Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt 2015. Március 21. 17:48

Szeretettel köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 17:49:48

Csaknem másfélhétnyi pihenő után ma újra pályán a Kaposvári KK együttese.

• 17:51:45

A középszakasz felsőházának harmadik fordulójában Fekete Ádám fiaira egy roppant erős ellenfél vár, hiszen a jelenleg második helyen álló Kecskemét érkezett ma a kaposvári Városi Sportcsarnokba.

• 17:54:35

A Kecskemét erősségét jelzi, hogy az előző fordulóban a Szolnok együttese is megszenvedett otthonukban. Azon a találkozón Sztojan Ivkovics csapata mindössze egypontos, 56-55-ös vereséget szenvedet.

• 17:55:52

Emellett az alapszakaszban sokáig otthon veretlen Sopron gárdáját is két vállra fektették otthonukban. (71-79)

• 18:00:06

A KKK először szerepel hazai pályán a középszakaszban, bízunk egy eredményes bemutatkozásban.

• 18:04:18

Már a pályán a csapatok.

• 18:04:27

Kecskeméti TE

Kecskeméti oldalon Kinney, Barovics, Ivosev, Djeraszimovics, és Kovács Péter alkotja a kezdőt.

• 18:05:08

Kaposvári KK

A KKK-nál Frazier, Raivio, Spica, Hendlein, és az újra a kezdőbe kerülő Fodor a Pályán.

• 18:07:13

4-3-mal indítanak a csapatok, Hendlein két duplájára Ivosev válaszolt triplával.

• 18:08:09

Egy Fodor, majd egy Kinney kettes, 6-5.

• 18:08:34

Kinney ránt egy egészségeset a betörése után, 6-7.

• 18:09:14

Spica is betalál, 8-7-re egyelőre mi vezetünk.

• 18:10:00

Hegedűs oldott meg vendég oldalon pazar módon egy védelmi hibából adódó lehetőséget, 8-9.

• 18:10:47

Raivio duplája után Kovács Péter szedett össze a másik oldalon egy támadólepattanót, majd dobott egy tempót az alapvonalról. 10-11.

• 18:11:45

Raivio ver be magabiztosan egy középtávolit, 12-11-re újra mi vezetünk.

• 18:13:30

Két Karahodzsics büntetővel 12-13-ra megy a Kecskemét.

• 18:13:52

Raivio hozhat össze három pontot egy kettő plusz egyes akcióból.

• 18:14:13

Meg is teszi az amerikai, 15-13 a hazai csapatnak.

• 18:16:00

Frazier erőszakos betörése után dob be egy ziccert, így 17-13-ra lép meg a KKK.

• 18:19:36

Horváth Márton kosara után kicsit megrázta magát a kecskeméti alakulat, és zsinórban szerzett öt ponttal kishíján eltűntették a hazaiak hatpontos előnyét.

• 18:20:47

Spica állhatott a büntetővonalra a negyed vége előtt harminc másodperccel, de két dobásából csak az egyik ért célba.

• 18:24:46

Vendégkosárral zárult az első negyed, aminek eredményeképp a második tízpercnek 20-21-es állásról vághatnak neki a csapatok.

• 18:26:28

Barovicsé az első vendég, Spicáé pedig az első hazai kosár a negyedben. 22-23.

• 18:29:12

Két Djeraszimovics büntetővel 22-25-re lóg meg a vendég csapat.

• 18:29:57

Pongó Máté hármasával 22-28 már a vendégek előnye.

• 18:33:54

9-0-ás hazai Roham! Hendlein, Raivio, és a hatalmas triplát bevágó Frazier vezetésével 31-28-ra a mi javunkra fordítják a fiúk a találkozót.

• 18:34:09

Kecskeméti időkérés.

• 18:36:10

Pongó Martin és Raivio kosaraival folytatódik a mérkőzés, 33-30.

• 18:37:37

Fodor dob be egy büntetőt két kísérletéből, 34-30 a Kaposvárnak.

• 18:38:15

Hendleinre ráfújják a harmadik személyijét, így Fekete Ádám kénytelen lekapni őt a pályáról.

• 18:38:45

Djeraszimovics viszont kihagyja az egyik büntetőjét az említett fault után. 34-31.

• 18:39:41

Raivio dob be egy duplát középtávolról jó egy-egyezés után. 36-31.

• 18:40:29

Megint Djeraszimovics a büntetővonalnál, aki ezúttal is 1/2-vel zár. 36-32.

• 18:43:39

Raivio két büntetője, és Pongó Martin ziccere után Fekete Ádám kikéri az első idejét két perccel a félidő előtt.

• 18:43:55

38-34-ről folytatják a felek.

• 18:45:25

Benke Szilárd kettese, és Brandon Frazier büntetői után 42-34-re meglógunk.

• 18:46:24

Ismét Frazier a vonalnál, kettőből kettőt bevág, így tíz pontra ellép ellenfelétől a KKK.

• 18:47:24

Újfent a fiatal amerikai a büntetővonalnál, és most is hibátlan maradt két dobása után. 46-34.

• 18:48:43

A félidőt Djeraszimovics utolsó pillanatban szerzett hármasa zárja, így a nagyszünetben Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt: 46-37.

• 19:02:38

Folytatásra készen a csapatok.

• 19:03:36

Frazier triplája nyitja a harmadik játékrészt, ami rögtön talpra is ugrasztja a hazai nézőket. 49-37.

• 19:06:56

És megint Frazier, megint csak egy hármassal!! 52-37, Sztojan Ivkovics pedig egy perccel a negyed kezdete után időt is kér.

• 19:08:22

Pongó Martin és Ivosev kosarai után Hendlein két duplájával 56-41 a KKK-nak.

• 19:09:47

Spica erőszakol be egy duplát a támadólepattanója után. Két pontját követően egy harmadikat is szerez, mivel még egy faultot is ütöttek rajta az előző eset alkalmával. 58-41.

• 19:14:26

58-43-nál Raivio dob be egy tempót a sarokból, így 60-43-ra módosul az állás. Raivio 17 pontnál és 8 lepattanónál jár egyébiránt, egyik vezére ma is a KKK-nak.

• 19:15:03

Két pont büntetőből Hendlein Rolandtól, 62-43.

• 19:16:00

Jancsikin kap egy technikait, de az érte járó büntető kimaradt.

• 19:16:53

Pongó Máté két büntetője jöhet, miután Horváth Márton faultolta.

• 19:17:54

Jó mind a kettő, 62-45.

• 19:18:37

Újra Raivio örvendezteti meg a kaposvári szurkolókat, kettese után 64-45.

• 19:19:19

Ivosev kosarával 64-47-re módosul az állás.

• 19:19:51

Pongó Martin hármasával 64-50.

• 19:20:29

De megint jön Raivio, és egy kettessel megnyugtatja övéit. 66-50.

• 19:21:15

Karahodzsics büntetőzhetett, kettőből egy volt a mérlege, 66-51 az állás e pillanatban.

• 19:21:47

Csodaszép összjáték Grebenár és Spica közt, utóbbi a pontszerző, 68-51.

• 19:22:18

Fodor Márton óriási triplájával 71-51 a Kaposvárnak!!!

• 19:23:15

Negyven másodperc vissza a negyedből, Barovics kettő plusz eggyese után 71-54-re "zárkózik" gyorsan a vendég alakulat.

• 19:25:44

Vége a negyedik játékrésznek, 72-54-ről indulhatnak neki a záró etapnak a csapatok.

• 19:31:11

Barovics pontjaira építenek a vendégek, de hazai oldalon mindig akadt valaki, aki a rá háruló szerepet teljesítve, fontos pillanatban betalált.

• 19:32:22

78-60 az állás jelenleg, Fodor pedig kihagyott két büntetőt, de a labda viszont marad nálunk, ugyanis oldalról jöhettünk, mivel Fodorral szemben sportszerűtlen faultot vétett Pongó Martin.

• 19:33:31

Frazier is nagyon játszik ma, most épp a támadóidő lejárta előtt szerez egy kettest. 80-60.

• 19:33:58

Eztán pedig Spica dob egy újabb kettest, Frazier passzából. 82-60.

• 19:34:55

Hazai időkérés öt perccel a meccs vége előtt.

• 19:37:18

Pongó Máté talál be a triplavonalon túlról, 84-67-re módosítva az állást.

• 19:37:58

Majd egy tripla Hegedűstől is, 84-70.

• 19:41:00

Egy gyors 11 pontos rohanás után 84-75-ig visszajön a vendég alakulat.

• 19:42:32

két gyors kaposvári kosár után viszont kicsit megnyugodhatnak a fiúk, ugyanis másfél perccel a vége előtt 88-75-re megint meg tudunk lépni ellenfelünktől.

• 19:42:47

• 19:45:42

Djeraszimovics dobott be két büntetőt, így most 88-77 1:15-ttel a vége előtt.

• 19:48:20

Egy kis videóbírózás színesíti még egy kicsit ezt az amúgy sem izgalommentes mérkőzést.

• 19:48:58

Ennek eredményeképp a KKK-hoz került vissza a játékszer egy kétes "Kiről ment ki a labda?" szituáció után.