Kaposvári KK - Körmend2014. Február 15. 17:20

• 17:20:40

Köszöntöm az olvasókat! Hamarosan kezdődik a Kaposvár KK - Körmend rangadó, szurkoljanak velünk!

• 17:52:26

Hatalmas mérkőzésre van kilátás, a mérkőzés győztese nagy lépest tehet a felsőházba jutás felé. Az őszi derbin egy ponttal nyertünk.

• 17:59:33

Telt ház van a csarnokban, a vendég csapatot is szép számú szurkoló kísérte el. A hangulat szinte olyan, mintha rájátszás meccs lenne.

• 18:02:06

A mérkőzés Chism duplájával és Hendlein két jó büntetőjével indul. 4-0.

• 18:04:08

El-Amin révén talál be először a Körmend, majd Chism kap szép labdát Hinnantől és fejezi be. 6-2.

• 18:06:29

Chism remek tempója után jól védekezünk, ebből indítunk és Hendlein zsákolhat szabadon, tökéletes kezdés. 10-2. Vendég időkérés.

• 18:09:04

Rakocsevics szerencsés kosarát egy újabb Chism közeli követi. 12-4.

• 18:10:05

A meccs első hármasa Puljko nevéhez fűződik, erre Wisseh válaszol azonnal egy ziccerrel. 15-6.

• 18:11:56

Hinnant eredményes egy szenzációs akció után, majd Rakocsevics zsákol a vendég oldalon. 17-8.

• 18:12:34

Kusnyer vág be egy hármast, de szerencsére Chism megint pontos a palánk alatt. 19-11.

• 18:13:41

Rakocsevics két büntetője után Hendlein forgatja be a védőjét és talál be. 21-13.

• 18:15:09

Kusnyer majdnem a félpályáról dob triplát, majd El-Amin szerez vitatható körülmények között labdát és zsákol. 21-18.

• 18:17:23

Hendlein szép horogdobását Grebenár másolja le, a negyed utolsó támadásából pedig Hinnant süllyeszt el egy duplát. 25-20.

• 18:20:43

A második negyed első pontjait Chism és Hendlein szerzi közelről. 29-20.

• 18:24:10

Drahos is megszerzi első pontjait a meccsen, ugyanezt teszi Jancsikin is a következő támadásból. 33-20.

• 18:25:58

Négy perc vendég kosárcsend után Rakocsevics szerez 2+1-et, majd Fodor emel be egy hármast. 36-23.

• 18:28:51

El-Amin egy jó büntetője után Ferencz szerez zsinórban öt pontot, amivel picit közelebb jön a Körmend. 36-29.

• 18:31:21

Fodor szép tempóját követően mindkét oldalon maradnak ki sorban a dobások, Fekete Ádám pedig időt kér két perccel a félidő előtt. 38-29.

• 18:34:43

Puljko és Hendlein kosarai vezetik fel az utolsó percet a félidőből, majd a Körmend időt kér 13 pontos hátrányban. 42-29.

• 18:39:10

Rakocsevics és Puljko büntetőivel gyűlnek a pontok mindkét oldalon, hat másodperccel az első félidő vége előtt KKK időkérés. 44-32.

• 18:40:48

Akárcsak az első negyed zárásakor, ezúttal is Hinnanté az utolsó szó, 46-32-re vezetünk húsz perc játék után.

• 18:41:18

Remekül védekezünk, nem nagyon emlékszem mikor szerzett a Körmend ilyen kevés pontot egy félidő alatt.

• 18:42:05

Csapatunk két legjobbja Chism és Hendlein, mindketten 12-12 pontot tettek eddig a közösbe. Hasonló folytatásban bízunk kaposvári oldalról.

• 18:57:46

Chism kettésével indul újra a játék, amire Rakocsevics válaszol rögtön. 48-34.

• 18:59:31

Hendlein négy pontját követően Wisseh suvaszt be egy tempót a büntetővonalról. 52-37.

• 19:02:02

Fodor duplája után rossz támadások mindkét oldalon, ezt Puljko töri meg egy 2+1-el. 57-37.

• 19:03:59

Fodor hármasa is beesik, remekül kezdjük a második félidőt is, 60-37-re vezetünk, a Körmend pedig időt kér.

• 19:05:24

El-Amin tesz vissza egy támadólepattanót, majd Chism vág bele egy hármast Grebenár arcába. 63-39.

• 19:06:34

Ismét El-Amin szerez pontokat, ezúttal büntetőből, de Hendlein 2+1-e révén erre is van válaszunk. 66-41.

• 19:08:39

El-Amin büntetői megint pontosak, akárcsak Hendleiné. Négy perc van vissza a harmadik negyedből, mikor 68-43-ra vezetünk.

• 19:11:41

Chism dupláját követően Grebenár csak az egyik büntetőjét értékesíti. 70-44.

• 19:13:44

Kusnyer ismét egy nagyon távoli triplával jelentkezik, amit rögtön meg is ismétel. 70-50.

• 19:14:58

Puljko is betalál a triplavonalon túlról, ez a negyed utolsó kosara, magabiztos vezetéssel várhatjuk a záró felvonást. 73-50.

• 19:18:17

Rakocsevics közelijével indul újra a játék, majd Kusnyer vágja be az ötödik hármasát már. 73-55.

• 19:20:49

El-Amin csak egy büntetőt dob be, aztán Hendlein révén megszerezzük első pontjainkat a negyedben. 75-56.

• 19:23:11

Rakocsevics egy jó büntetője után ismét Hendlein talál be hazai oldalról. 77-57.

• 19:25:55

Drahos dobja be a büntetőtet Kusnyer sportszerűtlenje után, majd kioszt egy asszisztot Hendleinnek. 81-57.

• 19:26:51

Hendlein zsákolása után a kaposvári szurkolók már indítják a Körmendi buszt hazafelé, 83-59 az állás.

• 19:30:46

El-Amin és Wisseh két kosarával zárkózik az ellenfél, majd Chism talál be, de technikait fújnak ellene dumáért érthetetlenül. 85-64.

• 19:34:04

Két perc sincs már vissza mikor Hendlein átlépi a 30 pontos határt, majd Kovács Soma is eredményes. 89-65.

• 19:35:45

Wisseh büntetői pontosak, akárcsak Rakocsevics zsákolása, de ezek már csak az eredmény kozmetikázására jók. 89-69.

• 19:37:14

Jancsikin középtávolija után Filipovics Márkó is betalál, igazi örömjáték folyik a pályán. 93-71.

• 19:38:55

Wisseh kosarára Papp Péter válaszol, ezzel alakul ki a végeredmény. 95-72-re kiütöttük a Körmendet egy rendkívül fontos mérkőzésen.