Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt2015. Január 17. 13:20

• 13:20:26

Hazai pályán javítaná ki az Atomerőmű elleni vereséget a Kaposvári KK csapata. Kövessétek velünk!

• 17:54:32

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:55:08

Az NBI./A csoportjának 17. fordulójában a Kaposvári KK-­ra ismételten egy nagyon nehéz meccs vár.

• 17:55:26

Soros ellenfelünk a Kecskemét, akik jelenleg a bajnokság harmadik helyén állnak.

• 17:56:20

A szezon során a KTE kiegyensúlyozott formát mutatott, ám jelenleg némileg megtorpnat Szojan Ivkovics csapata. Az előző fordulóban vereséget szenvedtek a Sopron otthonában, előtte pedig a parádés formába lendülő Pécs otthonából távoztak vereséggel.

• 17:57:01

Azonban a csapat mentalitását ismerve, számukra ma kizárólag a győzelem az egyetlen elfogadható eredmény.

• 17:58:07

Marko Djeraszimovics, a kecskemétiek legjobbja agyrázkódás miatt kihagyja a mai találkozót, de a játékosállományuk rendkívül erős, és talán elbírják a szerb bedobó hiányát. Rajta kívül mindenki egészséges a csapatnál, a héten szintén sérüléssel bajlódó James Kinney, illetve Mészáros Máté is ott lehet a pályán.

• 17:58:19

A KKK az ötödik helyről várja a mai összecsapást.

• 17:58:47

Fekete Ádám csapata remekül kezdte a 2015­ös évet, de két győzelem után becsúszott egy paksi vereség. A tolnaiak, illetve a Kaposvár kerete közti különbséget nézve azonban azt lehet mondani, hogy az egy papírforma vereség volt.

• 17:59:41

Ugyan a KKK erős hazai pláyán, de egy nüansznyival a KTE tűnik esélyesebbnek ezen az összecsapáson. Persze a papírforma nem mindig készpénz, ebben bíznak ma a kaposvári szurkolók is.

• 18:00:21

Akik szép számnab jelentek meg ma a Városi Sportcsarnokban, reméljük a hangulattal nem lesz gond.

• 18:01:45

A KKK-­nál szerencsére mindenki egészséges, így a legerősebb csapatunkkal állhatunk ki.

• 18:02:18

Mindkét csapat számára fontos a győzelem a középszakasz felsőházába jutás miatt, ezért kő kemény csatár van kilátás.

• 18:05:41

A mérkőzés előtt Sztojan Ivkovics egy emlékplakettet vehetett át Monok Tibortól, hiszen idén tíz éve, hogy a kaposvár a KTE jelenlegi trénerével bajnokságot tudott nyerni. Ivkovicsot természetesen ezúttal is nagy taps fogadta.

• 18:06:49

Kinney, Barovics, Kovács, Pongó Martin, Ivosev a KTE kezdőjéban.

• 18:07:18

A Kaposvárnál Fraizer, Fodor, Raivio, Hendlein és Spica alkotja a kezdőötöst.

• 18:08:04

Kecskeméti TE

Barovics szerzi meg a vezetést a Kecskemétnek. 0-2.

• 18:09:03

Kaposvári KK

Spicára máris ráfújják a második személyijét a sporik. Alig egy perc telt el a meccsből.

• 18:09:42

Barovics szerzi a KTE újabb pontjait. 0-4.

• 18:10:32

Majd Barovics is begyűjti a második személyijét rövid időn belül. Hendlen büntetőzhetett, két kísérletéből egy landolt a gyűrűben. 1-4.

• 18:11:55

Sztojan Ivkovics rögtön a második percben "kiharcolta" a már-már megszokott technikaiját.

• 18:12:57

Pontot azonban nem sikerült szereznünk a technikai után, sem büntetőből, sem az azt követő támadásból.

• 18:14:01

Ivosev talál be vendég oldalon egy középtávoli tempóból. 1-6.

• 18:15:02

Raivio szerzi az újabb kaposvári pontokat. Büntetőkből volt eredményes az amerikai légiós. 3-6.

• 18:15:28

Pngó Martin válaszol egy középtávoli duplával. 3-8.

• 18:15:58

Ismét Pongó eredményes, és ismét kközéptávolról. 3-10.

• 18:16:24

Hendlein zsákol! 5-10.

• 18:16:57

De Ivosev betalál a túloldalon rögtön, így a hátrány nem csökken. 5-12.

• 18:17:56

Ivosev most egy triplát ver be, 7-15 a KTE-nek.

• 18:19:19

Pngó Martin nagyon belőtte magát. Ezúttal egy triplát ver be a kecskeméti fiatal. 7-18.

• 18:20:48

Kovács Péter ziccere után 7-20 a Kecskemétnek. Nagyon bekezdtek a vendégek.

• 18:21:20

Fraizer mutat némi életjelet. Akrobatikus ziccere után 9-20.

• 18:21:35

Majd Hendlein is betalál. 11-20.

• 18:22:39

Barovics büntetőzhetett kecskeméti részről. Kettőből kettővel zárt, 11-22.

• 18:25:56

Az negyed utolsó támadását a Kecskemét vezethette, Kovács Péter tört be, és egy faultot harcolt ki. Két büntetőt dobhatott ,melyből egy ment be, így egy negyed után 11-23 a Kecskemétnek.

• 18:28:47

Kovács Péter folytatja a pontszerzést az első negyed után. Egy ziccerrel indítja a második játékrészt. 11-25.

• 18:30:07

Frazier középtávolijával lopunk kicsit a távolságon. 13-25.

• 18:31:24

Kinney és Kovács kosaraival 13-29-re húz el a KTE.

• 18:31:36

Időt kér Fekete Ádám.

• 18:33:26

Nem igazán találjuk az utat a gyűrűhöz, és sajnos a kinti dobások sem ülnek.

• 18:33:43

Nagyon nehéz helyzetben leszünk, ha ez így marad.

• 18:34:05

Rakics talál be 13-31.

• 18:35:04

Ivosev-tripla, 13-34. Esélyt sem ad ellenfelének a KTE.

• 18:35:36

Újabb kaposvári időkérés.

• 18:37:04

Hendleinnek siekrül visszapöciznie Fodor kimaradt ziccerét, 15-34.

• 18:37:29

De máris jön Kinney a másik oldalon. 15-36.

• 18:38:37

Raivio volt agresszív ezúttal, és meg is lett az eredménye. Betörése után ziccert dobott, és egy faultot is kiharcolt. A ráadás büntetője is jó volt, így Raivio három pontjával 18-36.

• 18:39:46

Pongó dob mégegy hármast, majd Karahodzics zsákol. 20-40.

• 18:41:08

Barovics növeli bünteőkből az amúgy is tetemes kecskeméti előnyt. 20-42.

• 18:42:11

Raivio állítja vissza a közte húszat, ő is büntetőkből. 22-42.

• 18:42:45

Az idősebbik Pongó, Máté is vállal egy hármast. 22-45.

• 18:45:20

Raivio az, aki elfogadható teljesítményt nyújt a kaposváriaknéál. Megint ő volt eredményes, ezúttal is büntetőkből. 24-45.

• 18:46:36

Fraizernek is sikerül két pontot szereznie büntetőkből. 26-45.

• 18:47:31

Barovics veri megy nagyon könnyen a palánk alatt Horváth Mártont, majd zsákol. 26-47.

• 18:49:43

Kinney beüti a harmadik faultját, Ivkovics le is cseréli gyorsan. Raiviot faultolta a kecskeméti irányító, büntetőzhetett is a KKK bedobója, de ezúttal csak az egyik dobása ért célba. 27-47.

• 18:50:16

Ez pedig egyben a félidei eredmény is. KKK - KTE-Duna Aszfalt: 27-47.

• 19:04:28

Folytatódik a mérkőzés, reméljük több sikerrel, mint az első negyedben.

• 19:06:34

Megvannak az első pontok mindkét oldalon. Fraizer volt eredményes nálunk, a vendégeknél pedig Barovics. 29-49.

• 19:07:28

Fodor egy szép betörés után a ziccerből két pontot szerez. 31-49.

• 19:08:03

Spica is betalál. A második félidőig kellett várni erre. 33-51.

• 19:12:23

A negyed fel telik el. Kevés a pont, de végre kezd hibázni a Kecskemét is a támadásainál. Már nem dobnak olyan elképesztő százalékkal, csak az a baj, hogy ezt egyelőre nem igazán használtuk ki.

• 19:12:42

Ivosev talál be közben. 35-53.

• 19:15:31

Jancsikin és Hendlein is bedobott pár büntetőt, egészen pontosan hármat. 38-53.

• 19:15:58

Grebenár talál be, 40-53-ra jövünk fel.

• 19:16:10

Kecskeméti időkérés.

• 19:17:49

Pongó Martin hűti le kicsit a hazai kedélyeket egy triplával. 40-56.

• 19:19:09

Raivio középtávolija a sarokból, 42-56.

• 19:21:19

Egymás után háromszor támadhattunk, mindig hozzánk került vissza a támadólepattanó, de pontot nem siekrült szereznünk egy alkalommal sem. Ez az egy támadás hűen jellemezte a mai kaposvári formát.

• 19:21:54

Hegedűs pedig berámol egy hármast. 42-60.

• 19:22:05

Kaposvári időkérés nyolc másodperccel a negyed vége előtt.

• 19:25:13

Pontot már egyik csapat sem tudott szerezni, így 42-60-as állásról folytatódik a márkőzés a negyedik negyeddel.

• 19:26:18

Rakics triplája nyitja a zárójátékrészt. 42-63.

• 19:27:30

Majd Barovics talál be. 42-65.

• 19:28:46

Az első kaposvári hárompontos a meccsen. Hendlein nevéhez fűződik. 45-65.

• 19:29:38

Hendlein valósággal beerőszakolta a labdát a gyűrűbe. 47-65.

• 19:32:04

Rakics a hárompontos vonal mögül, 47-68.

• 19:34:38

Raivio kosara után 49-68. Ő az, aki Hendlein mellett tudta ma hozni a tőle megszokott jó játékot.

• 19:36:10

Kinney szabálytalankodi Spicával szemben egy lepattanóért folyó csata során. A kecskeméti irányítónak ez volt az ötödik, így ő kipontozódik.

• 19:38:03

Mindkét csapat bónuszban van már, így a hajrára megszaporodhatnak a büntető dobások száma. Most épp Barovics állhat a vonalra, de csak az egyik dobását tudta értékesíteni. 53-69.

• 19:39:38

Pongó Máté szerzett labdát és dobhatot egy ziccert. 53-71.

• 19:40:18

Fodor esett nagyot a betörése utám, és a földön is maradt. Szerencsére a saját lábán hagyta el a játékteret ,reméljük nincs nagy gond.

• 19:41:06

Újra Pongó Máté, de ezúttal köéptávolról. 53-73.

• 19:41:52

A mérkőzés hajrájában járunk, Barovics pedig büntetőzhet majd.

• 19:42:45

Kettőből egy dobása ért célbe. 53-74.

• 19:43:44

Frazier növelhette pontjai számát büntetőből még a meccs végén. 55-74.

• 19:45:19

És véget is ér a mérkőzés. A Kecskemét végig vezetve, nagyon magabiztosan, és megérdemelten aratott győzelmet.