Krnjajski szerezte a mérkőzés első pontjait egy ziccerrel, Jean-Marie harcolt ki két büntetőt egy támadólepattanó után, mindkettőt be is dobta. Simon rontott triplája után Henry tette vissza a lepattanót, Reizinger talált be a sarokból, így már a Honvéd állt jobban. Azonnal érkezett a válasz Szőkétől, Isiah Brown először lépett pályára volt csapata ellen, egy 2+1-es akciót mutatott be. Szőke nagyon elkapta a fonalat és további öt pontot szerzett, két kosara között Filipovic szerezte meg első pontjait a mérkőzésen (10-12). Brown tempója után Jean-Marie zsákolt, Filipovity három és fél év után újra kosarat szerzett a magyar bajnokságban. Koprivica és Abell 2-2 pontjával már 8-0-ás futásban volt a Kaposvár, Zlatko Jovanovic azonnal időt kért (12-20). Wesson törte meg a hazaiak rossz sorozatát triplájával, Brown két büntetője után Koprivica gyötörte be a labdát közelről, de Djokovics ziccere után Dalibor Damjanovic is magához hívta tanítványait. Koprivica Filipovity rossz kísérlete után szerzett újabb két pontot, Puska verte meg szépen emberét egy az egyben, a negyedet Wesson hármasa zárta. 22-26

Brown pazar egyéni akciójával folytatódott a játék, majd Halmai eladott labdája után már egalizált is. Wesson egy pontot a vonalon hagyott, Henry pöcizett egy rontott dobást a gyűrűbe, Abell triplájával 3 és fél perc után megtörte a kaposvári jeget (29-29). Wesson hármasa faulttal együtt is beesett, de a plusz egy kimaradt, Abellnek a 2+1-hez hiányzott a bedobott büntető, Brown tört be remekül. Henry büntetője után Jean-Marie zsákolt, egy kaposvári fault, majd technikai után háromból két egypontost szerzett a Honvéd. Henry dobott szép horgot Filipovity felett, Filipovic már 8 pontra növelte a differenciát (41-33). Halmai büntetőivel próbált kapaszkodni a Kaposvár, Brown nehéz ziccert tett fel, megint Halmai következett. Filipovity háromból két bütetőjét küldte a helyére, de négy hazai pont megint időkérésre késztette a vendégeket. Halami Szőkét szolgálta ki – amivel elérte a 10 pontot -, a félidőt Brown kettese zárta. 49-42

Filipovity triplájával kezdődött a második félidőt, Djokovics dobta be a büntetőit, Henry a saját rontott dobását pofozta a gyűrűbe. Abell értékesített két büntetőt, Wesson adott nagy passzt Filipovicnak, aki ezt két pontra váltotta. Filipovity mutatott be egy 3+1-et, Brown verte meg könnyen az emberét, Djokovics hármasa után megint időt kért a Kaposvár (60-52). Szőke hármasával zárkóztak a hazaiak, Abell és Krnjajski tripláival pedig már 1 pontos vendég vezetésnél hívta magához csapatát Zlatko Jovanovic (60-61). Brown tudta megállítani a vendég rohanást, Halami csak egy büntetőt dobott be, Peringer egy támadólepattanó után szerezte meg első pontjait. Djokovics tett két pontot a közösbe, majd kettőt a vonalról is, Brown pedig egyet, Damjanovic technikaija miatt. Peringer dudaszós kosarával ért véget a negyed. 69-62

Brown ziccere esett a gyűrűbe, egy újabb technikai miatt plusz egyet is rá tett, Djokovics rossz triplájából Peringer szerzett két pontot. Jean-Marie küzdött nagyot két pontért, Abell egy pontot szerzett csak a vonalról, Wesson dobta át középtávolról az emberét, a Kaposvár pedig időt kért, melyet már nem a lelátóra küldött Dalibor Damjanovic tartott (76-65). Abell megint otthagyott egy pontot a vonalon, egy hármassal javított, a kettő között Simon duplája ért célt. Abell ezúttal már mindkét pontot megszerezte büntetőivel, Henry könnyű ziccert dobott, Koprivica fejezett be egy szép egyéni akciót két ponttal. Filipovity a sarokból hozta fel csapatát négy pontra, nem meglepő módon a Honvéd időt kért (80-76). Koprivica jelentkezett ismét, viszont kipontozódott rögtön utána, nem sokkal azután, hogy Szőke Bálint is kiszállt. Brown fantasztikus ziccert tett fel, Jackson csak az egyik büntetőt tudta a helyére tenni, 53 másodperccel a vége előtt Abell lehetetlen helyzetből harcolt ki három büntetőt, így kiegyenlített. Henry sarkazott ki magának Jean-Marie mellett két pontot, három kaposvári esély után negyedszer is a vendégekhez került a labda, de előtte 6,3 másodperccel a dudaszó előtt időt kértek a vendégek. Filipovity triplája kimaradt, a lepattanó pedig megint a vendégekhez került, Abell hihetetlen triplájával 0,4 másodpercnél úgy tűnt, hogy megnyerte a meccset a csapatának, azonban ráfújtak egy technikait, Djokovics így egyelíteni tudott. Ezt követően Filipovic még betalált, ez azonban időn túl esett, így jöhetett a hosszabbítás. 85-85

Henry 2+1-e volt az első említésre méltó megmozdulás a hosszabbításban, Filipovic duplája után időt kért a Kaposvár. Jean-Marie használt ki egy rossz váltást, Kopácsi köszönt be a sarokból, Filipovic már 8 pontos előnyhöz juttatta csapatát. Krnjajski sietett csapata segítségére, Djokovics három büntetője gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzés sorsát. 100-91

Budapesti Honvéd SE - Kometa Kaposvári KK 100-91 (22-26, 27-17, 20-19, 16-23, 15-6)

Bajnokság, 22. forduló

Budapest, Ludovika Aréna

Játékvezetők: Benczur Tamás, dr. Mészáros Balázs, Jankovics Viktor Zsolt (Dernei Gábor)

Honvéd: Simon 2, Brown 30, Reizinger 3/3, Henry 16, Peringer 8. Csere: Wesson 12/9, Djokovics 13/3, Filipovic 13, Bazsó -, Kopácsi 3/3.

Kaposvár: Krnjajski 7/3, Abell 25/12, Szőke 13/9, Jackson 1, Jean-Marie 10. Csere: Filipovity 18/9, Puska 2, Halmai 5, Koprivica 10.