Kaposvári KK - Alba Fehérvár 2013. Május 11. 17:34

• 17:34:56

Köszöntöm az olvasókat! Hamarosan kezdődik a Kaposvári KK-Albacomp bajnoki elődöntő második mérkőzése, szurkoljanak velünk!

• 17:37:41

A három győzelemig tartó párharc első, szerdai összecsapását a fehérvári csapat nyerte meg, így mindenképpen szükség lenne a győzelemre.

• 17:54:25

Egy szurkolói kezdeményezésnek köszönhetően az egész lelátó egységesen fehérbe öltözött a mai meccsre.

• 18:01:44

Az meccs első kosara Hollisé, majd Dunn rossz dobása után Keller zsákol. 0-4.

• 18:03:04

Spica büntetői után megvannak az első pontjaink. 2-4.

• 18:03:54

Moore beköszön egy triplával és Wood is eredményes, meglép az Alba. 2-9.

• 18:05:20

Hendlein talál be közelről Dunn asszisztja után, Wood pedig triplát dob. 4-12.

• 18:05:54

Swanston egyéni villanása után Wood újabb tempót helyez a gyűrűbe. 6-14.

• 18:08:02

Egyelőre az Alba pontosabban dob, ennek is köszönheti a kisebb előnyét.

• 18:08:58

Hendlein tesz vissza egy támadólepattanót, védekezésben pedig irtózatosan betakarja Hollist. 8-14.

• 18:10:03

Eladott labda után Moore és Hollis kosarai következnek, időt kell kérnie Fekete Ádámnak. 8-19.

• 18:13:15

Moore a harmadik hármasát süllyeszti el, majd Hollis és Keller kosarai következnek, sajnos átrohan rajtunk az Alba. 8-26.

• 18:15:13

Végre kosarat szerzünk Dunn jóvoltából, utána pedig Szabó és Hendlein közelije növeli a pontok számát. 12-28.

• 18:16:20

Az utolsó támadást Swanston fejezi be egy óriási alley-oopal, dupla annyi pontot dobott a vendégcsapat az első negyedben, mint mi. 14-28.

• 18:20:56

Jones nyitja a kosarak sorát a második negyedben, majd Hendlein csak egyik büntetőjét értékesíti. 15-30.

• 18:24:21

Dunn büntetői pontosak azonban a jó védekezéseink után nem tudunk közelebb jönni. 17-30.

• 18:25:35

Szabó dobja át Hendleint, Dunn pedig ismét a vonalról eredményes. 19-32.

• 18:26:46

Moore szorgosan gyűjtögeti a pontokat, ezúttal büntetőből. 19-34.

• 18:29:12

Úgy néz ki egyelőre a büntetőkkel kell beérnünk, most Spica dob kettőt, aki ezután egy 2+1-et is jegyez. 24-34.

• 18:31:31

Spica újabb duplájával zárkózunk, szorosabb védekezésünknek köszönhetően kevesebb az Alba pont. A vendég csapat időt kér 26-34-nél.

• 18:33:42

Jones két jó büntetőjét követően megint Spica pontjai jönnek. 28-36.

• 18:34:43

Jones ezúttal csak egy büntetőt dob be, majd Swanston végre betalál távolról. 31-37.

• 18:36:01

Remekül védekezünk, támadásban pedig Spica a vezérünk eddig, aki újabb két büntetőt helyez a gyűrűbe. 33-37.

• 18:38:56

Négy másodperc van vissza az első félidőből, a hazai időkérést követően Dunn büntetőzhet majd.

• 18:40:57

A pontos büntetők után Moore dobása rossz, így 35-37 az állás, borzasztó első negyedet követően visszajöttünk a meccsbe.

• 18:52:19

Hazai oldalon Spica a legjobb pontszerző 13 ponttal, míg a vendégeknél 11 ponttal Moore a legjobb.

• 18:57:51

Wood dobja az első két kosarat a harmadik negyedben, majd egy hármast is a helyére küld. 35-44.

• 19:00:24

Jones zsákolása után megint 10 pont fölött a különbség, szerencsére Spica nem engedi tovább nőni a vendég előnyt. 37-46.

• 19:01:47

Jones 2+1-e után Swanston három büntetője következik. 40-49.

• 19:03:22

Hendlein vág be egy triplát a sarokból, azonban Wood is ugyanezt teszi. 43-52.

• 19:04:53

Dunn szépen tör be és szerez kosarat, de utána Bódi révén újabb vendég tripla érkezik. 45-55.

• 19:07:00

Szabó csak egy büntetőt dob be, majd Jones duplája után Fekete Ádám időt kér. 45-58.

• 19:07:26

Az első negyedhez hasonlóan ismét beragadtunk a félidő elején, amit az Alba könyörtelenül kihasznált eddig.

• 19:09:40

Drahos szép tempóból szerzi meg első kosarát, aztán pedig asszisztot ad Spicának. 49-58.

• 19:11:54

Swanston újabb triplájával indul az utolsó perc, majd Drahos is három pontot szerez büntetőből. 55-58.

• 19:13:15

Wood sajnos tarthatatlan, a sarokból dobott be egy duplát négy másodperccel a negyed vége előtt, ezzel lett 55-60.

• 19:13:59

Vége a harmadik negyednek, pocsékul kezdtünk megint, de a negyed végére közelebb jöttünk, így izgalmas utolsó 10 perc lesz.

• 19:15:29

Drahos szép betörése után Wood megint eredményes. 57-62.

• 19:16:58

Supola sétálhat be ziccerig, szerencsére Swanston megint triplából pontos. 60-64.

• 19:19:13

Wood két elképesztő triplát süllyeszt el újra, jön is azonnal a hazai időkérés. 60-70.

• 19:22:21

Hollis büntetői a hat perccel a vége előtt 12 pontos vendég előnyt eredményeznek. 60-72.

• 19:24:53

Nem tudunk kosarat dobni percek óta, ráadásul Swanston is csak egy büntetőt értékesít. 61-72.

• 19:25:59

Vendég időkérés picivel több, mint négy perccel a vége előtt.

• 19:28:24

Dunn ziccerét követően egy 2+1e-et is szerez, hat pontra zárkózunk fel. 66-72.

• 19:30:05

Labdaszerzést követően megint az irányítónk eredményes, de sajnos egy ütközést követően Moore-t ölben kell levinni a pályáról. 68-72.

• 19:32:23

Swanston óriási triplája után felrobban a csarnok, hatalmas mélységekből jöttünk vissza sokadszor a meccsen!! 71-72.

• 19:32:45

Dzunic mester kér időt két és fél perccel a vége előtt.

• 19:35:26

Támadhattunk a vezetésért, de egy eladott labdát a visszatérő Moore büntetett meg, hazai időkérés. 71-74.

• 19:36:49

Swanston megint távolról eredményes, egyenlítünk másfél perccel a vége előtt!! 74-74.

• 19:39:54

Hollis csak egy büntetőt dob be, majd Swanston kosarával először vezetünk hat másodperccel a vége előtt!! 76-75.

• 19:43:25

Egészen elképesztő meccset nyertünk meg 78-75-re, óriási fordítást vittünk véghez!!

• 19:44:17

Tombol a csarnok, azt hiszem erre a mérkőzésre nagyon sokáig emlékezni fogunk, 1-1 az állás a párharcban.

• 19:45:11

Minden elismérés megilleti a csapatot, a szív diadala volt ez!

• 19:46:24

Folyatatás kedden Székesfehérváron, hatalmas lelki pluszt adhat ez a győzelem a csapatnak! Köszönöm a figyelmet!