Mezőkövesd Zsóry FC - Kaposvári Rákóczi FC2015. Március 07. 14:47

A kapusedző irányítja most az egész csapatot.

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:05:29

Nehéz feladat vár a Merkantil Bank liga 18. fordulójában a Kaposvári Rákóczi labdarúgóira.

• 18:06:01

A fiúk ezen a napon a második helyen álló Mezőkövesd otthonában igyekeznek minél jobb eredményt elérni.

• 18:06:20

A két csapat a bajnokság őszi felében 1-1-es döntetlent játszott a cukorgyári gödörben. A két együttes jelenlegi helyezését, valamint a játékoskereteket tekintve a Rákóczinak ma felérne egy győzelemmel az esetleges pontszerzés.

• 18:06:32

A hazaiak nem kezdték rosszul a tavaszt. A nyitófordulóban a Balmazújvárost fektették két vállra hazai pályán (3-1), az elmúlt fordulóban pedig az Ajka otthonában értek el 1-1-es döntetlent. Erre szokták mondani, hogy idegenben jó az iksz is.

• 18:06:48

Mi is "megelégednénk" most ezzel a két, a tavaszi vereség után, amiket a Csákvár, valamint a Sopron mért ránk.

• 18:06:57

A Rákóczi 2013. szeptember 21.-én játszott utoljára Mezőkövesden, akkor még az NB I.-ben. Thian, Markus, valamint Balázs Benjain góljaival azon a mérkőzésen 3-1-re diadalmaskodott a Rákóczi. Nagyot fordult azóta a világ a két csapattal.

• 18:07:36

De térjünk vissza a jelenbe, és lássuk a két csapat kezdőjét.

• 18:11:02

Mezőkövesd Zsóry FC

A Mezőkövesdnél Tóth László a következő játékosoknak szavazott bizalmat a kezdő tizenegyben: Kunsági – Sváb, Kulcsár, Gengeliczki, Dvorschák, Szeles, Hegedűs Dávid., Hegedűs Csaba., Molnár Gábor., Medgyes, Máté. A kispadon Dombó, Nyilas, Baracskai, Balajti, Bajzát, Engel, Lukács foglal helyet.

• 18:12:37

Kaposvári Rákóczi

A Rákózcin pedig a következő összeállításban kezdi meg a mérkőzést: Somodi – Albert, Vermes, Kovács Olivér, Kiss, Petrók, Zsivóczky, Balogh, Nagy Krisztián, Hadaró, Rajczi. A cserepadon pedig a következő játékosok ülnek: Hampuk, Bozsó, Dominic, Király, Kozics, Fejős.

• 18:16:15

Egy-egy helyzetecske már adódott ai a két csapat előtt. Előbb a Mezőkövesdnek sikerült egy szabadrúgás után a Rákóczi kapujáig eljutnia, de Molnár Gábornak nem sikerült veszélyeztetnie a kapunkat. Nemsokkal később egy szerzett labdából indulhattunk meg, lövőhelyzetig jutottunk, de a kapot jócskán elkerülte a játékszer.

• 18:17:06

A Rákóczi végezhette el a találkozó első szögletét, de a beívelést sajnos kifejelték a hazai védők, így gól nem született az akcióból.

• 18:19:31

Lassan letelik az első tíz perc. Eddig javarészt a hazaiaknál van többet a labda és próbálják ránkerőltetni az akaratuk.

• 18:20:51

Egy vendég bedobás után szerzett labdát a Mezőkövesd, a felívelt labda pedig, Molnárt találta meg, akit csak szabálytalanul tudtak megállítani a Rákóczi védői. Épp hogy nem tizenegyes lett belőle.

• 18:21:48

A szabadrógás jó 17 méterről járt a hazaiaknak, de szerencsére sikerült az blokkolnia a Rákóczi védelmének. Marad továbbra is a 0-0.

• 18:24:14

12. perc, ismételten a hazaiak veszélyeztettek. Albert szabálytalankodott tőlünk, így újabb szabadrúgáshoz jutott a Mezőkövesd. Ezúttal nem volt szükség blokkra, a kövesdiek fölédurrantották ezt a pontrúgást.

• 18:25:44

Sárga lap

Megint Albert volt szabálytalan, és ezúttal is Kulcsár ellen. A két egymás utáni fault Kulcsáron egy sárgalapjába került Albertnek.

• 18:27:39

15. perc: a szabálytalanságért megítélt szabdrúgást maga a sértett végezhette el. Kulcsár közel járt a gólszerzéshez, de lövése szerencsénkre elkerülte a kaput, bár nem sok kellett volna hozzá, hogy beakadjon.

• 18:28:25

Próbálkozunk mi is becsülettel most már, de sajnos a támadásépítésekbe rendre hiba csúszik.

• 18:30:33

Újfent a hazaiak dédelgetik a labdát. Ez sem egy rosz taktika, hiszen amíg nincs nálunk a labda, addig baj nem érheti őket. Várják a hazaiak, hogy mikor tudnak a védőink mögé jutni egy helyezkedési hiba folytán.

• 18:32:48

Pozítívum ugyanakkor, hogy a hazaiak a szabadrúgásaikon kívül nem tudtak egyébb helyzetet kialakítani.

• 18:35:03

Gól

Kellett megszólalnom... 1-0 a Mezőkövesdnek.

• 18:36:32

A találat szerzője Molnár Gábor, aki remekül helyezett 15 méterről a kapu bal alsó sarkába.

• 18:37:14

Az első félidő feléhez így 1-0-ás hazai vezetéssel érkezünk meg.

• 18:40:00

Továbbra is a jobbára a kövesdiek az aktívabban támadó oldalon, de szerencsénkre vagy rosszul passzolnak egymáshoz döntő szituációban, vagy sikerül valakinek az átadást kereszteznie a Rákóczi védői közül.

• 18:43:58

Nyomnak a hazaiak, nyomnak nagyon. Dvorschák és Kulcsár osztogatja a labát a csatárok felé, de helyzetet nem tudták hozni őket.

• 18:47:47

És az első igazán komoly Rákóczi-gólhelyzet!  A 34. percben egy szabadrúgást követően sikerült eljutnunk a hazaiak kapujáig, ám bevennünk nem sikerült azt, mivel Kunsági lábbal hárított.

• 18:49:20

Sárga lap

37. perc: Petrók Viktor is besárgul a Rákócziból.

• 18:50:39

Petrók Molnárral szemben szabálytalankodott, akit az eset után ápolni is kellett néhány percig. Veszélyes helyről jöhet a szabadrúgás, és veszélyes ember végezheti el azt Kulcsár személyében. Neki ugye volt már egy jó próbálkozása korábban.

• 18:51:53

A sorfalon pattan meg Kulcsár szabadrúgása, szöglettel jöhetnek majd a hazaiak.

• 18:52:31

A sarokrúgás után egy újabb hazai löket, de a lapos lövés elkerüli a kapunkat.

• 18:57:16

A félidő előtt is a hazaiak álltak közelebb a gólszerzéshez. A 44. percben Máté fordult kapufelé, majd tüzelt, de a labda elsuhant a kapufa mellett az alapvonalon túlra.

• 18:58:22

Félidő

Ezt követően már nem történt érdemleges dolog, Berger József játékvezető pedig az öltözőbe küldte a csapatokat.

• 19:11:30

Máris folytatódik a találkozós második félideje.

• 19:12:15

Csere nem történt egyik csapatnál sem a szünetben.

• 19:13:24

Gól

Gól azonban már van még egy. Gyorsan kettőre nő a hazaiak előnye a második félidőben.

• 19:15:15

Öngóllal növelte előnyét a hazai csapat, a labda ugyanis Kovács Olivérről került Somodi kapujába. A 47. percben ezzel Mezőkövesd Zsóry FC - Kaposvári Rákóczi FC: 2-0.

• 19:18:17

Mi is eljutunk a 49. percben egy kapuralövésig, de a gyengécske kísérlet után Kunsági könnyedén veszi ölbe a labdát.

• 19:20:50

Megint a labdajáratásé a főszerep, adogatnak a kövesdiek, nem vállalnak semmi felesleges kockázatot.

• 19:23:57

Tíz perc telik el a második játékrészből, a hazaiak szabadrúgásig eljutottak, de gólyhelyzet nem alakult ki belőle ezúttal.

• 19:27:37

További öt perc telik el lassan, de a két csapat ez idő alatt nem tudott újabb gólhelyzetet kialakítani.

• 19:29:13

Hegedűsnek akadt lehetősége lőni, de a kaput nem siekrült eltalálnia a hazaiak játékosának. A jó 23 méterről eleresztett löket jócskán elkerülte a kaput.

• 19:30:52

Csere

Cserélnek a hazaiak a 64. percben, sérüléséből visszatérő Bajzát Péter érkezik a pályára Máté János helyett.

• 19:32:24

Sárga lap

Két perccel később pedig az első hazai sárga lap, Gengeliczki részesült figyelmeztetésben ily módon.

• 19:34:18

Továbbra sem tud helyzetet kialakítani a Rákóczi. Egy-egy szerzett labdából sem jön össze a kontra.

• 19:35:00

Bajzát esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

• 19:36:17

Sárga lap

Sárga lapok tekintetében már jobban állunk, mint a hazaiak. Hadaró Valentin is kap egyet a 69. percben.

• 19:38:06

Csere

A 70. percben kettőscsere a Rákóczinál. Nagy Krisztiánt Hampuk Ádám váltja, míg Balogh Bence helyére Luka Dominic érkezik.

• 19:38:45

Bő egy óra után pedig ismét szögletet végezhettünk el.

• 19:39:32

Sőt, rögtön jön a következő, de ebből is csak helyzetig jutunk. Fejjel tisztáznak a hazai védők a kaposvári lövés után.

• 19:43:11

A 76. percben szabadrúgást harcolnak ki a fiúk, melyet aztán szögletre "váltunk". A sarokrúgásnál középen szabálytalankodunk Kulcsárral szemben, így kifele jöhetett szabadrúgás.

• 19:44:34

Csere

A harmadik cserelehetőségét is kihasználja a Rákóczi a 78. percben. Zsivóczky Norbert ment le, helyette pedig Király Vitalij állhatott be.

• 19:45:20

Gól

Alig egy percre rá megszületik a hazaiak harmadik gólja, mely szerzője, Baját Péter.

• 19:46:17

Csere

A gól után pedig cserélnek a hazaiak, Kulcsár Kornél helyén Nyilas Elek kap lehetőséget.

• 19:46:36

Belépünk az utolsó tíz percbe.

• 19:48:36

Csere

Jön az utolsó hazai csere is a 82. percben, Medgyes Zoltán hagyja el a pályát, helyére pedig Balajti Ádám állt be.

• 19:50:52

Piros lap

Tíz emberre fogyatkozik meg a Rákóczi csapata a 83. percben. Kovács Olivér szabálytalankodott Nyilas Elekkel szemben, majd mehetett zuhanyozni az esetet követően.

• 19:51:57

Az utolsó öt percen belül a csapatok, a lényeg már eldőlt sajnos, de még egy szépítő gólra jó volna, ha összeszednék magukat a fiúk.

• 19:53:50

Hiába sikerül labdákat szereznünk, az ellenakciókba rendre hiba csúszik.

• 19:54:53

A hazaiak nem nagyon erőltetik már. Három gólt szereztek, és a három pontot sem veszélyezteti már semmi.