18 órától: Kaposvári KK - Jászberényi KSE2015. Január 31. 14:01

Hendleinék a tizenegyedik helyen álló Jászberényt fogadják a Városi Sportcsarnokban, és mindenképpen szeretnének visszavágni az idegenben elszenvedett húsz pontos vereségért.

• 14:01:50

Hajrá KKK!

• 17:48:32

Tisztelettel köszöntöm a KaposPont kedves olvasóit!

• 17:50:11

Tovább robog az NBI/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság. A huszadik fordulót rendezik ezen a hétvégén, a KKK pedig a Jászberény ellen igyekszik kettőre növelni zsinórbeli győzelmei számát.

• 17:51:17

A berényiek 5 győzelemmel és 13 vereséggel a tabella 11. helyén tanyáznak jelenleg.

• 17:53:09

A kiesés veszélye talán nem fenyegeti őket, legalábbis a pályán nyújtott teljesítményük alapján. Viszont a héten napvilágot látott hírek alapján anyagi gondok merültek fel a csapatnál, így lehet, hogy később kétségessé válhat majd a csapat A-csoportos tagsága.

• 17:54:01

A játékosokon mindez nem látszott, amikor kijöttek melegíteni,  néhol egymást ugrató csapattársak jó kedvűen kezdték meg a ziccerezést.

• 17:55:37

Nem könnyíti meg azonban a korábbi kaposvári játékos, Bencze Tamás edző sorsát, hogy a berényieknél többen is sérüléssel, illetve betegséggel bajlódtak a héten.

• 17:58:56

A Jászberény utoljára január 3.-án nyert, azóta pedig négy vereséget szenvedett el zsinórban a csapat.

• 17:59:56

A Kaposvár jelenleg a hatodik helyen áll, 10 győzelemmel és 8 vereséggel.

• 18:02:10

Nálunk is vannak sérültek sajnos, egy legalábbis biztosan. Fodor Márton nem tudja vállalni a játékot ezen a napon térdésrülése miatt.

• 18:02:52

Rajta kívül azonban mindenki itt van és átöltözött a KKK hazai, fehér szerelésébe.

• 18:04:39

Remélhetőleg a múltheti bravúros Albacomp elleni hazai diadal után kicsit erőre kapott a csapat, és újra egy győzelmi szériába kezd ma. Fontos is lenne egy jó hajrá az alapszakasz végéhez közeledve. Március elején ugyanis véget ér a bajnokság ezen része.

• 18:06:32

Dramicsanin, Horváth Ákos, Cseh, Kerpel-Fronius és Ware a Jászberény kezdője.

• 18:07:37

Frazier, Raivio, Hendlein, Spica, illetve a sérült Fodor helyén Jancsikin a kezdőben a mieinknél.

• 18:07:58

Jászberényi KSE

Rögtön 0-6-tal indít a vendég gárda.

• 18:09:27

Dramicsanin büntetői után 2-9 a Berénynek.

• 18:11:03

Kaposvári KK

8-11-re zárkózunk.

• 18:12:15

Dramicsanin kettesével, majd Hendlein egy támadó lepattanó utáni palánk alatti kosara. 11-15.

• 18:12:30

Jancsikin egy hármassal nyit, 14-15.

• 18:12:59

Raivio pöcizte vissza Spica kihagyott dobását, és közben még faultolták is.

• 18:13:17

Jó a ráadás büntető is, így már 17-15 ide.

• 18:15:09

Frazier büntetőzhetett, hibátlanul tette. 2/2, a vonalról, 19-15.

• 18:16:13

Dramicsanin kettese után a másik oldalon Hendlein csodálatos egyegezése után zsákolva szerez kosarat. 21-17.

• 18:17:10

Kerpel-Fronius és Ware kosaraival 21-21.

• 18:17:48

De Raivio és Spica kosarával máris mi állunk jobban 25-21 arányban.

• 18:18:05

Jászberényi időkérés követi a kaposvári kosarakat.

• 18:18:44

Két és fél perc még a negyedből. A ponttermésre nem lehet panasz. 25-21, ez már egy jobb negyedben szokott végeredmény lenni.

• 18:21:30

Nárai kosarával 31-25-ig jön fel a Berény.

• 18:22:36

A negyed utolsó támadását mi vezethettük, de Jancsikin nem járt sikerrel a triplakísérleténél, így maradt az első negyed végén a 31-25-ös állás.

• 18:25:13

Frazier triplájával nyitjuk a második negyedet, 34-28.

• 18:25:41

Majd Raivio is berámol egy újabbat! 37-28.

• 18:26:35

Nárai a palánk alól volt eredmnyes, 37-30.

• 18:26:52

Spica középtávolról dob egy kosarat, 39-30.

• 18:28:24

Jancsikin egy hármassal. Eddig ez nagyon megy ma nekünk. 42-30.

• 18:30:52

Ware triplájával tízen belül a Berény. 42-33.

• 18:31:25

A KKK elmúlt három támadása támadófaulttal ért véget... Nem mindannapi csoda ez.

• 18:31:41

Dramicsanin hármasával 42-36.

• 18:32:19

Fraizer és Raivio kosaraival 44-36.

• 18:33:16

Dramicsaninnak mindegy, hogy a palánk alatt, középtávolról, vagy hármasból kell kosarat szereznie. Megint ő eredményes, 46-38.

• 18:34:54

Hendlein zsákol egy leindítás végén, 48-38.

• 18:35:59

Spica ma ponttermésben régi önmagát idézi eddig, 10-nél jár, 50-40 ide.

• 18:37:23

Grebenár a pályán és hamár a pályán, akkor dobott egy kosarat. 52-40.

• 18:38:09

Frazier-ziccer, 54-40. Rengeteg a gyors, indítás kosár mindkét csapat részéről.

• 18:39:09

Két pont büntetőkből, Ware szerezte őket, majd egy újabb indításkosár, amiből Kerpel-Fronius dobott ziccert. 54-44.

• 18:39:25

Időt kér Fekete Ádám.

• 18:40:18

Pörgős a találkozó, máris itt a negyed hajrája. 14 másodperc még a félidőig.

• 18:41:22

Jancsikinnek a második negyed végén se ment be az utolsó másodperces hármasa, így maradt az 54-44-es állás. Innen folytatódik majd a találkozó a harmadik negyeddel.

• 18:55:52

Máris folytatódik a találkozó. Ware szerzi az első kosarakat. 54-46.

• 18:56:53

Frazier hármasával 57-48.

• 18:58:07

Ware középtávolija, és Horváth Ákos ziccere után 52-57-ig zárkózi ka vendég csapat.

• 18:59:16

Raivio büntetői után Cseh dob egy hármast berényi részről, 59-55.

• 19:00:27

Spica dob épp kosarat nálunk, 63-57 jelenleg.

• 19:02:40

Jancsikin kettő plusz eggye által 68-59 ide.

• 19:03:36

Szép játék, és a végén egy szép zsákolás. Hendleinnek adott egy no look passzt Spica, utána pedig jött a tömés. 70-59.

• 19:03:46

Berényi időkérés.

• 19:07:50

74-62 az állás pillanatnyilag.

• 19:10:29

78-62 Heindlein zsákolása után. Ez is egy leindítás végén született. A kosár után időt kért a Jászberény.

• 19:10:43

Alig két perc még a negyed végéig.

• 19:15:20

Nem tudta csökkenteni hátrányát a Jászberény, így a negyed végére a KKK 82-69-es előnyre tett szert.

• 19:18:49

Grebenár indítja kosárral a negyedet, 84-69.

• 19:20:40

Frazier kosara, 86-69.

• 19:22:49

Benke Szilárd megszerzi negyedik őpontját, aztán egy támadással később ad egy indítás passt Fraziernek, aki bedobja a ziccert, így 90-71 már a KKK-nak.

• 19:23:10

Időkérés kaposvári oldalon.

• 19:23:22

Hat perc még vissza a meccsből.

• 19:29:14

90-74 jelenleg az állás és Fekete Ádám már egyre több olyan játékosnak ad lehetőséget, aki általában kevesebb játéklehetőséghez jutnak.

• 19:29:59

90-78 Kerpel-Fronius ziccere után, Fekete Ádám ismételten időt kér.

• 19:31:57

Két újabb gyors kaposvári kosár, 94-78.

• 19:33:52

Horváth Ákos ziccere után Kovács Soma is dob egyet a másik palánknál. 96-82.

• 19:34:44

Ware büntetői jók voltak, 96-84.

• 19:35:05

Aztán a ziccere is. 96-86.

• 19:35:45

Utolsó másodpercei már ezek a találkozónak.

• 19:36:28

Ware még bedob egy büntetőt, 96-87.

• 19:36:53

Frazier kezében a labda, aki lepörgeti a maradék 15 másodpercet, így az eredmény már nem változik.