MAFC - KKK2015. Január 03. 14:50

Több, mint két hetes szünet után a 14. forduló küzdelmeivel folytatódik az NBI/A csoportos férfi kosárlabda bajnokság. A KKK az új évet az újonc MAFC elleni, idegenbeli mérkőzéssel kezdi.

• 14:50:30

Hajrá KKK!

• 16:01:51

Boldog újévet minden KKK szurkolónak!

• 16:02:04

Néhány hétnyi szünet után a 14. fordulóval folytatódik a pontvadászat a férfi NBI/A csoportos kosárlabda-bajnokságban.

• 16:02:21

Eltelt a szezon fele, kezdenek körvonalazódni az erőviszonyok, és az igazi izgalmak csak most jönnek. Minden egyes győzelem felértékelődik a középszakasz közeledtével.

• 16:02:37

A Kaposvári KK az újévet a MAFC otthonában kezdi meg.

• 16:02:59

A két csapat a bajnokság nyitányán játszott először egymással, akkor a KKK hazai pályán fölényes, 92-59-es győzelmet aratott.

• 16:03:15

A MAFC-nál azóta történtek kisebb változások a keretben, érkezett például az amerikai irányító, Henry Brown, aki eddigi magyarországi mérkőzésein remekül teljesített.

• 16:03:31

Emellett a fővárosiak kezdik felvenni az élvonal ritmusát, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy legutóbb a listavezető Sopront idegenben is szoros csatára tudták kényszeríteni.

• 16:04:19

A MAFC jelenleg a 10. helyen áll a bajnokságban, 3 győzelemmel és 9 vereséggel. Elsősorban hazai pályán veszélyesek, mindhárom győzelmüket a Gabányi László Sportcsarnok aratták, így ma Fekete Ádám csapatának is fel kell kötnie a felkötni valót.

• 16:05:11

Akárcsak a MAFC-nál, a KKK-nál is volt néhány változás a szezon első felében. Érkezett például Marko Spica, Alihodzic helyére, a legutóbb pedig Matt Gibsonnal bontottak közös megegyezéssel szerződést Monok Tiborék. A helyére még nem érkezett új játékos, de a vezetőség éjt nappallá téve dolgozik az ügyön, és talán már a Szeged elleni hazai mérkőzésen meglehet a csapat új légiósa.

• 16:05:29

Akadtak nem várt győzelmek és vereségek is egyaránt, de összességében véve a csapat nem áll rosszul, és egy jó második etappal még a jelenlegi 5. helynél is előrébb végezhetünk.

• 16:05:42

A mérkőzés lassan kezdetét veszi, lássuk a kezdőket.

• 16:08:01

MAFC

Stefan Timbus a következő ötössel kezdi a mérkőzést: Lakits, Hunter, Lakosa, Toutziarakis, Brown.

• 16:08:41

Kaposvári KK

A Kaposvár pedig a következő csapattal áll fel: Spica, Hendlein, Jancsikin, Raivio, Fodor Márton.

• 16:09:21

MAFC

Villámrajtott vett a hazai csapat, rögtön egy 7-0-ás rohanással kezdtek Lakosáék.

• 16:09:50

Hendlein szerzi meg az első kaposvári pontokat. 7-2.

• 16:10:51

MAFC

A hazaiak görög centere, Toutziarakis jelentkezik be egy 2+1-es akcióval. 10-2.

• 16:11:20

Jancsikintól érkezik az újabb kaposvári kosár. 10-4.

• 16:11:58

Majd Raivio is betalál, és ezzel már 10-6-ra közelítjük meg vendéglátóinkat.

• 16:12:40

MAFC

Lakosa dob egy középtávoli tempóból kosarat. 12-6.

• 16:13:30

Egy támadáson belül kétszer is rontunk a triplavonal mögül, de mindkét alkalommal visszakerült hozzánk a labda.

• 16:13:59

És végül Raivio pontot is szerez a hosszúra nyúlt akció végén. 12-8.

• 16:15:05

MAFC

Toutziarakis gyorsan jelzi védőinek, hogy nem csak a palánk alatt kell rá figyelni, hanem kitről is veszélyt tudj jelenteni a gyűrűre. Az ő triplájával 15-8.

• 16:15:38

Hunter két büntetője után Jancsikin dob egy hármast a túloldalon. 17-11.

• 16:16:13

MAFC

Hunter most a palánk közvetlen közeléből szerez két pontot. 19-11.

• 16:17:17

Fodor Márton dob be két bünetőt, így 19-13-ra módosul az állás.

• 16:18:19

Alig három perc van vissza az első negyedből. Horváth üt oda Toutziarakisnak, és így a bónusz szélére sodródik a csapat.

• 16:19:13

MAFC

Toutziarakis pedig mehet is a bünetőkhöz Hendlein faultja után.

• 16:20:14

MAFC

Be is dobja mind a kettőt a görög, 21-13.

• 16:21:10

Raivio is büntetőkből eredményes a túloldalon. 21-15....

• 16:22:14

Brown tripla a MAFC-nál, Hendlein büntetők a KKK-nál, 24-17 az eredményjelzőn.

• 16:22:41

Raivio kettesével öt pontra jövünk fel. 24-19.

• 16:23:44

MAFC

Toutziarakis már 12 pontnál jár, az ő iménti kosarával 26-19.

• 16:24:53

Jancsikin büntetőzhetett, majd ezt követően egy támadással később Raivio is betalál középtávolról, így 26-23-ra jövünk fel.

• 16:25:41

MAFC

Mócsán Bálint büntetőzhetett a hazaiaknál, nem hibázott a vonalról, így 28-23 a MAFC javára.

• 16:26:18

És ez a 28-23 maradt a végeredmény az első negyed végén.

• 16:29:22

Máris folytatódik a csata.

• 16:30:19

Lassan másfél perc telik el az első negyedből, de faultokon, illyetve eladott labdákon kívül csak kihagyott dobásokat lehetett feljegyezni.

• 16:31:13

MAFC

Brown az, aki majd' két perc gólcsend után betalál. Az ő kettesével 30-23 a MAFC javára.

• 16:31:49

MAFC

Majd ismételten Brown tud eredményes lenni a hazaiaknál, 32-23.

• 16:33:22

A Kaposvárnál is van már játékos, aki átlépte a tíz pontot. Raivio az iménti kosarával 12 pontnál jár, 32-25.

• 16:34:46

Lakosa dob egy középtávolit, majd Raivo egy triplát, ám erre gyorsan érkezik is a válasz a MAFC térfelén. 37-28, Mócsán Bálint triplája után pedig időt kér Fekete Ádám.

• 16:37:25

Hendlein szerzi az első kosarat az időkérés után, 37-30.

• 16:39:04

Átléptünk a negyed második felébe.

• 16:39:51

Benke Szilárd, majd Brown dob egyik, illetve másik oldalon egy-egy kosarat. 39-32.

• 16:40:48

Hendlein üt oda Brownnak, majd ezek után egy technikait is kap a kaposvári csapat kapitánya reklamálás miatt.

• 16:42:04

MAFC

Brown ráadásul faulttal együtt értékesítette a kosarát.

• 16:42:32

MAFC

Bedobja az amerikai a faultér, illetve a technikaiért járó büntetőket.

• 16:43:21

MAFC

És mindennek fejébe az oldalbedobást követően még egy triplát is bever az ellenfél amerikai irányítója. nagyon rosszul jöttünk most ki ebből. 44-32.

• 16:44:00

MAFC

Brown gyakorlatilag hét pontot szerzett egy támadás alatt.

• 16:44:43

Spica kettese, valamint Raivio egy bedobott büntetője jelent most némi gyógyírt. 44-35.

• 16:45:29

És Raivio bepörköl egy hármast is, így nagyot faragunk hátrányunkból! 44-39.

• 16:45:41

MAFC

Jön is a hazai időkérés.

• 16:46:14

MAFC

Ami után Hunter szerez egy kosarat a palánk alól. 46-39.

• 16:47:03

Közeleg a félidő, Raivio pedig büntetőzhetett, de két kísérletéből csak az egyik ért célba. 46-40.

• 16:47:29

MAFC

Toutziarakis is büntetőzhet, az első jó.

• 16:47:41

MAFC

Majd a második is, 48-40.

• 16:49:42

MAFC

Brown büntetőzhetett hazai oldalon, és ő is hibátlan maradt a vonalról ezúttal. 50-40.

• 16:51:23

MAFC

Lakosa is büntetőből eredményes, igaz ő két kísérletéból egyet kihagyott. 51-40.

• 16:51:36

Kaposvári időkérés.

• 16:52:03

Másodpercek vannak csak vissza a félidőig.

• 16:53:01

Forod még az időkérés előtt kiharcolt büntetője révén dobhat az időkérés után.

• 16:53:25

Bedobja mind a kettőt Fodor. 51-42.

• 16:54:29

Benke Szilárdnak volt még egy lehetősége a pontszerzésre a félidő végén, de sajnos nem tudott élni vele.

• 16:54:54

Egy félidő után így MAFC - Kaposvári KK: 51-42.

• 17:10:20

A harmadik negyeddel kezdetét vette a találkozó.

• 17:10:59

Lakosa Zsolt, illetve Nik Raivio szerzett egy-egy kosarat, 53-44.

• 17:11:44

MAFC

Brown tovább szárnyal, Raivio után ő a második a mezőnyben, aki átlépi a húsz pontot. 55-44.

• 17:12:53

Ismét egy kaposvári tehcniaki, ezúttal Fodor kapja...

• 17:13:54

MAFC

Majdnem hasonló forgatókönyv a technikai után, de most Brown kihagyja a büntetőt, majd az oldalvonali bedobás után a triplát is.

• 17:14:42

Spica középtávolról, Toutziarakis pedig zsákolásból tudott eredményes lenni. 57-46.

• 17:15:45

Fodor Márton kosarára Toutziarakis válaszol a másik oldalon. A MAFC centere is erősen ostromolja a húszpontot, 19-nél jár. 59-48.

• 17:16:57

Spica kezd magához térni. Első félidei három pontja után ebben a negyedben már sikerült négyet szereznie. Reméljük kitart a lendülete. 59-50.

• 17:17:51

MAFC

Ismételten Toutziarakis az, aki betalál a MAFC-nál. Ő és Brown viszi a hátán a budapesti csapatot. 61-50.

• 17:18:15

MAFC

Lakosa kosarával tovább nő a hazaiak előnye. 63-50.

• 17:21:33

Heindlein kosarával folytatódik a mérkőzés. 65-52.

• 17:22:54

Horváth Márton szerez két pontot a palánk alól. 65-54.

• 17:23:46

MAFC

Hiába erőlködünk, tartani tudja előnyét a MAFC. Misek dob be egy hárompontost. 68-54.

• 17:24:30

Raivio dob be egy kosarat faulttal együtt, majd aztán a ráadásbüntetője is a helyére került. 68-57.

• 17:25:01

Fodor Márton a triplával! 68-60. Végre bejövünk tíz ponton belülre.

• 17:25:51

MAFC

A másik oldalon egy kihagyott hármassal ér véget a harmadik negyed.

• 17:26:20

68-60-ról várják a felek a záró játékrészt.

• 17:27:44

Az egykor az ellenfelet erősítő Horváth Márton eredményes ismét a KKK-nál. 68-62 az ő kettesével.

• 17:28:16

Kaposvári labdaszerzés, majd Fodor középtávolija. 68-64.

• 17:28:43

14-3-as rohanásban a KKK.

• 17:30:56

Hendlein egy támadáson belül két támadólepattanót is zerzett, majd a második után egy faultot is kiharcolt. Dobás közben ütöttek neki oda, így büntetőzhetett a kaposvári csapatkapitány, ám két kísérletéből csak az egyik ment be. 68-65.

• 17:31:50

MAFC

Brown is büntetőzhetett a hazaiaknál, és akárcsak az imént Hendlein, ő is kettőből egyel zárt. 69-65.

• 17:34:48

Horváth Márton üti be saját maga, és egyben a csapat harmadik faultját. A KKK-nál Hendleinnek és Fodornak is vigyáznia kell nagyon, mivel mind a ketten négy személyivel játszanak. Sok van még hátra a meccsből, bármelyikőjük elvesztése nagy érvágás lenne a csapatnak.

• 17:35:28

Benke Szilárd dob be egy ziccert, 69-67-re jövünk fel.

• 17:35:37

MAFC

Hazai időkérés.

• 17:36:15

Lassan belépünk az utolsó negyed második felébe.

• 17:37:16

Egy újabb kaposvári labdaszerzés, és után a Hendlein kosara, amivel sikerül kiegyenlítenünk. 69-69.

• 17:37:44

19-5-ös már az a bizonyos kaposvári rohanás.

• 17:38:58

MAFC

Hunter vág be egy, a hazaiak számára lélekemelő triplát. 72-69.

• 17:40:42

Hunter szabálytalan Hendleinel szemben, aki így két büntető dobhat.

• 17:41:01

És bent is mind a kettő. 72-71.

• 17:42:44

MAFC

Toutziarakis a hetedik támadólepattanóját szedte le az imént, összesen 14 van neki belőle. A támadás végén pedig pontot is tud szerzni a hazai csapat, mégpedig Hunter révén. 74-71.

• 17:43:12

Lakosa faultolja Raiviot, a MAFC pedig ezzel bónuszban van.

• 17:43:21

Raivio dobhat kettőt.

• 17:43:51

Az első bement, azonban a második célt tévesztett. 74-72.

• 17:44:10

Fodorral szemben a szbálytalanság most.

• 17:44:23

Ő is büntetőzhet.

• 17:44:49

Fodor bedobja mind a ketőt, 74-74 ezzel.

• 17:45:03

MAFC

Időt kér a MAFC.

• 17:45:49

Megközelítőleg másfél perc még vissza a meccsből.

• 17:46:38

MAFC

Hunter kihagyott hárompontosával folytatódik a mérkőzés.

• 17:47:20

MAFC

Spica azonban szabálytalankodik Toutziarakis-szal szemben, így marad a labda a MAFC-nál.

• 17:47:46

Mindemellett a KKK is a bónusz határára sodródott.

• 17:48:10

MAFC

Huner dob egy kosarat közvetlen közelről. 76-74.

MAFC

Lakosa Zsolt dobegy kosarat, amivel a MAFC nagy lépést tesz a győzelem felé. 78-76.

• 17:54:39

De volt még erre is válasza a KKK-nak! Fodor dob be egy hárompontost, amivel megynyerjük a találkozót 78-79-re!!!

• 17:55:04

Micsoda végjáték kedves olvasóink!

• 17:55:42

Óriási csatában tehát megvan a 2015-ös esztendő első Kaposvári KK siker!

• 17:56:49

Ahogy arra a csapatnál számítottak, nagyon nehéz mérkőzésen, de végül sikerült kicsikarni a győzelmet, és a KKK ismét bebizonyította, hogy ellenük még a megnyugtató előny sem mindig elég.