Ajka FC - Kaposvári Rákóczi2015. Április 04. 16:25

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját!

• 16:27:29

Újabb rangadó vár a Rákóczira, ezúttal a szintén 18 pontos Ajka otthonában.

• 16:30:35

A hazaiak új edzővel vágnak neki a mérkőzésnek. Zoran Kuntics helyett Jákli Péter irányítja az Ajkát.

• 16:31:03

FC Ajka

Az új mester pedig a Jánosa – Nagy B., Asztalos, Császár, Zámbó – Köles, Csordás, Németh L. Kalász – Sowunmi, Major összetételű csapatot küldi harcba a Rákóczi ellen.

• 16:33:25

Kaposvári Rákóczi

Míg a túloldalon a Somodi – Hampuk, Petrók, Albert, Hadaró  – Kiss M., Kovács O., Király, Lakatos – Rajczi, Faggyas tizenegynek szavazott bizalmat Prukner László.

• 16:34:58

A mérkőzés játékvezetője Kiss Norbert. Segítői Kepe Arnold és Kulman Tamás.

• 16:36:01

El is kezdődött a mérkőzés. Hajrá Rákóczi!

• 16:38:08

FC Ajka

Az első helyzet hazai oldalon adódhatott volna Sowunmi révén, de a rutinos Petrók Viktor még időben szerelni tudott.

• 16:39:09

FC Ajka

A 4. percben megszerzi a vezetést az Ajka...

• 16:41:07

Gól

Major beadását Somodi ütötte ki, de sajnos pont középre, amit az érkező Németh László 13 méterről be is bombázott, 1-0.

• 16:43:40

FC Ajka

Egyelőre a gól után is inkább a hazaiak tűnnek aktívabbnak.

• 16:45:27

Gól

De mit sem ér a hazai fölény, hiszen egyenlít a Rákóczi!

• 16:47:34

Gól

A már a Balmazújváros ellen is lendületesen játszó Hadaró lőtt középre egy labdát, amire Faggyas Milán érkezett nagyszerű ütemben és 12 méterről a bal alsóba passzolta a labdát, 1-1!

• 16:49:33

Faggyasnak láthatóan megjött a lövőkedve, de 20 méterről leadott lövése nem lett a legpontosabb.

• 16:54:21

A Rákóczi gólja óta érezhetően kiegyenlítettebb lett a meccs. Érződik, hogy nagy a tét, hiszen egy sikerrel eltávolódhatna a győztes csapat a kiesést jelentő helyektől.

• 16:56:47

Lakatosnak is megjött a lövőkedve. Ő 26-ról kínálta meg Jánosát, de ez is csak kisebb gondot okozott a kapusnak.

• 16:59:31

FC Ajka

Nagyjából 30 méterről végezhetett el szabadrúgást Németh, amit az egyik ajkai meg is tudott csúsztatni, de szerencsére Somodinak ez nem okozott gondot.

• 17:03:56

Egy Rákóczi-szögletből lehetett volna komolyabb lehetőség is, de Rajczi lövése elkerülte a kaput.

• 17:05:05

Túl az első fél órán, Ajka - Rákóczi 1-1.

• 17:09:19

Az ősszel egyébként 2-0-ra nyert hazai pályán a Kaposvár. Akkor Rajczi szerezte a mérkőzés mindkét gólját és azzal a győzelemmel egészen a harmadik helyig lépett előre a gárda.

• 17:14:38

Közelítünk az első félidő végéhez. Továbbra is egy kiegyenlített mérkőzést láthatunk és az állás továbbra is 1-1.

• 17:17:28

FC Ajka

Hazai oldalon Csordás, míg a vendégeknél Király lőtt körülbelül 20 méterről, de mindkét esetben ugyanaz lett a végeredmény. Kirúgás.

Gól

Egy kaposvári szögletet követően Rajczi Péter érkezett a legjobb ütemben és a fejese a hazaiak kapujában kötött ki. 1-2 a 44. percben.

• 17:21:52

Félidő

A gól után már nem is hosszabbít Kiss Norbert, így 2-1-es kaposvári vezetéssel vonulhatnak a csapatok az öltözőbe.

• 17:36:23

Félidő

Na de jöhet is a folytatás! Csak így tovább fiúk!

• 17:37:45

Egy kis adalék a meccshez: Rajczi Péter utoljára napra pontosan fél évvel ezelőtt volt eredményes bajnokin, de szerencsére ez a rossz sorozat már megszakadt.

• 17:38:47

Van azonban egy másik rossz sorozatunk is: utoljára 2014. október 25-én nyert bajnokit a Rákóczi. Jó lenne ha ettől is búcsút vehetnénk a mai nap folyamán.

• 17:39:22

De egylőre térjünk vissza a jelenbe: csere nélkül kezdődik a második játékrész.

• 17:42:12

FC Ajka

Az Ajka jött ki aktívabban az öltözőből, de ez eddig csak két szögletben mutatkozott meg.

• 17:43:32

FC Ajka

Az 51. percben hatalmas helyzetet puskáztak el a hazaiak: Nagy beadása után Sowumni elé került a labda, aki 8 méterről lőhetett, de a lövése csúnyán fölé szállt.

• 17:45:21

Faggyas lőtt eléggé kiszorított helyzetből, és ez nem is okozott gondot Jánosának.

• 17:47:25

Csere

Itt az első csere a meccsen: Zsirai jön Kalász helyére hazai oldalon.

• 17:48:09

Gól

Egyenlít az Ajka...

• 17:49:37

Gól

Németh cselezett ki két embert a középpályán, majd egy jó passzal Majort hozta helyzetbe ő pedig 12 méterről kilőtte a hosszút, 2-2.

• 17:52:54

Csere

Cserél a Rákóczi is: Kiss Márton helyett Házi Bence érkezik.

• 17:56:30

FC Ajka

Ezek most inkább az Ajka percei. Jönnek is előre folyamatosan, míg a Rákóczi inkább a védekezéssel van elfoglalva.

• 18:02:40

Csere

Ismét cserél Prukner László: Király Vitalij helyén Vermes Krisztián folytatja.

• 18:03:22

FC Ajka

Hadaró szabálytalansága után Nagy végezhetett el szabadrúgást, de Somodinak ez most nem okozott gondot.

• 18:05:37

Csere

És itt a harmadik kaposvári csere is: Faggyas helyett Fejős a pályán.

• 18:07:25

Sárga lap

Albert szabálytalansága után villan a mérkőzés első sárgája is.

• 18:08:38

Sárga lap

És rögtön itt a második is Csordás szabálytalansága után.

• 18:12:35

Most mintha kicsit a Rákóczi kezdeményezne többet. Jó lenne ha ez gólban is megmutatkozna.

• 18:13:14

Sárga lap

Úgy néz ki ezek a sárga lapok percei: Lakatos becsúszása után itt a következő.

• 18:13:35

És még nagyjából 10 perc a meccsből.

• 18:16:28

Albert célozta meg a hazaiak kapuját, de a lövését blokkolták a védők.

• 18:18:48

Piros lap

Lakatos öt perc alatt összeszed két sárgát is, így mehet is le a pályáról.

• 18:20:33

Csere

Cserélnek a hazaiak: Németh helyett Lattenstein érkezik.

• 18:21:15

Gól

Vezet az Ajka...

• 18:23:04

Gól

Előbb Somodi jött ki rosszul egy beadásra, amiből végül szöglett lett. A sarokrúgásnál Major gurított vissza laposan, amire Császár érkezett jó ütemben és 10 méterről a jobb alsóba lőtt. 3-2.

• 18:23:24

Sárga lap

A gól után Hampuk is begyűjtött még egy sárgát.

• 18:25:57

Félidő

És itt a mérkőzés vége. Egy utolsó perces góllal 3-2-re nyer az Ajka. Sokáig úgy tűnt, hogy ponttal, vagy pontokkal térhet haza a Rákóczi, a vége azonban vereség lett.