Kaposvári KK - Falco KC Szombathely2014. December 13. 10:15

Kövessék velünk 18 órától az év utolsó hazai mérkőzését!

Utolsó hazai bajnokijára készül a 2014-es évben a Kaposvári KK.

• 17:52:59

A KKK a Falco KC Szombathely csapatával néz ma este farkasszemet.

• 17:53:41

A vasiak a tabella negyedik helyén állnak jelen pillanatban hét győzelemmel és három vereséggel.

• 17:55:26

A Kaposvár az ötödik helyről várja a mai találkozót és egy esetleges győzelemmel utolérheti mai riválisát, hiszen egyetlen győzelemmel van csak kevesebbje Fekete Ádám fiainak.

• 18:00:12

A Falco remekül kezdte a szezont, sokáig 100%-osan álltak, de az utóbbi néhány meccsükön hullámzóan teljesítettek, ami az eredményeket illeti. Az utóbbi öt találkozojukon felváltva jöttek a győzelmek és a vereségek a Szombathelynél. Igaz ehhez hozzá tartozik, hogy ezeket a vereségeket a tabellán jelenleg dobogós helyezettjeitől szenvedte el (Sopron, Paks, Kecskemét).

• 18:01:38

A KKK utólsó öt meccséből négyet megynert, és a múltheti hihetetlen Pécs elleni fordítása önbizalommal töltheti el a csapatot.

• 18:03:20

A Szombathely mindössze egyszer kapott ki eddigi öt idegenben megvívott meccsén, ez a vereség a legutóbbi fordulóban történt meg, a Sopron otthonában.

• 18:04:17

A KKK hazai pályán nagyon erős, csak az ASE tudta bevenni a Városi Sportcsarnokot.

• 18:04:47

Ezek tükrében szinte megjósolhatatlanok az erőviszonyok.

• 18:05:12

De lássuk mi történik a pályán, hiszen mindeközben kezdetét vette a találkozó.

• 18:05:48

A KKK-nál a már szokásos Raivio, Jancsikin, Fodor, Spica, Hendlein kezdő a pályán.

• 18:08:21

A vendég csapat legendás vezetőedzője, Kálmán László a következő öt játékost nevezte a kezdőbe: Jara RUbin Doyne, Perl Zoltán, Goran Martinics, Milan Majsztorovics és Nebojsa Dukics .

• 18:09:45

Majd öt perc játék után jelenleg 8-8 az állás. A hangulat kíváló, mind a kaposvári publikum, mind a szombathelyről érkező fanatikusok igyekeznek minél nagyobb hanggal bíztatni a csapatát.

• 18:11:55

Mindkét csapat igyekszik megfontolt támadásokat vezetni, és szinte az egés 24 másodpercet kihasználják a támadóidőből.

• 18:12:26

Kaposvári KK

Az állás 11-8 Hendlein Roland 2+1-es akciója után.

• 18:14:52

Falco KC Szombathely

Derek Hall, a vendégek honosított amerikaija dob be egy triplát. Centerről lévén szó le a kalappal előtte, de talán ez manapság már nem is annyira meglepetés, ha egy magasember jól triplázik. 11-11.

• 18:15:35

Hendlein szerzi meg önmaga harmadik kosarát. 13-11.

• 18:16:17

Majsztorovics eredményes vendég oldalon. 13-13.

• 18:16:59

Raivio kettesére Martinics válaszol egy ugyan csak két pontot érő kosárral. 15-15.

• 18:17:22

Raivio bekezd, most egy triplát hint be az amerikai. 18-15.

• 18:18:14

Martinics állt a büntetővonalnál, az első büntetője jó, de a második kimaradt. 18-16.

• 18:19:01

Az időközben a pályára kerülő Gibson is büntetőzhetett, két dobásából csak az egyik volt, amit pontra is tudott váltani. 19-16.

• 18:20:22

Martinics kosara után ismét Gibson az, aki kosarat szerez tőlünk, 23-18-ra húzunk most el, Kálmán László pedig időt kér egy perccel a negyed vége előtt.

• 18:21:45

Dukics dob be az időkérés után egy középtávolit. 23-20.

• 18:23:53

Doyne-t faultolta Horváth Márton, a vendégek amerikaije pedig három büntetőt dobhatott, de nem azért, mert tripla közben jött volna a fault, hanem mert az elsőt újradobatták vele a játékvezetők - a hazai nézők legnagyobb meglepetésére. Doyne végül csak egyet dobott be ezekből a büntetőkből. 23-21.

• 18:25:04

Kaposvári kosarakkal ért véget az első negyed, Horváth Márton volt az aki ezeket szerezte, mégpedig időntúli büntetőkből. 25-21 ezzel az állás az első negyed után.

• 18:25:57

A KKK hozhatta játékba a labdát a második negyed kezdetekor, de pontot nem sikerült szerezni az első akcióból.

• 18:26:42

A vendégek montenegrói irányítója, Martinics büntetőzhetett, kettőből kettővel zárt a vonalról. 25-23.

• 18:27:39

Will Tamás célzott jól a triplavonal mögül. 25-26 a Falconak.

• 18:28:40

De nem sokáig, Raivio támadta agresszíven a gyűrűt, és szerzett kosarat faultal együtt.27-26.

• 18:28:56

A bónusz büntető is jó, 28-26.

• 18:30:14

Perl bolondította meg most a KKK-t védekezésben, dobócselei után röpködtek a hazai játékosok, Perl pedig végül egy sima kettessel koronázta meg nagyszerű egyéni akcióját. 28-28.

• 18:31:20

Spica, Martinics, Hendlein szerzi egymás utánjában a kosarakat. 32-30.

• 18:32:07

Raivio dob egy ziccert a kaposvári lerohanásból, melyet egy szerzett labda előzött meg. 34-30.

• 18:32:27

Kálmán László kikéri második idejét is.

• 18:34:07

Óriási játék a Kaposvártól a szusszanásnyi szünet után. Hendlein először védekezésben jeleskedett, kiosztott egy blokkot, majd ebből megindulva Fodor gólpasszából dobott látványos kosarat a levegőből a KKK csapatkapitánya. 36-30.

• 18:35:51

Majsztorovics eredményes a vendégeknél, méghozzá faultal együtt szerezte ezt a kosarat, de a ráadás büntető már kimaradt. 36-34.

• 18:38:51

Doyne dobott be két büntetőjéből egyet. Érdekesség, hogy a Hendlein-módszert választja, rendre a büntetőinél, azaz a palánkot használva próbálja a labdát a gyűrűbe juttatni. Amerikaiaknál ritka az ilyen megoldás. 36-35.

• 18:40:29

38-38-as állásnál Benke dobhatott egy ziccert senkitől sem zavartatva a leindításból.

• 18:41:07

Doyne ismét büntetőzhetett, most kettőből kettővel zárt. 40-40.

• 18:41:30

Fekete Ádám kér időt két és fél perccel a félidő vége előtt.

• 18:43:55

Dukics szabálytalankodott Raivio ellen, mindezt a mezőnyben tette, de révén, hogy egy ideje bónuszban van mindkét csapat már, jöhetnek a büntetők.

• 18:44:27

Raivio be is dobja mind a kettőt. 12 pontos a kaposvári bedobó, 42-40.

• 18:44:51

Dukics szerez egy kosarat kintről. 42-43.

• 18:45:55

Raivio ismét a kiharcolt faulttal. Ismét büntetőzhet az amerikai.

• 18:46:22

És ismét kettőből kettővel zár. 46-43.

• 18:47:48

Másodpercek vannak vissza már csak a félidőig, Bognárral szemben követnek el szabálytalanságot a hazaiak, a fiatal szombathelyi ennek ellenére bedobja a kosarat. 46-45.

• 18:48:00

A ráadás büntetője viszont kimarad.

• 18:49:19

Némi közjáték a negyed végére, mindkét csapat reklamál kicsit az asztalnál. Mindezt végül egy hazai időkérés követi.

• 18:50:19

Mindössze 1,9 másodperc volt már csak hátra a második negyedből, de kosarat szereznünk már nem sikerült a villám támadásból.

• 18:50:39

Egy félidő után így KKK - Falco: 46-45.

• 19:05:27

Kezdetét veszi a második félidő, Kedves olvasóink.

• 19:06:51

Martinics az első félidőben a legeredményesebbje volt a Falconak 12 pontjával, mejet most egy büntető által 13-ra növel. 46-46.

• 19:07:26

Marko Spica is büntetőzhetett egyet a negyed kezdetén, ő kettőből kettővel zárt. 48-46.

• 19:07:45

Majd egy Jancsikin-tripla!! 51-46.

• 19:09:52

Perl Zoltán kettesére Hendlein válaszol. 53-48.

• 19:10:57

Fodor dobhatott ziccert egy labdalopás után, 55-48-ra húzúunk el.

• 19:11:16

Vendég időkérés.

• 19:13:53

Spica nyújta 9-2-esre a negyed eleji kaposvári rohanást. 57-48.

• 19:14:44

Martinics dob egy ziccert a betörése után. 15 pontos a montenegrói karmester. 57-50.

• 19:15:19

Will Tamás lopja közelebb három ponttal az övéit. 57-53.

• 19:17:51

Jara Rubin Doyne számára ez a meccs végetért, mégpedig elég csúfosan. Előbb begyűjtötte ötödik személyijét, majd miután el kellett hagynia a pályát, lefele menet néhány keresetlen szóval illette a játékvezetőket, így még egy technikait is kapott a szombathelyi.

• 19:18:36

Jancsikin dobhatott két büntetőt a fault miatt, illetve egyet a technikai miatt, de a háromból csak kettő ment be. 59-53.

• 19:19:50

Előbb Majsztorovics, majd Horváth Márton volt eredményes a két palánk alatt. 61-55.

• 19:20:56

Alaposan felpörögtek most az események, és sorra potyognak a kosarak. A nem is akármilyen kosarak, most épp Hendlein zsákolt egyett két kézzel Fodor gólpasszából. 65-57.

• 19:22:01

Perl Zoltán pörköl be egy hármast, amivel 65-62-re feljön a Falco.

• 19:22:47

De a másik oldalon Raivionak ismét a helyén volt a szíve és az esze, ő is bevert egy trojkát. 68-62.

• 19:26:58

Minkét csapatnak megvoltak még a lehetőségei a pontszerzésre, de ez végül sem a KKK-nak, sem a Falconak nem jött össze. Ezáltal az eredmény sem változott, három negyed után 70-64-re a Kaposvár vezet.

• 19:28:12

Marko Spica szerzi a záró játékrész első kosarát. 72-64.

• 19:29:11

Majsztorovics dobja a vendégek újabb kosarát. 72-66.

• 19:30:43

Raivio egy remek középtávoli után 74-68-ra növeli a kaposvári előnyt.

• 19:32:05

Martinics szerez labdát a félpályánál, majd megindulva két pontot ziccerből. 74-68.

• 19:32:38

Hendlein pöcizi vissza Gibson kihagyott tripláját. 76-68.

• 19:34:54

Raivio viszont nem hagyja ki a hármast! Kosara után felpattan a helyéről szinte minden kaposvári néző, és egyként kántálják, hogy "Tíz! Tíz! Tíz!" Ami egyébként 11 ide, de az mégsem hangzott volna olyan jól, mint a bevált rigmus. 79-68.

• 19:35:10

Kálmán László kér időt.

• 19:36:14

Derek Hall büntetőivel visszajön tízen belülre a Falco. 79-71.

• 19:37:18

Az utolsó negyed felénél járunk, Spica a meccs második felében már a pontszerzésben is jeleskedik, nem csak a játék más elemeiben. 81-71.

• 19:39:01

Martinics kosarára Fodor válaszol, de nem csak Martinics pontjaira volt válasz ez, hanem a Fodort folyamatosan szidalmazó szombathelyi nézüknek is egy felelet.

• 19:39:42

Fodor faultal együtt szerezte ezt a kosarat. 83-73.

• 19:41:14

Mivel a szombathelyi másodedző, Váradi Kornél addig reklamált, amíg meg nem kapta a tecnikaiját, Fodor büntetője után még egyet dobhatunk majd, és mi hozhatjuk a labdát oldalról.

• 19:41:59

Fodor plusz egye nem jó, de a technikaiért járó büntető jó, azt már Raivio dobta. 84-73.

• 19:43:21

Alig négy perc vissza a meccsből, kicsit csillapodtak a kedélyek. Perl kosara és Spica büntetői után 86-75.

• 19:44:08

Egyre másra érkeznek a sakk-matt kaposvári kosarak, 90-77 ide.

• 19:44:50

Kálmán László ezt látva elérkezettnek látja az idejét, hogy kikérje az utolsó idejét.

• 19:46:12

Hendlein zsákol egy újabb szerzett labda után, 92-77 ide. A közönség már eldőltnek látja ezt a találkozót, felzúgott az "Indul a busz!".

• 19:47:11

De két perc van még vissza. Nagy fordítást láttunk már a múlt héten, ma kihagynánk.

• 19:47:58

Bognár kosarára Fodor válaszol büntetőkből. 94-79.

• 19:48:08

Másfél perc még vissza.

• 19:49:55

Már a közönségnek játszik a csapat. Szinte cicáznak a kaposváriak az összetört vasiakkal. Spica oszt ki egy látványos gólpasszt Benkének. 96-82.

• 19:51:29

Fekete Ádám kikéri a második idejét ebben a félidőben.

• 19:52:06

98-84-es állásnál, 20 másodperccel a meccs vége előtt mi hozzuk a labdát.

• 19:52:51

Kalandos úton, de végül meglett a közönség által oly nagyon áhított 100. pont. Hendlein Roland szerezte.

• 19:53:49

Ugyan a Falconalk lett volna még esélye kozmetikázni az eredményt, de ez már nem jött nekik össze. A mérkőzés végetért, 100-84-re győzött a Kaposvár.

• 19:54:39

Helyenként nagyszerűen és látványosan játszva, első sorban remek második félidejének köszönhetően be tudta húzni ezt a fontos mérkőzést a KKK.

• 19:56:22

Én a végeredménnyel búcsúznék innen a helyszínről, Kaposvári KK - Falco KC Szombathely: 100-84.