Filipovity hármasával indult az összecsapás, Karahodzsics fejezett be egy 2-2-t, Lukovics fordított. Ivkovic 2+1-et mutatott be, Filipovity közelről sem hibázott, majd megint Ivkovic szerzett három pontot. Krnjajski egy tempóval és egy triplával egalizált, Lukovics dobott be két büntetőt. Jean-Marie szerezte meg első pontjait, Bouges tört be remekül, Abell pedig távolról volt fontos (14-15). Kucsera büntetett két ponttal egy eladott labdát, Bouges egy triplát dobott be, Jean-Marie és Dramicsanin váltott kosarat. Krnjajski négyből három büntetőt dobott be, Eaddy fejezett be egy gyorsindítást, Sinik süllyesztett el egy hármast. Wittmann találta meg Karahodzsicsot a palánk alatt, Lukovics két büntetője után Jackson hármasa esett be. 28-25

Bouges újabb hármast pörkölt be, Karahodzsics szerzett négy pontot két támadásból, ezzel már 10 pont volt a különbség, így a Kaposvár időt kért (35-25). Filipovity és Bouges is bedobott egy trojkát, Sinik kettesére Abell felelt, Koprivica ziccerezett. Halmai szerzett két pontot, Dramicsanin és Koprivica is bedobott egy középtávolit, Szőke triplája után kért időt Sztojan Ivkovics (42-39). Sinik törte meg a vendég futást, Wittmann dobott egy középtávolit, a rutinos egy hármast is bevert, így visszaállt a közte 10. Lukovics értékesítette a büntetőit, Eady egy nehéz dobást és Karahodzsics kosara után is ő következett. Karahodzsics két büntetőt is bedobott, így a félidőre 12 pontos előnnyel mehetett a hazai gárda. 55-43

A második félidő első kosarát Abell szerezte, Lukovics egy hármast dobott be, Eaddy csinált egy 2+1-et. Lukovics közelebbről sem rontott, Jean-Marie zsákolt, Bouges és Sinik szerzett gyorsan négy pontot, a vendégek pedig időt kértek (64-52). Eaddy tempója hullott be, Lukovics a vonalról hozott két pontot a vonalról, majd ismét Eaddy lépett előre. Kucsera szórt egy triplát, Sinik kosara már 15 pontos különbséget jelentett. Filipovity a második büntetőjét dobta csak be, Bouges viszont egy hármast, Dalibor Damjanovic megint időt kért (74-57). Eaddy egy hármassal próbálta felrázni csapatát, Lukovics továbbra is remekelt, Abell szépen dolgozott ki magának üres dobóhelyzetet. Karahodzsics ziccerezett, Halmai hozott két pontot második esélyből, Eaddy triplájával zárkózott a Kaposvár. Lukovics két büntetője zárta a negyedet. 80-67

Karahodzsics nyitotta meg a negyedik negyedet, Sinik hármasával 18 pontra hízott a kecskeméti előny. Eaddy azonnal válaszolt, Filipovity triplájára Bouges egy duplával felelt, a Kaposvár pedig időt kért (87-72). Eaddy ismét nem hibázott, Bouges viszont távolról volt pontos, Jean-Marie egy tempót dobott be. Sinik a második büntetőjét értékesítette, Filipovity mindkettőt, Karahodzsics és Dramicsanin játszott össze. Filipovity és Lukovics is szerzett csapatának két pontot, ráadásul előbbi oda is ütött utóbbinak, aki a büntetőt is a helyére küldte. Az utolsó 4 percre így 17 pontos különbséggel érkeztünk meg, innen pedig már nem volt visszaút a Kaposvárnak. 104-89

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Kometa Kaposvári KK 104-89 (28-25, 27-18, 25-24, 24-22)