Jászberény - Kaposvári KK2013. Május 03. 18:57

• 18:57:51

Köszöntöm az olvasókat! Rögtön kezdődik a Jászberény-Kaposvár párharc negyedik felvonása a rájátszásból! Szurkoljanak velünk!

• 18:59:09

A KKK 2-1-es előnyből várhatja a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy egy esetleges mai győzelemmel továbbjut az elődöntőbe.

• 19:05:59

Markovic szerezte meg a meccs első pontját egy sikeres büntetővel, sajnos a mi oldalunkon Swanston is csak egyet dobott be. 1-1.

• 19:07:18

Horti is beköszön, ráadásul plusz büntetőt is dobhat. Hendlein a faultja után közelről eredményes. 4-3.

• 19:08:12

Gyors pontváltás után 6-5 az állás. Dunn dupláját követően Markovic szerzett könnyű kosarat.

• 19:09:34

A csapatkapitányunk, Szőke Balázs besuvaszt egy hármast, míg Horti újra a büntetővonalról dob pontokat. 8-8.

• 19:10:27

Spica első kosara után újabb büntetőző hazai oldalon, ezúttal Markovic, de csak az egyik jó. 9-10.

• 19:11:59

Spica újabb középtávolija pontos, majd Dramicanin első pontjai hozzák közelebb a Berényt. 11-12.

• 19:13:32

Horti jól kezdi a meccset, már 7 pontnál tart, azonban lecserélik és érkezik az előző meccsen kiállított Djikanovic. 13-12.

• 19:16:30

Rakic dobja meg első tripláját, ezt követően pedig Török talál be közelről, picit meglép a JKSE. 18-12.

• 19:18:42

Swanston eredményes Dunn passzából, majd Markovic küldi a helyére a büntetőit. 20-14.

• 19:20:15

Swanston megint duplát dob, az utolsó percet pedig Drahos ziccerével kezdjük. 20-18.

• 19:21:08

Nem volt jó Swanston utolsó hármasa, így vége az első negyednek, 20-18-ra vezetnek a hazaiak.

• 19:24:18

A második tíz perc Horti duplájával és Rakic triplájával kezdődik, szerencsére Dunn nem hagyja meglógni az ellenfelet. 25-20.

• 19:24:56

Rakic megint egy hárompontos akciót csinál, azonban Drahos is pontosan tüzel távolról. 28-23.

• 19:26:19

Dramicanin mindkét kísérlete jó a büntetővonalról, vendég oldalon pedig Hendlein eredményes. 30-25.

• 19:28:38

Swanston tesz vissza egy támadólepattanót, utána viszont mindkét csapat sorra hagyja ki a helyzeteket. 30-27.

• 19:30:19

Sajnos először Horti töri meg a gólcsendet, majd Szögi dob kosarat. 34-27.

• 19:33:51

Mladenovic büntetőzhet Spica faultja után, mindkettőt értékesíti, aztán Spica köszön be ismét. 36-29.

• 19:35:02

Djikanovic első kosarát szerzi, viszont Drahos két duplájával közelebb jövünk. 38-33.

• 19:37:37

Mladenovic pörköl be egy hármast, míg a mi oldalunkon ismét Drahos hozza a pontokat, ezúttal büntetők formájában. 41-35.

• 19:42:21

Djikanovic és Dunn is pontosan büntetőzik, majd Djikanovic bedob egy 2+1-et is. 46-37.

• 19:44:57

Véget ért az első játékrész, 9 ponttal vezet a Jászberény, ha be akarjuk fejezni a párharcot ezen a meccsen, jobb játék kell.

• 19:45:53

Meglepetéstre Horti a legjobb dobó hazai oldalon 11 ponttal, míg a Kaposvárban Drahos a legponterősebb szintén 11 ponttal.

• 19:58:24

A harmadik negyed Soós duplájával kezdődik, először 10 pont fölött a különbség. 48-37.

• 20:02:20

Pontatlan dobások sorát töri meg Soós, Drahos azonban közelről válaszol. 50-39.

• 20:04:38

Dunn 2+1-e után Markovic eredményes közelről. A következő támadás végén pedig Soós dob hármast. 55-42.

• 20:06:17

Swanston megszerzi első tripláját a meccsen, majd Spica farag tovább a hátrányból büntetőből. 55-46.

• 20:08:38

Spica üti be negyedik személyi hibáját, Djikanovic pedig bedobja az ezért járó büntetőket. 57-46.

• 20:10:20

Rakic közeli kosara után két triplánk is kimarad, sajnos nagyon rosszul dobjuk a hármasokat. 59-46.

• 20:11:22

Swanston büntetői jók, azonban Djikanovicot nem tudjuk levédeni, aki a palánk alól pontos. 61-48.

• 20:12:59

Dávid Geri szól hozzá a meccshez, viszont Djikanovic sem hibázik a hazai oldalon. 63-50.

• 20:14:31

Az utolsó perc jön a harmadik negyedből, Hendlein újabb támadólepattanót szed le és értékesít. 63-52.

• 20:16:45

Soós könnyű kosara után Hendlein tüzel be egy triplát, majd a dudaszó pillanatában Dunn is betalál kintről. 65-58.

• 20:17:44

A jó negyedzárásnak köszönhetően közelebb jöttünk a hazaiakhoz, ha a lendületünket tovább tudjuk vinni, még lehet esélyünk ezen a meccsen.

• 20:20:09

Markovic zsákolása indítja a záró játékrészt, utána pedig Dávid 2+1-e következik. 67-61.

• 20:21:58

Hendlein dupla duplánál jár, megint bevágott egy hármast, utána Dramicanin sajnos a legrosszabbkor köszönt be távolról. 70-64.

• 20:23:54

Dunn szed le egy támadópattanót, amit fel is csempész egyből, viszont Dramicanin megint válaszol. 72-66.

• 20:28:11

Soós csak az egyik büntetőjét dobja be. 5 perccel a befejezés előtt Spica adja el a labdát, vezet a Berény 73-66-ra.

• 20:31:31

Fekete Ádám kért időt, nagyon sok a pontatlan dobás a negyedik negyedben, kicsivel több mint 4 perc a hátralévő idő.

• 20:32:42

Hendlein hozza közelebb a KKK-t, azonban Dramicanin megint közbeszól a felzárkózásba, újabb tripla. 76-68.

• 20:34:54

Hendlein duplája után Spica üt faultot Djikanovicon, így kipontózódik. Utóbbi egy közelivel növeli a hazai előnyt. 78-70.

• 20:38:23

Dunn és Rakic büntetőit követően időt kér a KKK, hamarosan kezdődik az utolsó perc. Djikanovic is kipontózódik. 79-72.

• 20:39:21

Dávid csak az egyik büntetőjét dobja be, majd Hendlein újabb hármast dob. 79-76.

• 20:40:27

Soós dobást ront, Dunn pedig végigrohan a pályán és ziccert dob, már csak egy pont a JKSE előnye! 79-78. Földi Sándor azonnal időt kér.

• 20:43:36

Markovic duplája után visszaugrik 3 pontra a különbség. Dunn büntetői következnek, amik pontosak. 81-80. Kezdődik az utolsó fél perc!

• 20:44:07

Markovic kihagyta a hármasát, időt kérünk, labdánk van a győzelemhez és a továbjutáshoz!

• 20:46:27

Dávid Gerit fautolják, sajnos mindkét büntetőjét kihagyta..

• 20:46:54

Hazai időkérés, alig van vissza a meccsből.

• 20:48:05

Dramicanin állhat oda a büntetővonalhoz, ő nem hibázik. 83-80.

• 20:50:55

A bedobás után Dramicanin kipontozódik, Hendleint tripla közben fautolja, azonban az utolsó büntető kimarad, így 83-82.

• 20:51:54

Hortit fautoljuk, bedobja egyik büntetőjét az óra pedig lepereg, a Jászberény pedig győz. 84-82 a végeredmény.

• 20:52:40

Hatalmas esélyt szalasztottunk el, ha egy kicsit jobban koncentrálunk a büntetőknél a végjátékban, akkor nyerünk.

• 20:53:28

Nincs mese, vasárnap este kell kiharcolni a továbbjutást a Városi Sportcsarnokban! A párharc állása 2-2, döntő mérkőzés következik.