Kaposvári KK - Nyíregyháza KK2014. November 01. 17:29

A szabolcsiak négy forduló után, három győzelemmel a harmadik helyen állnak a tabellán. A KKK ellenben három vereséggel a tizedik. Percről-percre mutatjuk a meccs történéseit.

A közvetítésnek vége

• 17:29:51

Új esemény

Hajrá KKK!

• 17:58:19

Új esemény

Sok szeretettel köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 17:58:42

Új esemény

Borzasztóan fontos mérkőzés vár a Kaposvári KK-ra a mai este folyamán, hiszen a zsinórban elszenvedett három vereség után égetően nagy szükség volna egy győzelemre, hogy kikászálódhassunk ebből a kisebb gödörből.

• 17:59:01

Új esemény

Ezt a győzelmet azonban nem lesz egyszerű behúzni, mivel a jó formában lévő Nyíregyháza gárdáját látjuk vendégül.

• 17:59:43

Új esemény

Hogy a mai ellenfél ellen küzdelmes meccsre számíthatunk, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy 3-0-val kezdték a bajnokságot. Az előző fordulóban azonban elveszítette veretlenségét a Nyíregyháza (a Sopronnak sikerült megállítania a menetelésüket). Azt is meg kell említeni, hogy eddig a NYKK mind a négy mérkőzését hazai pályán játszhatta, ma viszont már az „otthon melegétől” távol kell bizonyítaniuk rátermettségüket.

• 18:00:03

Új esemény

A KKK szezonkezdete azonban már nem sikerült ennyire jóra. Jelenleg négy forduló után a 10. helyen áll a csapat, mérlegünk egy győzelem és négy vereség. Igencsak megnehezítette azonban Fekete Ádám dolgát a centerposzt kérdése, illetve Fodor Márton sérülése. Kulcsposztokon volt lyukas eddig a csapat, de remélhetőleg Fodor Mártonnal kiegészülve, és a Kaposvárra visszatérő szerb centerrel, Marko Spicával sikerül feledtetni az eddigi gyenge szereplést.

• 18:00:17

Új esemény

Nagy figyelmet kell majd fordítaniuk a kaposváriaknak a vendégek kezdőcenterére, Nermin Hujdurovicsra, hiszen az eddigi négy forduló alapján megállapíthatjuk, hogy a bajnokság egyik legerősebb és legsokoldalúbb játékosát tudhatja a soraiban személyében a Nyíregyháza. Nagyon ponterős, a gyűrűtől távol sem jön zavarba, remekül lepattanózik, és emellett még a védekezésben is kiveszi a részét, meccsenként eddig átlagban 1,5 blokkot osztott ki.

• 18:00:33

Új esemény

De persze rajta kívül is akadnak még remek játékosai az NYKK-nak, mint például a hazai kosaras körökben már jól ismert, magyar állampolgársággal is rendelkező szolvén irányító, Brane Szavics. Ő az idény eddigi meccsein átlagban 17,3 pontot, valamint 7,8 gólpasszt tett a közösbe.

• 18:00:58

Új esemény

Pillanatokon belül kezdenek a csapatok.

• 18:01:53

Új esemény

Lássuk a kezdőket. Hazai oldalon Raivio, Jancsikin, Fodor, Hendlein és Spica a kezdőben.

• 18:03:31

Új esemény

Sitku Ernő csapata a következő felállásban vág neki a mai meccsnek: Wise, Savics, Nagy Krisztián, Hujdurovics, Vukolics.

• 18:04:44

Új esemény

Gyors kosárváltás a meccs elején. Raivio egy hármassal kezdte a meccset, és a korábban már emlegetett Hujdurovics is betalált már, igaz az ő kosara csak két pontot ért. 3-2.

• 18:05:27

Kaposvári KK

Jancsikin is megkezdi a pontgyártást két sikeres büntetővel. 5-2.

• 18:06:31

Nyíregyházi KK

És megvan az első nyíregyházi tripla is, ami a vendégek csapatkapitánya, Nagy Krisztián nevéhez fűződik. 5-5.

• 18:07:31

Hendlein Roland kettő plusz egyes akciója, illetve egy visszapöcizett támadólepattanója után már öt ponttal állunk jobban. 10-5.

• 18:08:49

A játékosok bemutatásánál a visszatérő Marko Spica hatalmas tapsot kapott, és most még annál is nagyobb ováció fogadta az első kosarát. 12-5.

• 18:11:02

Eltelik az első negyed fele, továbbra is nálunk az előny, de most egy keveset Wise faragni tudott abból. 12-7.

• 18:12:06

Új esemény

Hendlein Roland újabb kosarát Savics büntetői követik. 14-9.

• 18:13:38

Egymás után három hazai kosár (egy Jancsikintól, kettő pedig Raiviotól), mellyel 20-9-es előnyre teszünk szert.

• 18:14:04

Sitku Ernő azonnal időt is kér, hogy megállítsa a kaposvári rohanást.

• 18:16:23

Új esemény

Szervezett, sok passzon, és labdanélküli mozgáson alapuló játékot játszik a Nyíregyháza, de szerencsénkre eddig a dobásaik nem igazán ülnek.

• 18:18:02

Matt Gibson szerzi az újabb kaposvári pontokat, szemetgyönyörködtető passzcsele után egy ziccerből. 22-9.

• 18:20:14

Új esemény

Egy kaposvári büntetőre kettő a válasz. Jancsikin kihagyta a vonalról az egyik dobását, a másik oldalon azonban Hujdurovics nem hibázott egyszer sem. 23-11.

• 18:21:37

Gibson most egy hármast dob a sarokból. 26-11.

• 18:22:45

Garamvölgyi, illetve Wiese kosara után négy ponttal közelebb férkőzik a Nyíregyháza. 26-15.

• 18:23:54

De az nevet, aki a végén nevet! A negyed zárómomentuma Fodor Márton, a negyed végét jelző dudaszó pillanatában bedobott triplája, mellyel az állás egy negyed után: 29-15.

• 18:24:20

Új esemény

A kezdéssel semmi gond, maradjon meg ez a lendület a további három negyedre is majd.

• 18:26:06

A második negyed első kosara nyíregyházi oldalról érkezik. Hujdurovics a kétpontosa után újabb eggyel gyarapíthatta pontjai számát a büntetővonalról, mivel dobása közben még faultolták is. 29-18.

• 18:27:30

Hendlein Roland szerzi az első kaposvári pontokat a második játékrészben, melyet nemsokkal később követ még kettő. Gibson szerzett labdát, és roboghatott végig a gyűrűig vele. 33-18.

• 18:29:59

A KKK eddig megállíthatatlannak bizonyul. Jancsikin, illetve Fodor egy-egy duplája után 37-18-ra vezetünk, Sitku Ernő pedig már a második idejét kénytelen kikérni.

• 18:32:44

Az agresszív, egészpályás védekezésnek előszörr lett meg igazán az eredménye vendég oldalról. Wise szerzett labdát a félpályánál lecsapdázott Jancsikintől, és dobhatott aztán egy zavartalan ziccert. 37-22.

• 18:34:16

Hendlein és Spica azonban nem hagyja abban a hitben élni a nyíregyháziakat, hogy ma nekik itt babér teremhet. Az ő kosaraikkal 41-22.

• 18:35:35

Új esemény

Hujdurovics büntetők itt, Gibson kettes ott, 43-24-es állás az eredményjelzőn.

• 18:37:05

Gibson büntetőből szerzet pontjával, és Hendlein bravúros ziccerével már húsz pont felett a KKK előnye. 46-24.

• 18:39:58

Hujdurovics büntetőzhetett a vendégektől. Az első sikeres volt, de a másodikat kihagyta, és a labdát is visszaszerezte a vendég csapat. Újabb pontot azonban nem sikerült szerezniük, mivel addig keresték az ideális dobóhelyzetet, amíg le nem járt a támadóidő.46-25.

• 18:41:14

Hujdurovics most viszont mezőnyből már eredményes volt. 46-27.

• 18:42:01

Ezt két Gibson-büntető követte. 48-27.

• 18:43:14

Vukolics sietett csapata segítségére két támadásból elért két kosarával. 48-32.

• 18:44:43

A félidejéhez közelít a találkozó. Nik Raivio faultos kosara után a bónuszdobás is a helyén. 51-32.

• 18:45:05

Spica pedig bever egy középtávolit. 53-32.

• 18:45:49

Savics büntetőzhetett, két dobásából viszont csak az egyik ért célba. 53-33.

• 18:46:52

5,7 másodperccel a negyed vége előtt még időt kér Fekete Ádám, hogy kitaláljon egy utolsó figurát.

• 18:49:49

Ha figurát rajzolt Fekete, az gyanítom, hogy nem így nézett ki. Gibson vezette fel a labdát az alapvonali bedobás után, majd vállalt el kitekeredett testhelyzetből egy trilplát, mindezt két védővel a nyakában. A kísérlete nem is ment be, bár ettől annyira sok nem választotta el, de a labda végül a plexiről nem a gyűrűbe pattant.

• 18:50:30

Új esemény

A félidőben így tehát Kaposvári KK - Marso NYKK: 53-33.

• 18:50:47

Új esemény

A szünet után folytatjuk közvetítésünket.

• 19:01:11

Új esemény

A játékosok már a pályán várják a folytatást.

• 19:01:30

Új esemény

Mi hozhatjuk játékba a labdát a félpályáról.

• 19:03:13

Egy valamit biztosan megállapíthatunk ez alapján a kicsivel több, mint két negyed alapján. Marko Spica nem felejtett el kosarazni. A büntetőterület közeép kapott egy labdát, háttal a palánknak, és adott onnan gólpaszt a gyűrű alatt álló Hendleinnek. 55-33.

• 19:06:04

Hujdurovics két sikeres büntetőjével,már 16 pontnál jár, de valószínüleg ez kevésbé vigasztalja, amíg csapata húszpontos hátrányban van. 55-35.

• 19:06:59

Új esemény

Szavics kettesére három pont érkezik válaszil Raiviotól. 58-37.

• 19:10:09

Új esemény

A harmadik negyed is már a feléhez közelít. Csapatunk nagyszerű formát mutat ma támadásban. Remekül jár a labda, és ami még fontosabb, csapatként nyújt ma nagyot Fekete Ádám legénysége.

• 19:11:36

Jancsikin dob be egymás után két triplát is, igaz ezek közé beékelődött egy vendég időkérés is. 68- 42-re vezet ezzel a KKK.

• 19:14:29

Új esemény

Minden egyes labdáért nagyot küzdenek a fiúk, és ezt a hazai közönség díjazza is. A KKK játékosai ma nagyon összekapták magukat, elképesztően motiváltak, de kell is ez a hozzáállás, ha szeretnénk elkezdeni felfelé kúszni a tabellán.

• 19:16:09

Wise, majd Nagy Krisztián dobnak most egy-egy hármast. 68-48.

• 19:16:47

De megy ez nekünk is. Fodor talál be a triplavonalon túlról. 71-48.

• 19:19:05

Hujdurovics dob egy kettest Gibsonról, a gyűrű alól. Gibson elesik, a hazai szurkolók támadófaultért kiáltanak, de a játékvezetők Gibsont figyelmeztetik az eset után, hogy a következő ilyen színészi teljesítményéért technikait fog kapni, nem pedig Oscar-díjat.

• 19:20:43

Hujdurovics most bedob egy kettest is faulttal együtt, amit aztán egy sikeres büntetővel koronáz meg. Ő az első ezzel a mezőnyből, aki húsz pont fülé jut. 72-53.

• 19:22:09

Garamvölgyi szerezi az újabb nyíregyházi kosarat. 72-55.

• 19:23:38

Új esemény

És végetér a harmadik negyed is közben. 72-55-ről folytathatják majd a csapatok.

• 19:26:47

Új esemény

Folytatódik a csata.

• 19:27:10

Helmeczi dob szép cselek után egy nagy hármast. 72- 58.

• 19:28:47

Majd Wise is dob egy hármast, és oda is ütöttek neki, szóval, ha az amerikai bedobja a büntetőjét is, négypontos akció fűződhet a neve mellé.

• 19:29:07

Ez be is következik. 72-62.

• 19:30:26

Hendlein két kosarával sikerül megakadályozni, hogy tíz ponton belülre jöjjenek a vendégek. 76-62.

• 19:31:34

Új esemény

Wiese kettesét Fodor triplája követi. 79-64.

• 19:33:09

8-0-ás kaposvári roham! Fodor hármasa után Raivio egy kettest, Jancsikin pedig egy hármast dob be, aminek következtében máris egy huszas van közte. 84-64.

• 19:33:20

Vendég időkérés.

• 19:36:24

Az időkérés után csap nyíregyházi kosarak. Előbb Hujdurovics dobott be két kettest, majd Vukolics rámolt be két hármast. Így máris tízre olvadt a húszpontos előnyünk. 84-74.

• 19:36:38

Időt kér Fekete Ádám.

• 19:37:17

Hendlein pofozott vissza egy, a gyűrűről lecsorgó labdát. 86-74.

• 19:38:00

Új esemény

Valamivel kevesebb, mint három perc van vissza a meccs végéig.

• 19:40:15

Hujdurovics dob egy ziccert Szavics passzából. Hujdurovics ezzel már 29-nél jár. Az állás 86-76.

• 19:42:55

Új esemény

Felpörgött a meccs rendesen, potyognak a kosarak szép sorjában. A vendég csapat próbált egyészpályán letámadni, és a lekettőzésekből labdátszerezni, de ezt a hazaiak okos passzokkal megakadályozták, sőt, még könnyű kosarakatis tudtak szerezni.

• 19:43:42

A meccs pedig talán most dőlt el végleg. Nik Raivio dob be egy hármast 90-80-nál.

• 19:44:42

Új esemény

Nincs már sok idő vissza, ezt innen visszahozni már csak valami csoda folytán lehetne.

• 19:45:19

Új esemény

Zúg a "Szép volt fiúk!" a lelátón, nem érdemtelenül.

• 19:47:29

Új esemény

És ebben a pillanatban már tényszerű a kaposvári diadal.

• 19:48:19

Új esemény

Több kosár már nem esett a mérkőzés hátralevő részében, így a végeredményt Raivio triplája állította be, amely 93-80 lett.

• 19:50:31

Új esemény

Nagyon összeszedte magát ma a csapat, látszott rajtuk, hogy éhesek a győzelemre. Végig a kezükben is tartották a meccs irányítását, igaz a mérkőzés végefelé feljött kicsit a Nyíregyháza, de veszélyes közelségbe egyszer sem kerültek.