Pécsi MFC - Kaposvári Rákóczi 2013. Április 09. 15:46

Szeretettel köszöntöm a Rákóczi-szurkolókat Pécsről. Hamarosan kezdetét veszi a szomszédvári derbi!

A PMFC kezdőcsapata: Dibusz-Lázár, Causic, Krejci, Uzoma - Szatmári, Wittrédi, Zeljkovic - Simon, Grumic, Koller.

• 15:57:11

Prukner László a Hajduch-Okuka, Bank, Kovács O., Jánvári - Pedro - Balázs, Safaric, Pavlovic - Oláh, Waltner tizenegynek szavazott bizalmat.

• 16:00:08

Az előző fordulóban a Rákóczi 1-0-ra kikapott Újpesten, míg a Pécs otthon szenvedett 2-0-s vereséget a listavezető Győrtől.

• 16:02:04

A 20. fordulóból elmaradt mérkőzés előtt a Rákóczi a 12., a Pécs a 13. helyen áll a tabellán. A két csapat között egy pont a különbség.

• 16:03:28

A pécsi edző, Lőrincz Emil dolgát nehezíti, hogy a Győr ellen két kiállított játékosára, Akassoura és Balogh Bélára sem számíthat.

• 16:04:50

Érdekesség, hogy hosszú hetek után visszakerült a Rákóczi kezdőjébe Waltner Róbert. Horváth Tamást ezúttal a cserék közé nevezték.

• 16:06:01

Az ukrán-angol Eb-meccs hírhedtté vált vonalbírója Vad II István vezeti a meccset.

• 16:08:23

Pécsett egész délelőtt esett az eső, a meccs kezdetére viszont kisütött a nap. A nézőszámra rányomta a bélyegét a keddi időpont.

• 16:08:57

A Pécs kezdte egyébként a meccset. Jelenleg a harmadik percben járunk, eddig a hazaiak az aktívabbak.

• 16:12:52

5. perc: A két kapus egyelőre határozottnak tűnik. Mindkettő magabiztosan húzott le egy-egy veszélyesnek tűnő beadást.

• 16:15:06

7. perc: Simon fejelte le Szatmári elé a labdát, aki becsúszva lőtt az ötös sarkáról. Hajduch bravúrral tolta ki a bal alsóból a játékszert.

• 16:23:45

Az első negyedórában a pécsiek nagy helyzetét leszámítva más nem történt.

• 16:24:41

18. perc: Safaric 23 méteres szabadrúgása a sorfalról szögletre pattant...

• 16:26:49

20. perc: Koller Krisztián kapott sárga lapot Pavlovic buktatásáért.

• 16:29:11

23. perc: Grumic játszotta magát tisztára a tizenhatoson belül. 12 méteres lövése azonban jócskán mellé szállt.

• 16:30:13

25. perc: Oláh kapott egy rúgást a térdére, ápolni kell a kaposvári ikont.

• 16:33:38

27. perc: Koller adott álompasszt Szatmárinak, aki 12 méterről laposan lőtt a bal kapufa mellé. Egy erős métert tévedett...

• 16:36:46

30. perc: Megvan az első kaposvári helyzet! Oláh szépen fordult le védőjéről, majd 10 méterről laposan lőtt a jobb kapufa mellé.

• 16:38:46

32. perc: Egy szöglet után Lázár, a pécsi jobb bekk lőtt vagy húszról. A labda a vendégszektor mögött parkoló Rákóczi-buszt vette célba.

• 16:43:47

37. perc: Jánvári kapott sárga lapott, miután elkaszálta az ex-kaposvári Grumicot.

• 16:44:55

39. perc: Zeljkovic, aki többek közt a Paksnak is lőtt már szabadrúgás gólt, majdnem betalált a Rákóczinak is. Huszonötről alig tévedett...

• 16:49:59

Nem lesz hosszabbítás az első félidőben. Talán mindenkinek jobb így...

• 16:53:09

45. perc: A lefújás előtt ígéretes kaposvári akciót állított meg a partjelző lesen - tévesen! Pécs-Kaposvár 0-0. Félidő.

• 17:08:05

46. perc: A pécsi nevelésű, és az Újpestet is megjárt Nagy Olivér váltotta Lázár Pált a szünetben.

• 17:12:18

49. perc: Vezet a Rákóczi! Pedro szerzett labdát, majd Balázshoz passzolt, aki Waltnerhez továbbított. A csatár 5 méterről gurított a kapuba

• 17:15:34

52. perc: Pedro kapott a combjára egy rúgást, ápolni kell.

• 17:16:05

54. perc: Szatmárit váltja az egykori magyar válogatott kerettag, Gaál Miklós.

• 17:21:05

58. perc: Két óriási pécsi ziccer maradt ki. Előbb Simon lövését, majd Uzoma fejesét védte hatalmas bravúrral Hajduch.

• 17:24:54

61. perc: 0-2! Oláh beadása után egymást zavarták a pécsi védők, Causic hátáról Pavlovic elé pattant a labda, aki 10 méterről lőtt a kapuba.

• 17:26:27

65. perc: Bank István helyére Hegedűs Dávid állt be a Rákóczinál.

• 17:27:25

65. perc: Két pécsi játékos vezethette Hajduchra a labdát. A kapus remek ütemben jött ki a kapujából, és lefülelte Grumic passzát.

• 17:30:22

67. perc: Grumic stukkolt a kapu mellé 12 méterről, Hajduch rajt volt a fejesen.

• 17:31:15

69. perc: Waltner ollózott kapura 15 méterről. Dibusz fogta a labdát a szépségdíjas próbálkozás után.

• 17:32:07

A mintegy 60-70 főből álló kaposvári szurkolótábor nagyon boldog. Folyamatosan énekelnek, buzdítják a csapatot! :)

• 17:34:39

73. perc: Nagy Olivér kapott sárga lapot reklamálásért.

• 17:42:32

A mérkőzés utolsó tíz perce kezdődik. A Rákóczi irányítja a játékot, alig van a labda a pécsieknél.

• 17:42:51

81. perc: Okuka kapott sárga lapott Gaál felvágásáért.

• 17:49:04

86. perc: Balázs parádés megoldással - alábökött a labdának vagy 25 méterről - próbált túljárni Dibusz eszén. A kapus bravúrral védett.

• 17:52:37

Három perc lesz a hosszabbítás. Közben Pedro kapott sárga lapot lökésért.

• 17:54:50

90+3. perc: Oláh helyére érkezik Horváth Tamás a Rákócziba.

• 17:55:47

Lefújták a mérkőzést. Remek kaposvári sikerrel zárult a találkozó! 0-2! Köszönöm a figyelmet, hajrá Rákóczi!