Ismét rangos viadalnak ad otthont a Csik Ferenc Versenyuszoda. Szombatig ugyanis Kaposváron rendezik a 93. Országos Ifjúsági Úszó Bajnokságot. A somogyi megyeszékhelyen több száz fiatal tehetség áll majd rajtkőre, a mezőnyből pedig a KASI tehetségei sem hiányozhatnak.

A hivatalos megnyitón Kaposvár polgármestere, Szita Károly arról beszélt, hogy a város új versenyuszodája mára a magyar úszósport egyik kiemelt helyszíne lett, hiszen szinte egymást érik a rangos viadalok.

Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke pedig kiemelte, hogy Kaposvár már többször bizonyított az elmúlt években, így nem meglepő, hogy ismét a somogyi megyeszékhelyen küzdenek meg egymással a legjobb ifjúsági versenyzők.

Kaposvári szempontból ráadásul parádésan indult az OB. Kardos Dániel 100 méteres mellúszásban rögtön aranyérmet nyert, míg a 4x100 méteres mix gyorsváltó egy igen értékes harmadik hellyel zárt. A csapatot Harsányi Mátyás, Kardos Dániel, Kovács Nóra, Szántó Réka és Király Dániel alkotta.

Címkék: ifjúsági országos bajnokság, úszás, megnyitó, kaposvár, sport