"Az államtitkárság javasolta a kormány felé, hogy az olimpiai jutalom összege tíz százalékkal emelkedjen a tokióihoz képest, és nagy örömmel jelenthetem be, hogy a kormány támogatja a javaslatot, így a sportolóink tízszázalékos emelésre számíthatnak a párizsi olimpiát és paralimpiát illetően" - hangsúlyozta köszöntőjében a sportért felelős államtitkár, Schmidt Ádám a Magyar Olimpiai Bizottság szombati közgyűlésén.

A köszöntőket követően Gyulay Zsolt, a MOB elnöke a többi között arról beszélt, hogy kollégái harminc sportág hazai szövetségével folytattak egyeztetéseket, hogy aktualizálják előrejelzésüket, és úgy fogalmazott, bízik benne, hogy 160-180 kvóta összejöhet, így a tokiói létszámhoz hasonló méretű lenne a küldöttség a francia fővárosban.

Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere és Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésén a Pesti Vigadóban 2023. december 9-én. fotó: MTI/Balogh Zoltán
Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere és Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésén a Pesti Vigadóban 2023. december 9-én. fotó: MTI/Balogh Zoltán

A párizsi olimpiára az aktualizált sportágankénti előrejelzéseket Bartha Csaba, a MOB operatív igazgatója ismertette. Jelezte, hogy a minimálisan várható 137 és a maximálisan lehetséges 245 fős létszám közötti különbséget magyarázza többek között, hogy jelenleg még férfi és női kézilabdában, női vízilabdában és női kosárlabdában, vagy férfi és női 3x3-as kosárlabdában is kérdéses a kvóta, csak ezeket tekintve hatvan indulási helyről lehet beszélni. Az eredményességi számítások szerint 14-22 dobogós helyet szerezhetnek a magyarok és további 25-38  4-8. helyezést.

Címkék: kvóta, bajnok, olimpia, Magyarország, sport