Atomerőmű SE - Kaposvári KK 2015. Március 25. 17:48

A szerdán 18 órakor kezdődő mérkőzésről online közvetítésben számolunk be.

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:56:13

A Paksi Atomerőmű SE otthonában a harmadik mérkőzésére készül a Kaposvári KK.

• 18:01:18

A hazai csapatnak több sérültje is van, de otthonukban még így is nagyon nehéz lesz egy győzelmet kiharcolni. Az alapszakaszban otthon mindössze egy alkalommal kaptak ki Dzunics Braniszlav fiai, viszont a középszakaszban már az első hazai fellépésükön elszenvedzék első vereségüket a Sopron ellenében.

• 18:02:31

A KKK legutóbb november 11-dikén lépett játszott Pakson, és akkor a hazaiak diadalmaskodtak 93-71 arányban.

• 18:03:21

Ilyen előjelek mellett indult el Paksra Fekete Ádám alakulata, de mint igérték, egyáltalán nem feltartott kézzel.

• 18:08:13

A mérkőzés pedig már kezdetét is vette.

• 18:09:15

A várakozásokkal ellentétben nem csak átöltözött és bemelegített Marko Spica, hanem a Kecskemét elleni sérülése ellenére a játékot is vállalni tudja. Rögtön kezdőként.

• 18:09:36

Mellette Frazier, Fodor, Raivio és Hendlein a pályán.

• 18:10:38

Körtélyesi, Medve, Dugat, Szabó Zsolt és Evans alkotja paksi eoldalon a kezdőötöst.

• 18:12:03

A hazaiaknál nincs ott a csapatban a sérült Tóth Ádám és Jeremy Wise, de a kérdőjeles Luka Markovics leült a padra.

• 18:12:54

10-4-gyel indul a mérkőzés, hat ponttal tehát a hazaiak vezetnek jelen pillanatban. A KKK kosarait Fodor és Spica jegyezték.

• 18:14:31

Szabó Zsolt két büntetője után egy Fodor és Evans dob be egy-egy hármast. 15-7.

• 18:15:14

Frazier és Spica ketteseivel jövünk közelebb, de Dugat bever egy újabb hazai triplát, így a hátrányunk megint nő. 18-11.

• 18:16:17

Hendlein is megszerzi első pontjait, de Evans erre egy 2+1-gyel felel. 21-13.

• 18:16:59

Kaposvári KK

Fodor talál be ismételten, már hét pontos. 21-15.

• 18:17:34

Atomerőmű

Szabó Zsolt pedig már tíz, miután betalál kintről. 24-15.

• 18:18:03

Megint egy Hendlein-dupla, 24-17.

• 18:19:07

A KKK kapitánya most egy zsákolással véteti észre magát, 24-19-ig jövünk vissza.

• 18:19:42

Atomerőmű

De érkezik Dugat és az ő kettese, amivel 26-19-re módosul az állás.

• 18:20:41

Atomerőmű

Majd Szabó dob be egy közelit, és máris majd' tíz közte. 28-19.

• 18:21:35

Gyorsan elrepült az első tíz perc. A csapatok 28-19-ről várják a folytatást.

• 18:25:45

És újra pályán a csapatok.

• 18:27:00

Fodor egy kihagyott triplával nyit, Hendlein viszont nem hibázik a hárompontosvonalon túlról. 28-22.

• 18:27:57

Raivio is megszerzi első pontjait, és ugyan ezt megteszi Eilingsfeld is. 30-24.

• 18:28:38

A hármasok nem mennek rosszul eddig a feleknek. Raivio és Baki is vállalt egyet most, 33-27.

• 18:30:52

Eilingsfeld vált pontra két büntetőjéből egyet, majd Körtélyesi zsákol, 36-27.

• 18:31:46

Atomerőmű

És ismételten ő a hazaiak pontszerzője, tízen felül a paksi előny. 38-27.

• 18:32:26

Atomerőmű

Majd Körtélyesi labdátszerez és kiahrcol egy faultot.

• 18:32:45

A kisebb zűrzavart észlelve Fekete Ádám időtkér.

• 18:34:51

Kovács Ákos duplája és Baki büntetői közé egy Jancsikin-hármas ékelődik be, 42-30.

• 18:39:31

Három hazai és három vendégkosár után 48-36-tal érkezünk meg a félidő hajrájához.

• 18:40:24

Raivio dob be két büntetőt, újra "csak" tíz közte. 48-38.

• 18:41:13

Atomerőmű

Eilingszfeld váltja két pontokra Dugat passzát, 50-38.

• 18:41:42

Atomerőmű

Majd Eilingsfel zsákol is egyet, 52-38.

• 18:42:12

Spica hoz össze egy kettő plussz egyet, 52-41.

• 18:43:00

Jancsikin dobja be a második hármasát, 52-44.

• 18:43:54

Atomerőmű

De még volt válasza a negyed vége előtt a Paksnak is, Dugat dobott még be egy duplát, így a felek 54-44-gyel vonulnak az öltözőkbe.

• 18:59:51

A nagyszünet leteltével pedig folytatódik is a mérkőzés.

• 19:00:47

Frazier kezdi meg a pontgyártás a második percben egy kisebb gólcsend után. 54-47.

• 19:01:36

Atomerőmű

Evans értékesít két büntetőt, 56-47.

• 19:02:53

Spica is megteszi ugyan ezt, 56-49.

• 19:03:49

Hendlein és Frazier eredményes a KKK-ból, de a két vendégkosár közt hullott egy hazai is, azt Dugat szerezte. 58-53.

• 19:05:18

Spica csipegeti a pontokat büntetőből, kettőből egyet dobott be most.

• 19:06:22

Atomerőmű

De amikor nagyon kell mindig jön egy paksi, aki vezére lesz a csapatnak. Most épp Dugat vállalta el ezt a feladatot, és dobott egy trojkát, 61-54.

• 19:07:58

Raivio dob egy ziccert, de aztán megint csak jön Dugat, és csírájában elfolytja a kaposvári zárkózás lehetőségét. 63-56.

• 19:10:43

Atomerőmű

Evans temja után 65-56.

• 19:11:27

De nem sokáig, mert jön egy Hendlein-dupla, valamint egy Raivio-hármas és feljövünk 65-61-re.

• 19:12:19

Atomerőmű

Aztán megint Evans hazai oldalon, de jön is rá Fraziertől a válasz a triplavonalon túlról. Már csak három közte! 67-64.

• 19:13:26

Utolsó perc a harmadik negyedben.

• 19:19:40

Atomerőmű

Dugat szárnyalt ebben a negyedben, neki köszönheti a Paks, hogy még nem mi vezetünk. Az amerikai most épp két büntetőt dobott be, amivel 69-64-re változott a zeredmény.

• 19:20:29

Jancsikin is bedobott két büntetőt, így 69-66-ra jövünk vissza a negyedik negyed előtt.

• 19:24:53

Parádés kezdés a zárónegyedben! Raivio szerez labdát, majd két pontot, így egy pontra zárkózik a KKK. 69-68.

• 19:25:25

Szabó pedig még faultolta is Raiviot, így jöhet egy bónusz büntető is.

• 19:26:05

Sőt, kettő is, mert Szabó addig reklamált, amíg nem kapott egy technikait is.

• 19:26:51

Raivio a helyére küldi mind a két büntetőt, és a félpályáról jöhetünk még.

• 19:27:15

És egy Fodor-tripla!!! Vezet a KKK! 69-73!!!

• 19:27:54

Fodor ezzel 10 pontos, így már a kezdő mind az öt tagja duplaszámjegyű pontmennyiségnél tart.

• 19:29:52

Spica blokkolja Kovács Ákost, majd jön az indítás a takaró után megszerzett labdából, Hendlein pedig zsákolással koronázza meg az akció végét!!! 69-75.

• 19:30:28

Eilingsfeld dob be két büntetőt, de jön a válasz Jancsikintől. 71-77.

• 19:30:51

Atomerőmű

Evans viszont berámol egy hármast, 74-77.

• 19:31:31

Atomerőmű

Fodor pedig kihagy egy triplát, jöhet a Paks, Dugat pedig bever egy tempót. 79-77.

• 19:31:51

Nagy csata lesz még itt az utolsó percekben, csak bírjuk szusszal.

• 19:34:00

Atomerőmű

Medve bedob két büntetőt, Evans pedig egy hármast, és máris a Paks vezet egy gyors 10-0-ás rohanás után. 81-77.

• 19:34:15

Természetszerűleg jön a kaposvári időkérés.

• 19:34:30

Nagyjából öt perc még a meccsből.

• 19:35:50

Atomerőmű

A kihagyott kaposvári hármasokat Evans bünteti egy kettessel. 83-77.

• 19:36:54

Atomerőmű

Evans és Dugat vezéra a Paksnak, főleg a második félidőben. Ketten együtt 40-et vállaltak az eddigi 83 paksi pontból.

• 19:37:20

Atomerőmű

Medve is szerez közben egy kettest, 85-77.

• 19:37:46

Atomerőmű

Majd Dugat dob be kettőből egy büntetőt, 86-77-re módosítva az állást.

• 19:37:57

Ismét kaposvári időkérés.

• 19:39:14

Atomerőmű

71-77 óta egy 15-0-át futott a Paks röpke három perc alatt.

• 19:40:34

Fodort faultolta Madve triplakísérlet közben, de a kaposvári csak kettőtt dobott be a három büntetőjéből. 86-79.

• 19:41:50

Raivio szed le egy lepattanót Evans kihagyot dobása után, de sajnos Nik el is adja a labdát azon melegében. Kár az ilyen hibákért egy ilyen kiélezett szituációban.

• 19:42:12

Frazier viszont dob egy triplát, 86-82.

• 19:42:34

Atomerőmű

Kovács Ákos pedig egy büntetőt, 87-82.

• 19:43:26

És Frazier ismét berámol egy hármast!!! 87-85.

• 19:44:13

Atomerőmű

Dugat ezt nem nézi tétlenül, betör, majd dob egy ziccert. 89-85.

• 19:45:37

Spica kihagyott kettese után Raivio megint lecsípi a támadót, de sanos megint el is adja a labdát. Bosszantóak ezek ilyenkor, és a játékos, valamint a csapat lelkiállapotának, önbizalmának sem tesz jót.

• 19:46:43

Három pontra jövünk most fel viszont Spica büntetője után. 89-86.

• 19:47:32

Atomerőmű

Dugat megint... Egy tempóból a két pont, 91-86.

• 19:47:44

Jön az utolsó kaposvári időkérés.

• 19:49:28

Sajnos Raivio ismét labdát veszít, majd faultolja Dugatot, aki mehet büntetőzni, mert bónuszban vagyunk.

• 19:50:10

Atomerőmű

Kettőből kettő az amerikai mérlege, 93-86. Dugat 30 pontnál jár.

• 19:50:47

És ennyivel is fejezi be a meccset, plusz még egy lepattanóval, amit Frazier triplája után szedett össze a mérkőzés legvégén.

• 19:53:05

A KKK tehát elszenvedi második vereségét a középszakaszban, de ilyen módon ki lehet kapni. Volt tartása a csapatnak, felálltak nagy hátrányból és vezettek is, de a végén nem akartak összejönni a dolgok. Megédemelt a paksi siekr, hiszen ők is nagyot küzdöttek, a KKK pedig igencsak megnehezítette a dolgukat, talán még jobban is mint azt gondolta bármelyik fél.