A mögöttünk hagyott hétvégén rendezték meg az uszonyosúszó Világkupa második fordulóját az olaszországi Lignano-ban. A közel 800 versenyzőt, 131 egyesületet felsorakoztató viadalon négy Adorjános sportoló állt rajthoz.

Az időszakot tekintve rendkívül bíztató időeredmények és pontszerző helyezések születtek a kaposvári versenyzők által. A hatalmas létszámot tükrözték a kiélezett helyzetek, hiszen egy távon vagy 80-an is elindultak, így tényleg körömhossznyin múltak az értékes helyezések.

Stadler Csenge egy nagyobb kihagyás után emelt fővel tért vissza a felnőtt női élbolyba. Első számán, 100m uszonyos gyorsúszáson még 18., majd az ezt követő távon – 200m uszonyos gyorsúszáson – épphogy lecsúszva a dobogóról 4. lett. Utolsó rajthoz állásnál, már nem bízta a véletlenre és egy szépen felépített 400 méter végén másodikként ért célba.

Semostyán Róbert a leghosszabb távokon szerepelt. A világcsúcstartókat felvonultató mezőnyben 800m felszínen 12., míg 1500m felszínen 11. helyen végzett.

Vince Marcell a rövidebb távokon jeleskedett. 100m uszonyos gyorsúszáson több, mint fél másodpercet faragott le egyéni csúcsából, ezzel az előkelő 5. helyen végzett. 50m uszonyos gyorsúszáson szintén az első nyolc között, 6.helyen zárt.

Kovencz Áron a hosszabb gyorsúszó számokra készült ez meg is látszott a 400 méteres távon hiszen egyéni csúcsot javított. Mindez azonban biztató a következő versenyekre nézve.

Az 1.MCM-Diamant Adorájn SE következő nemzetközi uszonyosúszó versenye hazai pályán, a kaposvári Csik Ferenc Versenyuszodában lesz április 6-án.