Pécsi VSK-PANNONPOWER - Kaposvári KK 2015. Február 14. 11:10

Szeretettel köszöntöm a KaposPont olvasóit!

• 17:56:45

Hamarosan kezdődik a Pécsi VSK-PANNONPOWER - Kaposvári KK találkozó, melynek igen nagy tétje van.

• 17:57:35

A két csapat közt évek óta nagy a rivalizálás, párharcaik mindig parázs csatákat eredményeznek.

• 17:58:36

Ezúttal pedig, mint említettem a nagy tét miatt is számolni lehet azzal, hogy egy újabb, a végletekig izglamas és emlékezetes mérkőzést vív meg egymással a két fél.

• 17:59:35

A Kaposvár jelenleg az ötödik, míg a Pécs a hatodik helyen áll, egyaránt 12-9-es győzelem-vereség mutatóval, és mindkét fél a felsőházba igyekszik.

• 18:00:40

Aki ma nyerni tud, az tovább táplálhatja reményeit a felsőházat illetően.

• 18:02:13

A pécsiek remekül szerepelnek a 2015-ös naptári évben. Legutóbbi két meccsüket ugyan elveszítették, ám előtte egy hat győzelmet számláló sorozatot állítottak fel, és olyan csapatokat vertek el akkor, mint az Alba, vagy a Kecskemét. Ez mindenképp jól mutatja a csapat erősségét.

• 18:04:01

A Kaposvár egy múltheti, Körmend elleni nagyszerű győzelem után vág neki a mai csatának, és reméljük, hogy abból a sikerből önbizalmat tudnak meríteni a játékosok.

• 18:09:42

Lássuk mire megy egymás ellen a két csapat!

• 18:11:45

Pécsi VSK

A hazaiaknál a kezdőben Budimir, Bíró Olivér, Horti, Pahlmblad és Nelson, akinek játéka kérdéses volt, mivel egy edzésen beállt a válla, és alig tudta mozgatni a karját, de úgy fest sikerült játékra alkalmas állapotba hozniuk a pécsi csapat orvosainak.

• 18:13:16

Kaposvári KK

A KKK-nál Raivio, Jancsikin, Hendlein, Spica és Frazier a kezdőben. Fodor Mártont is nevezték a találkozóra, de Fekete Ádám a mérkőzés előtt elmondta vele kapcsolatban, hogy nem tudja még mennyi játékpercet fog adni neki.

• 18:14:54

0-3-mal indított a KKK, azóta azonban megtorpant a csapat és jelen pillanatban 11-5-re a baranyaiak állnak jobban.

• 18:16:03

Pécsi VSK

Nelsonon egyáltalán nem látszik a vállprobláma, kiosztott már két gólpasszt, most pedig az ő kosarával nő 13-5-re a hazaiak előnye.

• 18:16:48

Fraizer büntetőivel, valamint Spica középtávolijával faragunk kicsit a hátránból. 13-9.

• 18:18:07

Hendlein is betalál, de rögtön érkezik a válasz Budimir részéről. 17-11 az állás e pillanatban.

• 18:18:33

Pécsi VSK

Nelson újabb kosara, 19-11.

• 18:20:06

Hendlein szerez két pontot a palánk alól, korábban pedig egyet büntetőből, így 19-14-re jövünk fel a negyed végéhez közelítve.

• 18:21:10

Pécsi VSK

Bíró talál be a triplavonalon túlról, nyolc pontra nő így a hazaiak előnye. 22-14.

• 18:21:58

Pályán közben Fodor Márton is, de az előző kosarunkat nem ő, hanem Raivio szerezte. 22-16.

• 18:23:06

Pécsi VSK

Pahlmblad hoz össze egy kosarat faulttal együtt, majd aztán a büntetőt is értékesíti. 25-16.

• 18:24:37

Frazier tesz róla, hogy ne nőjőn a különbség tíz fölé. Az amerikai ziccerével 25-18.

• 18:26:37

A negyed zárómumentuma Bíró nevéhez fűződik, aki még az utolsó pillanatban bedobott egy kettest, így az első etap után: Pécs - Kaposvár: 27-18.

• 18:27:45

Máris robog tovább a találkozó, Halász nyitotta meg a negyedet egy kettessel, majd érkezett rá Spica válasza, szintén egy dupla formájában. 29-20.

• 18:29:06

Pécsi VSK

Frazier kosara után ismét Halász volt csapata pontszerzője, ráadásul úgy tette azt, hogy közben még faultolták is. A büntetője is jó volt, így három pontos akcióval zárta a Pécs ezt a támadást. 32-22.

• 18:30:48

Jancsikin dob be két büntetőt, amivel gyorsan visszajövünk tízen belülre. Jó volna tovább faragni ezen a hátrányon, nehogy vérszemet kapjon a vendéglátónk. 32-24.

• 18:31:41

Hendlein blokkolásából indulhatott meg Raivio, akit aztán fault árán tudtak csak megállítani.

• 18:33:33

Hendlein továbbra is nagyon haszons elme a csapatnak, ő szerez most újabb két pontot, 32-26.

• 18:34:18

Kaposvári időkérés közben.

• 18:35:47

Aztán Hendlein most egy gólpasszt ad, mégpedig jóbarátjának, Marko Spicának, akivel nagyon érzik egymást a palánk alatt. 32-28.

• 18:36:34

Pécsi VSK

Pahlmblad dob egy nagyon fontos triplát, mielőtt még túl közel férkőzhetett volna a Kaposvár. 35-28.

• 18:37:46

A negyed feléhez érkezünk, maikor a Pécs beüti ötödik csapathibáját is. Jancsikin mehetett is büntetőzni egyet, és ha már ott volt, helyére is küldte a labdát mindkétszer. 35-30.

• 18:38:35

Pécsi VSK

Halász is remek napot fogott ki úgy fest. A kaposvári neveléső játékos hetedik pontját szerezte, ezúttal egy tempóból. 37-30.

• 18:39:17

Pécsi VSK

Szrdjan Sztojanovics növeli tovább a baranyaiak előnyét két ponttal, 39-30.

• 18:40:58

Pécsi VSK

Szrdjan aztán hozzátesz ehhez még kettőt, büntetőből, 41-30-ra húz el a Pécs.

• 18:42:18

Horváth Márton majd Raivio is betalál, de a két kaposvári kosár közé beférkőzött még egy Budumir-kettes is. 43-34.

• 18:42:52

Pécsi VSK

Aztán Budimir bedob egy hármast is, hamár így belejött. 46-34.

• 18:43:22

De szerencsénkre jött Jancsikin, aki megtette ugyan ezt. 46-37.

• 18:43:53

Pécsi VSK

Csirke Ferenc időt kér Jancsikin hármasa után.

• 18:45:06

Pécsi VSK

Halász Ákos dobhatott két büntetőt. Az első bement, a második viszont lejött a gyűrűről. 47-37.

• 18:46:16

Két gyors kosár eztán. Henldein palánk alóli kosarára pécsi oldalon egy Harazin kettes volt a válasz. 49-39.

• 18:47:49

Pécsi VSK

Feltüzelve játszik a Pécs, és ezt a tüzet tovább táplálja Pahlmblad hármasa... 52-39, az eddigi legnagyobb különbség.

• 18:48:29

Jön is az időkérés Fekete Ádámtól.

• 18:49:49

Pécsi VSK

De újfent pécsi kosarak esnek, és újfent Pahlmblad által. Ezen gyors öt pontjával ő már 15-nél jár, a pécsiek pedig egyre jobban meglépnek. 54-39.

• 18:50:35

Nem volt már túl sok a negyedből ekkor. Hendlein ugyan még eldobott egy távolit, de kísérlete célttévesztett, így a félidőre 54-39-es pécsi vezetéssel vonulnka a csapatok.

• 19:04:30

A csapatok már a pályán várják a folytatást. Tizenöt pontos hátrányban a KKK, de elöttük egy félidő, hogy eltűntessék azt.

• 19:05:26

Pécsi VSK

A kezdés viszont a pécsieknek jött ki jobban. Budimir zsákolása után Pahlmblad dob be egy kettest. 58-39.

• 19:06:13

Spica hoz össez egy kettő plusz egyet. 58-42.

• 19:07:01

Aztán Horti szerez csapatának két pontot, melyre Fodor hármassal válaszolt a túloldalon. 60-45.

• 19:07:39

Pécsi VSK

Négy újabb pécsi pont, Horti és Bíró a szerzőik. 64-45.

• 19:10:27

Fodor dob be két büntetőt, majd aztán mehet egy kicsit pihenni. Frazier a plyán helyette. 64-47.

• 19:11:14

Raivio, majd Spica talá be, így 64-51-re közelítjük meg a PVSK-t.

• 19:11:31

Pécsi VSK

Csirke időt is kér gyorsan.

• 19:15:23

Egy-egy kosár az időkérés után a csapatoktól. Benke Szilárd szerzett kosarat közelről a KKK-ból, majd Horti másolta le őt. 66-53.

• 19:16:30

A negyed hajrájához érünk, Frazier pedig három ponttal közelebb hozza a Kaposvárt, 66-56.

• 19:17:11

Két sikeres Raivio büntetővel újra tízen belül a csapat. 66-58.

• 19:18:52

Pécsi VSK

Ám újabb három hazai ponttal ismételten átlépi a különbség a tíz egységet. Nelson dobott be egy büntetőt, majd Harazin fejelte azt meg egy kettessel. 69-58.

• 19:20:21

Raivio bedob egy duplát, Nelson pedig kap egy technikait, így egy büntető, majd oldalról jöhet a KKK. Remek alkalom, hogy közelebb férkőzzünk ellenfelünkhöz.

• 19:22:09

És ki is használjuk ezt a lehetőséget. A negyed végén Frazier büntetőzhetett, mégpedig háromszor, és mivel egyszer sem hibázott, 69-63-as pécsi előnyről vágnak neki a csapatok a záró negyednek.

• 19:23:30

A negyedik negyedet két gyors faulttal nyitjuk. Jó lesz csínján bánni ezekkel eztuán, nehogy hamar bónuszba kerüljünk.

• 19:24:26

Hendlein eredményes hosszú idő után, de am ia lényeg, hogy 69-65-re közelítjük meg a hazaiakat.

• 19:26:00

Nagy hátrányban volt a csapat korábban, reméljük lemásolják a csapatok az őszi meccs forgatókönyvét, amikor több, mint húsz pontos pécsi vezetést sikerült megfordítania a KKK-nak.

• 19:26:30

És már csak két pont a különbség! Horváth Márton kettesével 69-67.

• 19:27:31

Raivio kishíján megfordította a meccset, de lejött a triplája.

• 19:28:25

Hendleinnek viszont sikerül kiegyenlítenie!! 69-69.

• 19:28:55

Pécsi VSK

Ám Harazin zsákolásával gyorsan visszakerül az előny a pécsiekhez. 71-69.

• 19:29:55

Raivio most nem hibázott!!! Berámolt egy hármast, 71-72!

• 19:30:56

Pécsi VSK

Pahlmblad csitítja el gyorsan a kaposvári szurkolókat. Ő dob egy ziccert, ami 73-72-es eredményt eredméynez.

• 19:31:08

Időt kér a KKK.

• 19:33:32

A szusszanásnyi szünet után, egy Spica és egy Budimir-kosár, 75-74.

• 19:34:22

Pécsi VSK

Majd Budimir összehoz egy kettő plusz egyet, amivel 78-74-re meglóg a PVSK.

• 19:34:52

Hendlein uralja a helyzetet, ő zsákol, és nem engedi leszakadni a csapatot. 78-76.

• 19:35:46

Két siekres FRazier büntetőt követően Horti dob egy kettest. 80-78.

• 19:36:28

Pécsi VSK

Halász vág be egy kegyetlen hármast. 83-78 a Pécsnek.

• 19:36:56

Időt kér a KKK. Kevesebb, mint három perc még a meccs végéig.

• 19:37:32

Spica lopja közelebb a csapatot, duplájával 83-80.

• 19:37:58

Majd Hendlein zsákol és megint nyílt a csata. De kellett. 83-82.

• 19:39:17

Pécsi VSK

Pahlmblad átlépi a húsz pontot az iménti kettesével, 85-82-re a pécsi csapat áll közelebb a győzelemhez.

• 19:40:09

De jön Spica kettese, majd halász kihagoytt hármasa után a kontrából Frazier duplája! Újra kaposvári előny az eredményjelzőn! 85-86.

• 19:40:16

Pécsi VSK

Pécsi időkérés.

• 19:40:45

Nagyjából egy perc még a végső dudaszóig.

• 19:41:43

Az előbb triplát hibázó Halász egyébként masszív statot hozott össze magának. 11 ponttal és 10 gólpasszal áll jelenleg, ami egy komoly kis dupla-dupla.

• 19:42:10

Pécsi VSK

Az időkérés után Budimir harcol ki egy faultot, majd mehet büntetőzni.

• 19:45:01

Frazier veszi a kezébe a dolgok irányítását. Előbb bedob egy kettest, majd Pahlmblad kihagyott hármasa után a következő támadásból bedob egy triplát!!! 87-91 ide.

• 19:45:16

Pécsi VSK

Másodpercek méég vissza, a Pécs pedig időt kér.

• 19:46:32

Az időkérés után Halásznak volt még lehetősége pontot szerezni, de a középtávoli dobása kimaradt, a meccsből visszalevő másodpercek pedig leperegtek.

• 19:46:57

A Kaposvár pedig ezáltal megszerzi szezonbeli 13. győzelmét!

• 19:47:29

Óriásit küzdött a csapat, és le a kalappal a végjátékban nyújtott parádés játékuk előtt.

• 19:48:10

Így továbbra is megvan a lehetősége a csapatnak a felsőházba jutásra, igaz a sorsunk nem teljesen a mi kezünkben van.

• 19:48:30

Az ehhez közelető győzelmet viszont sikerült hozni.

• 19:49:26

Én köszönöm a megtisztelő figyelmüket, és a végeredménnyel búcsúznék: Pécsi VSK-PANNONPOWER - Kaposvári KK: 87-91.