Kaposvár - Jászberény2013. Május 05. 12:15

• 12:15:32

Reméljük és kívánjuk, hogy somogyi siker szülessen!

• 17:44:32

Köszöntöm az olvasókat! Hamarosan kezdődik az utolsó, mindent eldöntő ötödik mérkőzés a Kaposvár-Jászberény párharcban, szurkoljanak velünk!

• 17:47:04

Eddig mindkét csapat megnyerte a hazai mérkőzéseit, reméljük ez a mai napon is így marad és bejutunk az elődöntőbe.

• 18:01:00

Az első kosár Spicáé, gyönyörűen forgatta be Hortit. 2-0.

• 18:02:28

Horti dob szép kosarat majd Swanston tüzel jól távolról, de sajnos utána leindításból Soós eredményes. 5-4.

• 18:03:35

Rakic könnyű duplája után vezet a Berény, de Szőke hármasával visszavesszük az előnyt. 8-6.

• 18:05:26

Soós megint lerohanásból szerez kosarat, Dunn pedig órási triplát suvaszt be. 11-8.

• 18:08:27

Eladott labda után Rakic fejezi be a támadást, majd a kihagyott dobások sorát Swanston töri meg. 13-10.

• 18:09:59

Markovic csak egyik büntetőjét értékesíti, utána viszont a helyére küld egy hármast. 13-14.

• 18:11:24

Spica szép tempót dob középtávolról, Dramicanin pedig megszerzi első pontjait büntetőből. 15-16.

• 18:12:47

Dunn pördül le és dob duplát, majd Dramicanin szerez egy triplát is. 17-19.

• 18:15:07

Drahos büntetői közül a második kimarad, a következő támadások pedig sikertelenek. 18-19.

• 18:16:34

Spica és Djikanovic együttes faultja után Dunn szerez ismét hazai kosarat, azonban Soós válaszol. 20-21.

• 18:18:05

Egy vendég lerohanást ismét az egykori kaposvári játékos fejez be, majd Dávid passzol Spicának aki zsákolással fejezi be a negyedet. 22-23.

• 18:19:25

Nem tudott meglépni egyik csapat sem, rendkívül kiegyenlített a mérkőzés eddig.

• 18:21:10

A második negyed Markovic kosarával kezdődik, amire Dávid Geri válaszol. 24-25.

• 18:22:01

Dunn ront el egy lerohanást csúnyán, amit utána duplával javít. 26-25.

• 18:23:16

Drahos gyönyörű passza után Hendlein szerez kosarat, azonban Horti egyből válaszol. 28-27.

• 18:24:10

Dávid pörköl be egy hármast, aztán Hendleinnek oszt ki egy asszisztot, meglépünk a Berénytől. 33-27.

• 18:24:51

Földi Sándor kikéri első idejét hat és fél perccel a félidő vége előtt.

• 18:26:10

Dunn cseni el a labdát Soóstól és dob könnyű ziccert, majd Dramicanin szerez kosarat. 35-29.

• 18:28:12

Markovic büntetőzhet, csak az egyik jó, a következő kosár pedig Hendlein nevéhez fűződik, nagyon eredményes a palánk alatt. 37-30.

• 18:28:58

Dramicanin kap labdát Djikanovictól, amit még fel tud tenni pontosan. Fekete Ádám időt kér 37-32-es vezetésünknél.

• 18:31:05

Hendlein zsákolt Drahos passza után, hogy aztán Rakic dobjon triplát. 39-35.

• 18:33:09

Az utóbbi percekben inkább a személyi hibák dominálnak, míg a pontok elmaradnak.

• 18:35:28

Soós újabb kosara indításból, szerencsére Dunn triplájával megint pontokat szerzünk. 42-27.

• 18:36:50

Markovic fordul le és dob duplát, majd fél perccel a félidő vége előtt vendég időkérés.

• 18:38:39

Dávid kap sportszerűtlen hibát kicsit túl szigorúan, de Szögi kihagyja mindkét büntetőt.

• 18:39:56

Kivédekeztük az utolsó támadást, így 3 pontos előnnyel vonulhatunk a szünetre. 42-39.

• 18:40:52

Dunn messze a legeredményesebb hazai oldalon 14 pontjával, míg az ellenfélnél Soós a legjobb dobó 10 ponttal.

• 18:55:09

A harmadik negyed első kosara Spicáé, majd Horti dobja be a büntetőit. 44-41.

• 18:56:05

Szőke a sarokból vág be egy triplát, Rakic azonban szintén távolról válaszol. 47-44.

• 18:57:34

Eladott labdát büntet meg Markovic, Szőke pedig egy újabb kosárral jelentkezik. 49-46.

• 18:58:53

Hendlein pöcköli vissza Dunn labdáját a gyűrűbe, majd Szőke kiharcol egy támadófaultot Markovicon. 51-46.

• 19:00:01

Dunn veri meg egy az egyben gyakorlatilag az egész vendégcsapatot és dob ziccert. 53-46.

• 19:03:01

Djikanovic büntetői pontosak, a következő kosarat pedig Spica szerzi gyönyörű passzjátékot követően. 55-48.

• 19:05:14

Kicsivel kevesebb mint négy perc van vissza a harmadik negyedből, amikor Dunn szenzációsan tör be és szerez kosarat. 57-48.

• 19:08:27

Mindkét csapat sorra hagyja ki a dobásokat, alig két perccel a vége előtt Rakic bevág egy hármast. 57-51.

• 19:09:34

Dunn sokadszorra veri meg az őrzőjét és szerez kosarat, majd Djikanovic dob egy horgot Dávid fölött. 59-53.

• 19:11:35

Csak az egyik büntetőjét dobja be Markovic, fél perccel a vége a negyed vége előtt Spica pöcözi vissza Dunn rossz tripláját. 61-54.

• 19:12:43

Swanston szerez egy 2+1-et a negyed végén, amivel 64-54 az állás.

• 19:13:15

Remekül sikerült a harmadik etap, szigorítottunk a védekezésen és ezzel egyelőre nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat.

• 19:15:34

Visszaszerzünk egy támadólepattanót, ami után Spica bedobja mindkét büntetőjét. 66-54.

• 19:17:14

Spica egy tempót is a helyére tesz, nagyon jól kezdjük az utolsó negyedet. 68-54.

• 19:18:41

Soós a már-már szokásosnak mondható leindításkosarát szerzi egy eladott labdánk után, majd Földi Sándor időt kér. 68-56.

• 19:19:29

Hét és fél perccel a vége előtt 12 ponttal vezetünk, ezt az előnyt meg kell tartani a lefújásig.

• 19:21:49

Spica nagyon jól játszik, ezúttal középtávolról talál be. Dramicanin egy büntetője után Markovic dob duplát. 70-59.

• 19:25:43

Török szerez kosarat közelről, sajnos kicsit megállt a támadójátékunk, ezért Fekete Ádám időt is kér. 70-61.

• 19:30:16

Az időkérés utáni első kosár Drahos nevéhez fűződik, szerencsére újból összeállt a védekezésünk, három perc a hátralévő idő. 72-61.

• 19:32:25

Djikanovic tesz vissza egy lepattanót, ami után Drahos bevág egy nagyon távoli hármast, visszaáll a 12 pontos különbség. 75-63.

• 19:32:57

Vendég időkérés 110 másodperccel a vége előtt, innen már meg kell szereznünk a győzelmet.

• 19:33:52

Spica zsákol egyet indításból, tombol a hazai publikum!! 77-63.

• 19:36:18

Markovic kihagyja mindkét büntetőjét, majd Dunn is bevág egy triplát, eldőlt a mérkőzés egy perccel a vége előtt. 80-63.

• 19:37:10

Soós kozmetikáz az eredményen, hogy aztán a kaposvári cseresorból Fonai gyönyörű duplát dobjon. 82-65.

• 19:38:06

Török büntetői pontosak fél perccel a vége előtt, majd Szögi is dob egy duplát. Bíró is betalál hazai oldalon. 84-69.

• 19:38:48

Vége a mérkőzésnek, szenzációs győzelmet arattunk a Jászberény ellen! 84-69 az eredmény.

• 19:39:30

Zúg a csarnok, mindenki a kedvenceket élteti, régóta várt már egy ilyen sikerre a közönség.

• 19:41:20

A döntőbe jutásért az ellenfelünk az Albacomp gárdája lesz, a párharcot szerdán este kezdjük Székesfehérváron. Szép volt fiúk!!!