Kaposvári KK - Zalaegerszegi TE KK2014. November 19. 16:46

Fekete Ádámék az edzőváltáson átesett Zalaegerszeget fogadják az NB I/A csoportjának 8. fordulójában és egyértelműen a győzelem lehet a céljuk a sereghajtó ellen.

• 16:46:50

Hajrá KKK!

• 17:58:50

Tisztelettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:00:02

Hétközi fordulóval folytatódik az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság küzdelmei.

• 18:01:04

A Kaposvári KK előtt tehát máris adódik a lehetőség, hogy kiszöszörülje a hétvégi, jászberényi vereség okozta csorbát.

• 18:02:11

Ehhez ma hazaipályán a szebb napokat is megélt ZTE csapatát kellene kétvállra fektetnie Fekete Ádám csapatának.

• 18:03:11

A kezdők már a pályán, lassan útjára indul a labda.

• 18:04:08

Kaposvári KK

Hazai oldalon Gibson, Fodor, Spica, Raivio és Hendlein a kezdőben.

• 18:05:36

ZTE KK

Zalaegerszegi oldalon Healy, Kertész, Gáspár, Tamir, és Graham a parkettán.

• 18:08:46

Lassan három perc telik el a mérkőzésből, az állás pedig 2-4 a vendégeknek. Egyenlőre mindkét csapatnál akadnak kezdeti nehézségek, melyek faultokban, lépéshibákban, és eladott labdák formájában jelentkeznek.

• 18:09:53

ZTE KK

Gáspár és Graham kosaraival már 8-2-re húz el a vendég csapat.

• 18:10:33

ZTE KK

Aztán egy újabb zalai dupla, ismét Gáspár volt eredményes. 2-10.

• 18:11:05

Elhúzott a ZTE, Fekete Ádám időt is kér azonnal.

• 18:12:09

Hendlein pöcizett vissza egy támadólapettanót. 4-10.

• 18:12:47

Spica pedig egy kristálytiszta középtávolival csökkenti tovább a különbséget.

• 18:13:26

Raivio is betalál. Úgyfest hatottak Fekete Ádám szavai. 8-10.

• 18:14:58

Fodor Márton triplájával pedig már a vezetés is megvan. 11-10.

• 18:15:17

ZTE KK

Egy 9-0-ás etapot produkált most a Kaposvár, ami után most a Zalaegerszeg kér időt.

• 18:17:29

Egy szerzett labda után indított akciót a KKK, de nem sikerült a rendezetlen védelem ellen megoldani az akciót. Azonban nem rezeltek be Hendleinék, és egy tetszetős labdajáratás után épp ő dobott egy ziccert Spica gólpasszából. 13-10.

• 18:19:04

Két gyors zalai pont után Jancsikin büntetőivel 15-14 két perccel a negyed vége előtt.

• 18:20:09

ZTE KK

Nemanja kosarával ismételten a ZTE-hez keről az előny. 15-16.

• 18:21:06

De Grebenár két sikeres büntetőjével újra vissza szerezzük azt. 17-16.

• 18:22:34

ZTE KK

Bónuszba kerül a negyed végére mindkét csapat, a zalaiak pedig dobhattak is két büntetőt, Nemanja Ilic azonban csak az egyiket tudta értékesíteni. 17-17.

• 18:24:44

Jancsikin ellen követett el Mohácsi szabálytalanságot, de lévén, hogy bónuszban van a zete, Jancsikin mehetett a büntetővonalra. Az eddig remek szezont produkáló bedobó pedig nem is hibázott, kettőből kettő. 19-17.

• 18:25:31

Mi vezethettük az utolsó támadást a negyed végén, melyből sikerült is pontot szereznünk Hendlein révén. Ezzel az első tíz perc után 21-17 a KKK-nak.

• 18:27:33

ZTE KK

Healy zsákolásával kezdődik meg a pontgyártás a második játékrészben. 21-19.

• 18:28:51

Jancsikin hármasával, illetve Fodor kettesével válaszol a két zalai pontra a KKK. 26-19.

• 18:30:39

ZTE KK

Mohácsival szemben volt szabálytalan Jancsikin, a ZTE játékosa azonban csak egyet értékesít a két megítélt büntetőből.26-20.

• 18:31:28

Hendlein és Spica közt ma is jó az összhang. Előbbi asszisztjából utóbbi szerzett két pontot. 28-22.

• 18:33:19

ZTE KK

Graham szedett védőlepattanót, majd robogott végig a pályán Benkén a nyakában, de így is eljutott a gyűrűig. 28-24.

• 18:33:56

ZTE KK

Aztán Graham egy triplát is beszór. Egy pontra jön fel így a zete.

• 18:35:26

Raivio most a szerencsével sem állt hadilábon. Triplakísérletekor a labda legalább négyet pattant a gyűrűn, mire az becsorgott. 31-29.

• 18:36:49

Vendég oldalon Kertész, hazai oldalon Spica eredményes. 33-31.

• 18:39:22

ZTE KK

Némi zűrzavar hazai oldalon. Előbb Nemajna Ilic büntetője után eladják a landát az alapvonalnál, majd egy kettő plusz egyet is sikerült összehozni Gáspáron, aki köszönte szépen, és a büntetőt is bedobta. 33-35.

• 18:40:11

ZTE KK

Kevesebb, mint három perc van vissza, amikor a ZTE időt kér.

• 18:41:04

ZTE KK

Healy triplájával tovább növeli az előnyét a vendég csapat. 33-38.

• 18:42:30

ZTE KK

Gáspár a ziccerrel egy három az egy elleni vendég lerohanás után. 33-40.

• 18:42:59

Nagyon rosszul zárja a negyedet a KKK.

• 18:43:51

Időt kér Fekete Ádám, hogy kitaláljon valamit a hátralevő 48 másodpercre.

• 18:46:13

Némi erőfitogtatás is maradt még a félidő végére. Előbb Gibson könyökölt oda picit Kertésznek a labda felhozatalakor, ami miatt jött is a támadó ellene, majd Gibson a labdát azonnal visszaszerezve tört volna kosárra, de akkor aztán Kertész faultolta őt, az ítélet ellene nem egy szimpla fault, hanem sportszerűtlen volt.

• 18:47:31

Gibson bedobta a sportszerűtlenért megítélt két büntetőt. 35-40.

• 18:49:06

ZTE KK

De a slusszpoént a ZTE tartogatta. Gáspár dobott be egy triplát még a negyed végén, amivel kialakult a félidő végeredménye, ami nem más, mint 35-43 a Zalaegerszegnek.

• 19:01:33

ZTE KK

Folytatódik a mérkőzés, és rögtön az első támadásából pontot szerez a vendég gárda Nemanja Ilic révén. 35-45.

• 19:02:12

Aztán két gyors hazai kpsár, Fodor, illetve Raivio a szerzőik. 39-45.

• 19:05:01

ZTE KK

Healy zsákolásával 41-47. Hiába a hét lejátszott meccs alatt megszerzett egy győzelem a ZTE neve mellett, ma egy nagyon harapós arcukat mutatják.

• 19:07:14

A labda sokszor nem jár rosszul a KKK-nál, a dobóhelyzetek is megvannak, csak az azok kihasználásával akadnak problémák. Elsősorban ennek köszönheti a ZTE a hatpontos előnyét.

• 19:07:55

De Fodor most végre a helyére küld egy hármast. 44-47.

• 19:08:54

Majd mégegyet!!! 47-47.

• 19:09:22

ZTE KK

Fodor hatpontos percei után időt kér a zete.

• 19:10:28

ZTE KK

Graham mozdítja el az állást döntetlenről. 47-49.

• 19:11:48

Spica kap labdát a palánk alatt, a rá jellemző türelemmel küldi el a védőket a dobócselekkel, majd dob egy kettest faulttal együtt. 49-49.

• 19:12:11

Jó Spica extra büntetője is. 50-49.

• 19:13:48

ZTE KK

Nehezen jött össze a vendégek újabb kosara. A támadióidő lejárta előtti másodpercben siekrült Healy-nek megszereznie a ZTE ezen két pontját.50-51.

• 19:16:12

ZTE KK

Healy harcol ki faultot Horváth Mártonon, sok kaposvári szurkoló nem értett egyet ezzel, ám sokat ez nem számított, jöhettek az amerikai büntetői, amiből csak egy volt sikeres. 50-52

• 19:18:13

Fodor egyenlít az egy-egy elleni betörése után. 52-52.

• 19:19:06

Jancsikin pedig kiharcol tripladobás közben egy faultot, majd mind a három büntetőjét értékesíti. 55-52.

• 19:20:14

ZTE KK

Healy kosarával 55-54 a vendégeknek.

• 19:21:18

A negyed végén Fodor örvendezteti meg újfent a hazai publikumot. Nagyjából három másodperccel a dudaszó előtt dob egy hatalmas triplát, szinte futtából.

• 19:21:51

Ezzel a KKK négyponttos előnnyel várhatja a zárónegyedet. 58-54.

• 19:23:36

Azt a zárónegyedet, amit mi kezdünk, és röpke 21 másodperc alatt három kiharcolt faulttal, illetve egy kettő plusz egyes akcióval nyitunk.

• 19:24:20

A fault, kosár jó, plusz egy büntető Raivio nevéhez fűződött egyébként. 61-54.

• 19:25:56

ZTE KK

Healy a tarthatatlan közeli állapotban játszik ma. Az amerikai 27 pontnál jár a vendégeknél.

• 19:26:31

Spica, majd Fodor újabb triplája urasztja fel a hazai közönséget.

• 19:26:59

ZTE KK

Healy azonban ismét eredményes tud lenni. 60-66.

• 19:29:26

ZTE KK

Gáspár mehet a büntetővonalhoz betörése után, és értékesíti is mindkét dobását onnan. 66-62.

• 19:31:14

Raivio dob egy középtávolit a negyed derekához érve, mellyel 68-62 ide.

• 19:32:21

Aztán egy-egy tripla mindkét oldalon. Előbb Gáspáré a zetéből, majd Raivio a hazai oldalról. 71-65.

• 19:33:37

Hendlein szerzett egy labdát, és törhetett üresen kosárra a félpályától. Zsákolással fejezte be az akciót, ami után 73-65-re módosul az állás.

• 19:34:31

ZTE KK

Mohácsi dob be kettő büntetőjéből egyet. 73-66.

• 19:35:01

Négy perc még vissza a meccsből és kaposvári időkérés.

• 19:35:54

Spica és Hendlein kosaraival 77-66-ra húzunk el.

• 19:36:39

Óriási hajrá a KKK-tól. Benke Szilárd ver be a sarokból egy triplát, amivel 80-66 ide.

• 19:40:22

Még másfél perc a meccsből.

• 19:41:13

Spica ejtése után pedig már 86-70 a KKK-nak!

• 19:42:05

8 másodperccel a vége előtt időt kérnek a vendégek.

• 19:43:31

Hendlein még zsàkol egyet, amivel kialakul a 88-72-es végeredmény.

• 19:44:21

Egy nehéz meccset húzott most be a kaposvári csapat, de összességében nem érdemtelenül.