Lombard FC Pápa - Kaposvári Rákóczi FC2013. Augusztus 10. 18:54

• 18:54:36

Köszöntöm a futballbarátokat, rövidesen kezdődik online közvetítésünk a Pápa-Rákóczi mérkőzésről!

• 18:57:58

A vendégek előbb 7-1-re kaptak ki Debrecenben, majd itthon 2-1-re a Kecskeméttől. A cél tehát az első bajnoki pont(ok) begyűjtése.

• 19:00:06

A Rákóczi kezdőcsapata: Ranilovic-Okuka, Petrache, Kovács O., Jánvári-Dankwah, Babic, Bőle, Balázs B.-Oláh, Vrucina.

• 19:02:09

A Pápa a Szűcs L.-Nagy S.,Supics,Rodenbücher,Présinger-Struhar,Quintero,Szabó O.-Eszlátyi,Griffiths,Orosz tizeneggyel áll fel.

• 19:05:50

A meccset Becséri Dániel vezeti, a hazaiak indították útjára a labdát.

• 19:14:03

Legutóbbi pápai látogatásunk egyébként nem sikerült túl fényesre: 3-0-ás zakóba szaladtunk bele.

• 19:17:21

Pápai helyzetecske az első valamirevaló esemény: Griffiths fejesét hárítja Ranilovic.

• 19:23:51

Újabb hazai lehetőségek: Előbb Eszlátyi lövését blokkolják a vendégek, majd Orosz beadásáról marad le nem sokkal Griffiths.

• 19:24:55

Meg is lett a böjtje az álmos kezdésnek: a Pápa megszerezte a vezetést, 1-0.

• 19:28:49

Rodenbücher lövése előbb Petrachen, majd Babitson pattant meg, utóbbi lábáról került a vendégkapuba a labda. Öngóllal vezet tehát a Pápa.

• 19:30:29

Két és egy negyed meccs alatt ez a tízedik bekapott gólja a Rákóczinak...

• 19:34:01

Az első vendéghelyzet: Balázs Benjámin lőtt, már a tizenhatoson belül, ám Szűcs Lajos, a veterán hálóőr szögletre mentett.

• 19:35:57

A meccs első sárgája Rodenbücher nevéhez fűződik: a pápaiak védője beletalpalt Oláh arcába. A kaposvári támadót ápolni is kellett.

• 19:39:02

Fél óra játék után Quintero tüzelt nem sokkal mellé.

• 19:45:02

A jelek szerint Oláh megsínylette Rodenbücher sárga lapos talpalását: a 32. percben le kellett cserélni, helyette Thian lép pályára.

• 19:46:18

Kaposvári csere után a Pápa is változtat: a 33. percben Supicsot Makszimovics váltja.

• 19:50:38

A félidő hajrájában egy hazai lesgól: a 42. percben Griffiths lövése talált utat a kapuba, ám Becséri les miatt anullálta a találatot.

• 19:54:31

A kaposváriaknál is van már sárga lapos, rögtön kettő is: előbb Okuka, majd Dankwah kap figyelmeztetést.

• 19:57:15

A 44. percben Orosz bombáz fölé egy szabadrúgást, erre a csereként beállt Thian válaszol egy fölészálló távoli bombával.

• 19:58:14

Ezek voltak az első játékrész utolsó jelentős momentumai: a Pápa 1-0-ra vezet Babic 19. percben esett öngóljával.

• 19:59:16

Nézzék meg, mennyire hideg a sör a hűtőben, hamarosan folytatjuk, várunk vissza minden futballbarátot! :)

• 20:08:33

Félidőben a hazaiak cseréltek: Présinger helyére Tóth Bence érkezik. A második félidő pedig elkezdődött.

• 20:15:36

A 46. percben egy kaposvári helyzet az első jelentős esemény: Babic a megfelelő kapuba is betalálhatott volna, ám Szűcs ismét a helyén volt.

• 20:19:40

Zajlik az élet Babic körül: öngól, kihagyott helyzet, majd az 51. percben egy sárga lap, Quintero lekönyökléséért.

• 20:21:16

Tizenegyest kapott a Pápa: Tóth Bence végzett el szögletet, a felugró Griffiths-t pedig Petrache ellökte. Utóbbinak sárga a jutalma.

• 20:22:25

Eszlátyi büntetője a bal alsó felé tartott, ám Ranilovic védett, marad az 1-0, az 54. percben is!

• 20:27:06

Petrache lőtt, de Szűcs Lajos ismét védett, immár nem először.

• 20:31:27

Prukner László változtat, ezúttal nem kényszerűségből: a középpályás Bőle helyére a támadó Markus érkezik. A szándék egyértelmű: gól kell!

• 20:32:27

A pápai Nagy Sándornak pedig egy sárga érkezik, a 67. percben, visszahúzta ugyanis Thiant.

• 20:34:19

A hazaiak kihasználják harmadik cserelehetőségüket is: Eszlátyit Ivancsics Gellért váltja.

• 20:36:27

Fogy az idő, nagyjából 20 perc van hátra az összecsapásból.

• 20:41:05

Szépen hullanak a lapok: a 70. percben Tóth Bence sárgul be, miután ellökte Dankwah-t.

• 20:42:39

74. perc: Nagy Sándor beadása után Griffiths vette át mellel a labdát, majd közelről lőtt, ám Ranilovic hárított.

• 20:43:42

A 78. percben Prukner mester is meglépi utolsó cseréjét: Babic helyett Waltner érkezik.

• 20:49:17

A cserecsatár rögtön egy fölélövéssel véteti magát észre a 84. percben.

• 20:51:18

Ismét egy sárga lap, ebből már bőséges a termés: a 85. percben a rákóczis Jánvári kapja, miután buktatta Tóth Bencét.

• 20:54:37

Sárga lapból soha nem elég: a 88. percben a hazaiak játékosa, Szabó Ottó tartotta fel Markust. E tekintetben a vendégek "vezetnek", 5-4-re.

• 20:56:29

Máris itt a hatodik kaposvári sárga: a 90. percben Waltner kapja, reklamálásért.

• 20:57:52

Ez a lap volt az utolsó jelentős esemény a meccsen, maradt az 1-0, a Pápának. A Rákóczi eddigi mérlege háromból semmi...