsikin töri meg a kaposvári pontcsendet, 43-29.

• 18:41:42

Majd pedig Fodor Marci büntetőzik eredményesen, 43-33.

• 18:44:00

Ivosev azonban tovább nőveli a kecskeméti hármasok számát, így már 46-33 az állás.

• 18:44:28

Viszont Frazier is bemutatja, hogy ne felejtett el triplát dobni, 46-36.

• 18:46:00

Egyben pedig ez az első félidő utolsó kosara is, 46-36-ra vezet a Kecskemét a KKK ellen. Semmi nincs még veszve, de ennél pontosabb játékra lesz szüksége Fekete Ádám fiainak.

• 19:01:51

Frazier közelijével és Jancsikin büntetőivel indul a harmadik negyed, 46-40.

• 19:03:38

Djeraszimovics, majd pedig Barovics eredményes egymás után, így ismét 10 pontra nő a különbség.

• 19:05:05

Frazier büntetői után, 50-42 az állás.

• 19:07:04

Djeraszimoviccsal egyszerűen nem tudunk mit kezdeni. Előbb egy újabb hármast szórt be, majd pedig egy labdaszerzés után zsákolta be az újabb pontjait, 55-42.

• 19:07:23

Rögtön utána viszont Jancsikin szépít egy hármassal, 55-45.

• 19:09:41

Büntetőből eredményes most mindkét gárda: előbb Jancsikin dob be kettőt, majd pedig Pongó eredményes egy 2+1-es akció végén, 58-47.

• 19:10:22

Fodor kettese után pedig ismét tíz ponton belül a KKK.

• 19:12:42

Karahodzsics dob be egy lepattanót, majd pedig Hendlein dob be két büntetőből egyet, 60-50.

• 19:14:02

Utána viszont ismét Hendlein eredményes egy zsákolással, de nem sokkal késöbb Barovics centerezett jól, 62-52.

• 19:14:43

Közelít a KKK! Fodor Marci bedob egy triplát, majd pedig jó a két büntetője is, 62-57.

• 19:15:31

• 19:16:35

Az újabb büntető párbajból ismét a KKK jött ki jobban: Barovics csak egyet, míg Frazier mindkettőt bedobta, így 63-59-re módosul az állás.

• 19:17:51

Kovács vág be egy ziccert a túloldalon, 65-59.

• 19:21:37

Barovics és Frazier is ront egyet támadásban, így 65-59-es kecskeméti előny mellett jöhet az utolsó negyed!

• 19:24:20

Hegedűs kettesével indul a negyedik negyed, majd pedig Fodor eredményes közelről, 67-61.

• 19:25:10

Djeraszimovics ziccerével pedig ismét ellép a KTE, 69-61.

• 19:28:37

Hendlein büntetőjére Karahodzsics válaszolt, így ismét tíz fölött a kecskemétiek előnye, 71-61.

• 19:30:01

Frazier viszont a lehető legjobbkor dob be egy hármast!

• 19:30:48

Időt is kér Fekete Ádám.

• 19:32:08

A szünet után Frazier dobhatott egy büntetőt is, az viszont kipattan, így marad a 71-65.

• 19:33:06

Utána viszont Spica szedte össze a labdát, akit Djeraszimovics faultolt le. Az érte járó büntetőket nem hibázta el a szerb óriás, 71-67.

• 19:33:56

A hazaiak közben már összeszedték az ötödik hibájukat is, Fodor Marci pedig labdát szerez!

• 19:34:20

Frazier be is dob egy közelit, 71-69!

• 19:34:57

Barovics büntetői után 73-69-re módosul az állás.

• 19:35:16

De még több mint 4 perc van hátra, úgyhogy bármi megtörténhet.

• 19:35:45

Olyannyira bármi, hogy Frazier hármasa után már csak egy pont a hazaiak előnye, 73-72.!

• 19:39:23

Az időkérés után Hendlein volt szabálytalan, Ivosev pedig be is dobja a büntetőket, 75-72.

• 19:40:34

Spica kihagyott ziccere után, Kinney rámol be egy közelit, így 77-72-re ismét ellép a KTE.

• 19:40:43

Rögtön időt is kér Fekete Ádám.

• 19:42:49

A szünet után Jancsikin szór be egy triplát, majd pedig Karahodzsics eredményes közelről, 79-75.

• 19:43:15

Jancsikin faultja és Ivosev büntetője után, 80-75.

• 19:44:10

Ivosev középtávolról eredményes, majd pedig Kinney zsákol egyet, 84-75...

• 19:44:19

Nem tett jót a KKK-nak az időkérés...

• 19:46:25

Spica dob be egy büntetőt a kettőből, 84-76.

• 19:46:42

Majd pedig Djeraszimovics állítja vissza a tíz pontos különbséget.

• 19:47:49

Hendlein és Djeraszimovics kosarai után, 88-78 az állás.

• 19:49:58

A végén pedig Djeraszimovics felteszi a mai teljesítményére a koronát, és saját maga 30. pontjával ki is alakítja a végeredményt.

• 19:50:57

Az utolsó negyedben közelebb tudott férkőzni a Kecskeméthez a Kaposvár, egy időkérés után azonban megrázták magukat a hazaiak és ismét kialakították az egész meccsre jellemző tíz pont körüli előnyüket.