A feladat adott a labdarúgó NB I. záró fordulójában: ha a somogyiak megverik az Újpestet, a Pápa pedig nem nyer Diósgyőrben, akkor a Siófok

A Siófok kezdőcsapata: Kurucz - Fehér Zs., Tímár, Takács Z., Fejes - Nagy T., Windecker, Kiss M., Gál, Melczer V. - Pál Sz.

Az Újpest kezdte a mérkőzést.

• 16:33:37

Az 1. percben balról szállt középre a labda, és az érkező Lázár lőtt fölé.

• 16:35:01

A vendégek csapata: Balajcza - Nagy J., Vermes, Mihajlovic, Litauszki - Simon K., Szélesi, Lázár B., Vasiljevic, Balogh B. - Tshibuabua.

• 16:35:30

A Siófok legutóbbi hét meccséből ötöt megnyert. Nem rossz, de ma dől el minden...

• 16:36:01

A játékvezető Farkas Ádám.

• 16:36:51

A 4. percben szép hazai támadás végén Melczer pörgette fel a labdát, és 14 méterről lőtt, Balajcza nagy bravúrral védett.

• 16:38:55

A 6. percben újra Lázár lőhetett, de ballal, 17 méterről csúnyán mellé lőtt.

• 16:41:24

Az imént volt némi kavarodás az újpesti kapu előtt, Balajcza nem tudta megfogni a labdát, de a vendégek végül felszabadítottak.

• 16:43:01

- Petikém, mi újság Diósgyőrben?- Ferikém, még 0-0 ott is az eredmény. Ez az állás a Pápának kedvez.

• 16:45:04

A 13. percben, gyors akció végén Simon lőtt jobbról, 8 méterről, a labda elszállt a kapu előtt, nem érkezett rá középen senki.

• 16:46:46

A 14. percben a lendületből érkező Kiss Máté harcolt ki szögletet a Siófoknak.

• 16:50:00

Jó kis meccs eddig, mindkét csapat felvállalja a támadófocit.

• 16:52:11

- Petikém, mi újság Diósgyőrben? - Ferikém, még mindig 0-0, várjuk a siófoki gólt.

• 16:54:45

A 22. percben balról szállt középre a labda, és a másik oldalon érkező Vasiljevic 5 méterről mellé fejelt.

• 16:58:51

A 26. percben szabadrúgáshoz jut a Siófok a tizenhatos vonala előtt. Kecsegtető lehetőség.

• 16:59:42

Balajcza védett.

• 17:00:05

A 28. percben Pál Sz. lábát húzta el Vermes a tizenhatoson belül, tizenegyes!!!

• 17:01:04

A házi gólkirály Melczer állt a labda mögé, és a kapu közepébe tartó lövést Balajcza kivédte!

• 17:05:04

Két tizenegyes-gyanús helyzet egymás után az újpesti tizenhatoson belül, de a játékvezető nem sípol.

• 17:05:37

A somogyi származású Balajcza kapus eddig a meccs legjobbja.

• 17:08:00

Na, de mi újság Borsodban? Merül fel a jogos kérdés. A válasz:egy nagy nulla, pontosabban kettő. 0-0.

• 17:08:58

Kiss Mátá nagyszerűen csapta be őrzőjét, jobbról középre tette a labdát, a vendégek szögletre mentettek.

• 17:09:08

A 37. percben járunk.

• 17:15:23

A 43. percben Tshibuabua szerzett labdát két siófoki védő gyűrűjében, majd jobbról éles szögből lőtt, Kurucz szépen védett.

• 17:16:36

Siófokon még nincs gól - és Diósgyőrben sincs az első félidő vége felé.

• 17:17:43

1 perc a hosszabbítás.

• 17:18:13

Melczer 11 méteres fejese kerülte el a kaput.

• 17:18:36

Vége az első félidőnek.

• 17:33:53

Már kint a pályán a csapatok, kezdődik a második félidő.

• 17:34:38

A Siófok kezdte a második félidőt.

• 17:43:15

Szépen, csendben telik a második félidő eleje, a siófokiak próbálnak nyugodtan, okosan futballozni.

• 17:47:50

Küzdenek, hajtanak a siófokiak, már csak a gól hiányzik.

• 17:48:47

A 60. percben Mihajlovic kapott sárga lapot.

• 17:51:43

A 62. percben Fejes került helyzetbe, de végül továbbpasszolta a labdát Nagy T. elé, a 15 méteres, erőtlen lövést Balajcza védte.

• 17:57:55

A siófoki Gál kapta az első hazai sárgát a 68. percben.

• 17:59:55

A második félidőre visszaesett a színvonal. Ettől függetlenül begyűrheti a győztes gólt a Siófok.

• 18:01:47

Még 18 perc...

• 18:02:44

- És mi a tényállás Siófokon, Petikém? - A 73. percben járunk, 0-0.

• 18:03:15

A 74. percben Melczer cselezte be magát a tizenhatoson belülre, aztán elakadt egy újpesti védőben.

• 18:03:39

Kiss Mátét Horváth Bence váltja a 75. percben.

• 18:06:35

A 77. percben Nagy Tamás lőtt középről, 25 méterről csúnyán fölé.

• 18:10:54

Itt is, ott is 0-0 az állás, nem kellene más,m mint egy somogyi gól...

• 18:11:53

A 82. percben Tímár került földre a tizenhatoson belül, de talán ő sem gondolta komolyan, hogy ebből büntető lesz.

• 18:12:03

Még 7 perc...

• 18:14:05

Nagy a baj: vezet a Pápa Diósgyőrben...

• 18:17:36

A 88. percben Fejes hat méteres fejesét védte hatalmas bravúrral Balajcza.

• 18:19:06

2 perc a hosszabbítás.

• 18:19:26

A 90. percben eldőlt minden.

• 18:20:12

A csereként beállt Zamostny került helyzetbe, kicselezett egy hazai védőt, és 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0-1.