Atomerőmű SE - Kaposvári KK2015. Január 11. 12:55

Kövessék velünk a mérkőzést percről-percre 18 órától!

• 18:05:53

Sok szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:06:05

Újra pályána a Kaposvári KK, ezúttal idegenben, és ezúttal egy igazi nagyágyú ellen.

• 18:06:16

Az NBI/A csoportjának 16. fordulójában ahhoz a Paksi Atomerőmű SÉ-hez látogatnak Fekete Ádám legényei, akik a mögöttünk álló fordulóban véghezvitték azt, ami eddig senkinek sem sikerült: kétvállra fektették saját otthonukban az addig listavezető Sopront.

• 18:06:24

A soproni győzelmüknek köszönhetően Dzunicsék felugrottak a bajnokság első helyére.

• 18:06:32

A tolnaiak otthonába sem győzni járnak a csapatok. Eddig egyetlen alkalommal kaptak ki hazai pályán, akkor a Sopron tudott hosszabbításban nyerni náluk.

• 18:06:42

Több sérültjei is van azonban a Paksnak. Az egykor Kaposváron is megforduló Medve Máté mellett Szabó Zsoltra és Körtélyesi Gergelyre sem számíthat Braniszlav Dzunics mester. Tóth Ádámnak is akadtak gondjai az utóbbi időben, ő is kihagyott pár edzést sérülés miatt, de tudja válalni a játokt.

• 18:06:50

Magasposzton tehát kicsit gyenge lesz az ASE, de még így is bomba erős ez a csapat.

• 18:06:58

A KKK remekül kezdte a 2015-ös évet, előbb egy utolsó másodperces győzelem a MAFC otthonában, majd egy könnyebb siker hazai pályán a Szeged ellen, ahol bemutatkozott a csapat legújabb szerzeménye, Branden Frazier.

• 18:07:05

Hendleinék jelenleg az ötödik helyen állnak a bajnokságban egy győzelemre lemaradva a negyedik Falcotól.

• 18:07:13

Szerencsére a csapatban mindenki egészségesnek mondható, így a KKK a legerősebb csapatával állhat majd fel a mai találkozón.

• 18:08:08

És máris kezdetét vette a mérkőzés. Hajrá KKK!

• 18:08:48

Atomerőmű

A hazaiaknál Eilingsfeld, Dugat, Jones, Baki és Markovics a kezdőben.

• 18:09:46

Kaposvári KK

A KKK pedig a Spica, Hendlein, Fodor, Raivio, Frazier csapattal vág neki a mérkőzésnek.

• 18:10:47

A meccs első perceiban felváltva esnek a kosarak. Jelenleg az ASE áll előrébb, 8-4-es előnyben a hazaiak.

• 18:11:23

Hendlein palánk alatti kosarával 8-6-ra zárkózunk.

• 18:12:50

Atomerőmű

Baki Gergely hint be egy hármast, 11-6 az ASÉ-nak.

• 18:14:03

Atomerőmű

Spica eladott labdája után jöhetett a Paks, és ponttal is fejezték be az akciót. Jones volt eredményes, 13-6-ra meglép az Atomerőmű.

• 18:15:39

Megintcsak Spica adja el a labdát, de most sikerül megállítani a paksi lerohanást, igaz csak fault árán. Hendlein szabálytalankodott Dugat ellen, aki büntetőzhetett is, de mindkettőt mellé puskázta az amerikai.

• 18:16:24

Atomerőmű

Ami nem ment a büntetővonalról, az ment akcióból. Dugat szerez két pontot, 15-6 az ASÉ-nak.

• 18:16:58

Spica helyett érkezik Grebenár, Raivio pedig a büntetővonalon áll, mivel őt is faultolták dobás közben.

• 18:17:31

Mindkét dobását értékesítette Raivio, 15-8.

• 18:19:02

Atomerőmű

Jones-szal egyelőre nem nagyon tudunk mit kezdeni a palánk alatt. Ezúttal csak szabálytalanul sikerült megállítani a magyar útlevéllel is rendelkező amerikait, aki be is verte mind a két büntetőjét utána. 17-8.

• 18:20:21

Fraizer farag kicsit büntetőivel a hátrányból, de aztán megint érkezik Jones a másik palánknál. Jones már is eléri a 10 pontot. 19-10.

• 18:21:29

Atomerőmű

És imsét Jones... 21-10.

• 18:22:01

Atomerőmű

Kovács Ákos hármasával már tetemesre nő a paksi előny. 24-10.

• 18:24:05

Az első negyed a végéhez közeledik. Raivio kozmetikázza kicsit az eredményt, de szinte azonnal érkezik is a válasz Ryan Evans révén.

• 18:24:53

Atomerőmű

Evans ismét aki betalált, most épp egy szép zsákolásból szerez úujabb két pontot. 28-12.

• 18:26:23

Atomerőmű

A változatosság kedvéért ismét Evans eredményes. Szinte a teljes repertoárt bemutatta az amerikai ebben az alig két percben és most már azt is tudjuk, hogy a büntetőkkel sem áll hadilábon. 30-12.

• 18:27:31

Végéhez ért az első negyed. Nagyon bekezdett a Paks. 30-12-re vezetnek az első játékrész után.

• 18:28:48

Jones 12 pontnál jár, és vele együtt összesen hét ember szerzett pontot az első negyedben a Paksnál.

• 18:30:04

Jelenleg a Benke, Hendlein, Horváth Márton, Fodor Márton, Jancsikin ötössel próbál operálni a KKK.

• 18:31:02

Szaggatott a játék a második negyed első percekeiben. Eladott labdák és faultok sora, de pont nem esett egyelőre.

• 18:32:08

Egészen idáig. Jancsikin dob egy ziccert faulttal együtt, majd aztán a büntetőt is a helyére tette a mésodik kaposvári szezonját töltő bedobó. 30-15.

• 18:32:29

Fodor is betalál. 30-17.

• 18:33:42

Hendlein büntetőzhetett, de két dobásából csak az egyik volt sikeres. 30-18.

• 18:34:59

Fodor újabb kosarával 8-0-ás rohanásban a KKK, melynek köszönhetően visszajövünk tíz pontra. 30-20.

• 18:35:34

És Fodor még egy büntetőt is dobhatott, hiszen előző kosara közben faultolták is. 30-21.

• 18:36:51

Atomerőmű

Ryan Evans fúj riadót a Paksnál. Ő vág be egy triplát, amivel újfent tíz felett a paksi előny. 33-21.

• 18:38:07

Atomerőmű

Ezek most a Paks percei a kaposvári rohanás után. Horváth Márton ugyan bedobott egy büntetőt, de erre Kovács Ákos egy triplával válaszolt, majd Tóth Ádám zsákolt egyet. 38-22.

• 18:39:10

A negyed felénél már mindkét csapat bónuszban van. Legutóbb mi szabálytalankdtunk, Markovics ellen, aki két büntetőjébel csupán egyet értékesített. 39-22.

• 18:40:18

Hendlein dob egy kosarat a palánk alól, de a Paks nem hagyja zárkózni a KKK-t. Azonnal jön a válasz a másik oldalon Kovács Ákos által. 41-24.

• 18:41:24

Atomerőmű

A nemrég még kilenc pontos paksi előny immár 19 pontos... Dugat büntetői után 43-24.

• 18:42:31

Raivio tripla, Ryan Evans kettes. Evans is már túl a tízen (11). 45-24.

• 18:43:31

Spica egy kettő plusz egyes akcióval kicsit farag a hártányból, de a szerb három pontjára rögtön jön a válasz, igaz csak egy dupla formájában. 47-30.

• 18:44:01

Atomerőmű

Jones középtávolijával ismét 19 pont a Paks előnye. 49-30.

• 18:45:22

Atomerőmű

Jones zsákol a Spica eladott labdájából indult kontrából. Ez már a nyolcadik eladott labdánk volt a félidőben, melyből sajnos három is a szerb center nevéhez fűződik. 51-30.

• 18:46:02

Fodor Márton do begy hármas a félidő hajrájában. 51-33.

• 18:46:41

Atomerőmű

Az utolsó szó azonban a Paksé volt a félidőben. Dugatnak siekrült még pontokat szereznie egy zsákolásból.

• 18:47:13

Ezzel kereken húsz közte a félidőben. ASE - KKK: 53-33.

• 18:51:11

Érdekesség, hogy két paksi pont híján ugyan az volt a félidei eredmény a két csapat őszi meccsén, mint most. Akkor a Paks Kaposváron 33-51-re vezetett két negyed után.

• 19:03:44

És folytatódik is a csata.

• 19:05:30

Nem is akárhogyan! A KKK egy 11-0-ás periódussal indította a negyedet. Alig három perc alatt mindezt. Fraizer egymaga kilencet vállalt a 11 kaspovári pontból, mindet tripla formájában. 53-44.

• 19:08:13

Vért itathatott a játékosaival Fekete Ádám. 14-0 a negyed eddig ide, most épp Hendlein vert be egy hárompontost! 53-47.

• 19:09:17

Atomerőmű

Öt percet kellett várni a második félidő első paksi kosarára. Markovics nevéhez fűződik, 55-47.

• 19:10:58

Atomerőmű

Hendlein triplája után kedvet kapott a paksiak erőcsatár/center átmenete is a hármas hajigálásához. De több volt ez mint hajigálás. Eilingsfeld János be is dobta azt a triplát, ha már lehetősége adódott onnan dobni. 58-47.

• 19:11:34

Triplazápor a negyedben. Most épp Raivio emlet be egyet. 58-50.

• 19:12:10

Jones büntetőire Frazier válaszolt egy kettessel. 60-52.

• 19:12:44

Atomerőmű

Ryan Evans csitítja kicsit a kaposváriakat. 62-52.

• 19:13:20

Atomerőmű

Majd jön Dugat, és a kosara után kicsit megtorpanni látszik a KKK. 64-52.

• 19:13:31

Időt is kér Fekete Ádám.

• 19:16:13

Fodor Márton büntetőzhetett, és ráadásul háromszor dobhatott, mivel triplakísérlet közben ütött neki oda Kovács Ákos. Fodor pedig kegyetlen volt, és ahogy azt kell, bedobta mindegyiket a büntetővonalról. 64-55.

• 19:16:47

Evans, majd Jancsikin eredméynes. 66-57.

• 19:16:58

Mindez már a harmadik negyed legvégén.

• 19:18:49

Atomerőmű

Eilingsfeld János most a gyűrű közvetlen közeléből, nem pedig a triplavonalon túlról eredméynes. A paksi óriás zsákolásával 68-57.

• 19:19:24

Atomerőmű

Jones még kiharcol egy faultot, büntetőzhet is a paksi center.

• 19:20:10

Atomerőmű

Két kísérletéből azonban csa kegy megy be, így 69-57-tel érkeznek meg a csapatok a záró játékrészhez.

• 19:20:53

Ledolgozható ez a hátrány, csak egy hasonló hajrára volna szükség, mint amit a harmadik negyed elején produkáltunk.

• 19:23:32

Atomerőmű

Az már biztos azonban, hogy ez a negyed nem fog úgy kezdődni, mint az előző. Ezúttal nem kellett öt percet várni az első paksi kosárra. Evans volt a szerzője, mégpedig egy zsákolásból. 71-57.

• 19:24:43

Atomerőmű

Aztán Jones a palánk alól. Ő és Evans a paksiak két legeredményesebbje. Evans 17, Jones 21 ponttal vezérei ma a hazai gárdának. 73-57.

• 19:26:36

Atomerőmű

Kovásc Ákos dob egy ziccert. Megintcsak egy eladott labda után. sokadik volt ez ma már nálunk (12). 75-57.

• 19:27:53

Frazierre nem lehet panasz. Egy középtávolit dobott be most épp, amivel már 19 pontnál jár.  75-59.

• 19:28:23

Hendlein kettőből kettő büntető, 75-61.

• 19:30:04

Atomerőmű

Ugyan ezt véghezviszi Wise is a másik oldalon. 77-61.

• 19:30:44

Frazier dobja be a negyedik hármasát a meccsen. 77-64.

• 19:32:14

Atomerőmű

De jön Eilingsfeld eg palánk alóli kettessel, majd Tóth egy zsákolással. Faulttal együtt. És még a büntetője is jó volt utána. 82-64. Sajnos ez már kezd sok lenni.

• 19:32:37

Alig több, mint négy perc a meccs végéig.

• 19:33:17

Raivio dob egy duplát középtávolról. 82-66.

• 19:35:04

Atomerőmű

Evans tempójával ismételten húsz pont közelében a paksi előny. 84-66.

• 19:35:33

Amin most Fodor farag kicsit egy hármassal. 84-69.

• 19:36:20

Kovács Ákos, majd Benke Szilárd egy-egy duplája után 86-71.

• 19:37:27

Atomerőmű

Jeremy Wise két büntetőt dob be, 88-71.

• 19:37:58

Nem kockáztatok sokat vele, ha kijelentem, ez a meccs elment.

• 19:39:00

Atomerőmű

Wise még bevág egy triplát is, csak hogy skandálhassa a paksi publikum a "Húsz! Húsz! Húsz!" rigmust. 91-71.

• 19:39:54

Atomerőmű

Jones egy kettessel felteszi mai teljesítményére a koronát. 23 pontos a magyar/amerikai center. 93-71.

• 19:40:44

Egy-egy kihagyott hármas még mind a két oldalon, de kosár már nem esik több. A mérkőzés pedig véget ért.

• 19:42:43

Nagyot küzdött a KKK, de az első negyedben összeszedett 18 pontos előny végzetesnek bizonyult. Hiába zárkózott fel töbször is a Kaposvár, túl közel egyszer sem tudtak kerülni a Pakshoz, mivel a fontos pillanatokban mindig összekapták magukat.

• 19:43:36

Folytatás jövő héten hazai pályán a Kecskemét ellen. Az sem lesz egy egyszerű menet.