Marso Nyíregyháza KK - Kaposvári KK2015. Január 21. 16:17

• 16:17:55

Kövessék velünk a KKK soron következő idegenbeli mérkőzését 18 órától szöveges formában!

• 17:57:58

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:58:58

Gyorsan fel kellett ocsúdnia a Kaposvári KK-nak a Kecskemét elleni vereség okozta sokbból, ugyanis már ma újabb fordulót rendeznek a férfi kosárlabda bajnokság első osztályában.

• 17:59:31

Egész pontosan a 18.-at, a KKK-ra pedig egy idegenberi derbi vár a Nyíregyháza otthonában.

• 18:00:51

Nem szokott túl fényesen menni a csapatnak a szabolcsoak otthonában, de ma szakítani kellene ezzel a rossz szokással.

• 18:01:27

A nyíregyháza jelenleg a 11. helyen áll, 4 győzelemmel és 12 vereséggel.

• 18:02:11

Jól kezdte a szezont a Nyíregyháza, első négy meccsükből hármat megnyertek, igaz mindet hazai környezetben.

• 18:02:44

Azóta viszont rengeteg vereség becsúszott, emiatt a csapat keretében is nagyon sok változás volt.

• 18:03:07

Ebből kifolyólag nehéz megmondani, hogy mire is képes most ez a csapat.

• 18:03:58

Utolsó négy meccsüket idegenben játszották, és csupán egyszer, a Zalaegserszeg ellen sikerült nyerniük.

• 18:04:11

Most viszont mellettük szól a hazai pláya előnye.

• 18:05:59

A KKK nagy versét kapott hazai pláyn a KTE-től az elmúlt fordulóban. Azon a napon nagyon nem ment a csapatnak, amit a jó formában lévő ellenfelünk kegyetlenül ki is használt.

• 18:06:19

Ezt a csorbát kellene most kijavítani egy jó játékkal, és lehetőleg győzelemel.

• 18:07:20

A KKK még így is ott van az élmezőnyben, az 5. helyen, ám kis lépéshátrányba kerültünk a 4. Falcoval szemben, valamint a mögöttünk lévő csapatok is megközelítettek kicsit minket.

• 18:08:24

De lássuk a kezdőket, hiszen már útjának indult a labda.

• 18:09:39

Nyíregyházi KK

Sitku Ernő csapata a következő ötössel vág neki a meccsnek: Szavics, Taylor, Nagy K., Kolarics, Hujdurovic.

• 18:10:41

A KKK-nál az utóbbi időben megszokott Frazier, Fodor M., Raivio, Hendlein, Spica a kezdő.

• 18:11:42

Spica kosarával indult a mérkőzés, melyre Hujdurovics válaszolt. 2-2.

• 18:15:44

Hujdurovic nem csak a Nyíregyháza, hanem a bajnokság egyik legjobb játékosa. A VAL átlag tekintetében ő vezeti a magyar bajnokságot (33,69), illetve ő az élvonal második legeredményesebb játékosa 21,3-as pontátlaggal.

• 18:16:51

Hét hazai pontra öt vendég érkezett válaszul. 9-6.

• 18:17:16

Kaposvári KK

Majs jönnek Raivio büntetői, amivel 9-8ra jövünk fel.

• 18:17:59

Taylor ziccerezett, 11-8-ra növelve a nyíregyházi előnyt.

• 18:19:21

Hujdurovic talál be újfent, csapata pontjainak ajdnem felét ő szerezte. Őt és Taylort kell kikapcsolnunk védekezésben, ha nyerni akarunk. 13-8.

• 18:20:46

Igyekszik a csapat nem bele esni abba a hibába, mint az előző két meccsen, hogy már a meccs elején nagy hátrányba kerüljön. Raivio tesz erről egy triplával. 13-11.

• 18:21:43

Hujdurovics dob két kosarat, melyre Hendlein és Raivio felel a túloldalon. 17-15.

• 18:22:55

Hujdurovics már megdobta a szezonbeli pontátlaga felét. 11-nél jár az előző büntetője után. 18-15.

• 18:23:59

Grebenár is bedob egy büntetőt, 18-16.

• 18:24:16

Fodor pedig kiegyenlít a negyed végén! 18-18.

• 18:25:28

Ám Hujdurovics nem hagyja, hogy sokáig örüljünk ennek. 20-18.

• 18:25:48

Aztán Taylor dob be egy büntetőt. 21-18.

• 18:27:33

Fodor is büntetőzhetett, mégpedig háromszor, mivel triplakísérlet közben faultolták, de sajnos csak egy ment be közülük. 21-19.

• 18:27:56

És ez a 21-19 egyben az első negyed végeredméyne is.

• 18:31:54

Hujdurovics nem adja fel a pontgyártást a második negyedben sem. De hát ezért fizetik. A bosnyák kettesével 23-19.

• 18:32:28

Fodortól érkezeik a negyed első vendég kosara. 23-21.

• 18:33:51

Lajsz Gergő dob be két büntetőt, ezáltal 25-21 az NYKK-nak.

• 18:34:55

Hujdurovics megint a pontfelelős. Ha így folytatja, 40-ig meg sem áll majd... 17-nél jár jelenleg, 27-21 a hazaiaknak.

• 18:35:55

Raivio két büntetőjével lopakudunk, 27-23.

• 18:37:21

Taylor ziccere után a mi amerikai irányítónk, Frazier egy triplával jelentkezik. 29-26.

• 18:38:18

Helmeczi szerez két pontot faultal együtt, és utána még a büntetőjét is bedobja. 32-26.

• 18:42:00

Kezd meglógni a Nyíregyháza, Hujdorovics büntetőjére és Kolarics triplájára csak egy Raivio büntető volt a KKK válasza. 36-27.

• 18:42:31

Spica enyhíti most kicsit a bajokat, 36-29.

• 18:42:41

Fekete Ádám pedig itőt kér.

• 18:44:31

Öt pontra zárkózik a KKK Raivio kosarával. 36-31.

• 18:46:15

Jancsikin berámol egy hármast, két pontra jön fel a KKK! 38-36.

• 18:47:22

Kolarics lép most elő a Nyíregyházánál, és növeli a hazaiak előnyét. 38-34.

• 18:49:03

Fej-fej mellett most a két csapat, Jancsikin, majd Taylor szerez pontokat, 40-36-ra még mindig a hazaiak vezetnek.

• 18:50:11

Hujdurovics a negyed végére két büntetővel eléri a 20 pontot. 42-36.

• 18:51:37

Kolarics még bevág egy lélektanilag nagyon fontos triplát a negyed végén, amivel 45-36-ra húz el a Nyíregyháza.

• 18:52:43

Az első félidőnek pedig vége is, NYKK - KKK a nagyszünetben 45-36.

• 19:07:00

Újra pályán a játékosok, kezdetét vette a harmadik negyed.

• 19:08:16

Nagy Krisztián hármasa nyitja meg a pontesőt ebben a játékrészben. Nem túl jó hír ez, mivel 12 pontra húz el az NYKK. 48-36.

• 19:09:13

Igyekszik nem leszakadni a KKK, Fodor kosarával 48-38.

• 19:21:40

Továbbra is egymás melett halad a két csapat ebben a negyedben, ám ez inkább a hazaiak számára kedvező, hiszen az előnyük nem csökken ezáltal. Jelenleg 63-50 az állás Fraizer triplája után.

• 19:22:30

Nagyon össze kell kapnia magát a csapatnka, ha győzelemmel szeretnének távoznia a szabolcsiak otthonából.

• 19:24:34

Raivio nagyot játszik, de egyedül kevés. Egyedül ő dobott tíz pont felett a csapatból, 19-et. Valakinek vagy valakiknek fel kell nőnie mellé pontszerzésben, különben borítékolható a vereség.

• 19:25:26

Bár kétlem ,de Jancsikin talán látta, amit írtam és a negyed végén bedobott egy hármast gyorsan.

• 19:26:00

A baj csak az, hog még így is 68-57 az NYKK-nak. Innen jön majd a folytatás a negyedik negyeddel.

• 19:29:30

Fraizer kosarával tízen belülre jövünk a záró negyed elején. 68-59.

• 19:30:40

Sitku Ernő tapasztalhatott valami olyat, ami nem tetszett nkei, mivel alig két perccel a kezdés után időtkér.

• 19:32:59

Eddig csak kaposvári pontok a negyedben, most épp Hendleintől büntetők formájában. 68-61.

• 19:34:40

szépen apránként jövünk fel, Raivio is bedob egy büntit. 68-62.

• 19:35:02

De mire ezt leírom, bent is van Garner kosara. 70-62.

• 19:37:04

Fraizer büntetőkből, Taylor ziccerből eredméynes. 72-64.

• 19:37:30

Felénél jár a negyedik negyed. Nem ledolgozhatatlan ez a nyolc pont.

• 19:38:55

Ám az a nyolc Hujdurovics büntetőivel már tíz. 74-64.

• 19:39:53

Garner volt most kegyetlen. Hendlein kosarára válaszolt egy hármassal. Nagyot tud lendíteni egy ilyen kosrá egy csapaton ennyivel a vége előtt. 77-66.

• 19:40:31

Hujdurovic kosara faultal együtt megy be... 79-66.

• 19:41:39

És a büntető is jó. Hujdurovic az általam jósolt 40 ponttól még messze, de sajnos az a 30 sem fest rosszul, ami a neve mellett áll jelenleg. 80-66.

• 19:44:22

12-4-es rohanás a Nyíregyházától a negyed hajrájához közelítve, mellyel 14-re nő az előnyük..

• 19:45:21

A végére teljesen összeomlik a KKK, a NYíregyházának edig minden összejön. Kolarics dob be egy hármast, melye Taylor büntetője előzött meg. 84-66.

• 19:45:58

Benke Szilárd 84-68-ra módosítja az állást, az NYKK pedig időt kér.

• 19:47:39

Az időkérés után újabb kosár már nem esik, és a mérkőzés utolsó másodpercei is lepörögnek.

• 19:49:14

Sajnos nem sikerült győzelemmel feledtetni a Kecskeméti zakót. Az sem túl jó, hogy ez a vereség is méretesre sikerült. Ekkora különbség még ezen a napon se volt a két csapat között.

• 19:49:40

A Nyíregyháza tehát továbbra is mumusa marad a KKK-nak.

• 19:51:15

A hétvégén azonban újabb nagy erőpróba vár a csapattra, szombaton az Alba Fehérvár látogat a Városi Sportcsarnokba. Reméljük akor már újra győzelemmel örvendezteti meg a KKK a szurkolóit.