A kaposváriak amúgy is rossz helyzetét tovább nehezítette, hogy a hetek óta deréksérüléssel bajlódó Milos Miliszavljevics ezúttal már nem tudta vállalni a játékot, így nélküle álltak fel a somogyiak a 2020/2021-es szezon utolsó bajnoki mérkőzésére - írja a delfinek.hu.

Az első percek a vendégeknek sikerültek jobban a négy külföldivel kezdő pécsiekkel szemben. A negyed közepén ellépett a baranyai gárda, de Hendlein és Krnjajszki pontjaival sikerült felzárkózni.

A folytatásban Plézer triplájával egy pontra csökkent a vendégek hátránya. Remekül tartották magukat ezekben a percekben a kaposváriak, akik a félidő vége előtt 37–37-nél egyenlítettek is. Egy szerzett labdát követően Rivers ziccere után pedig azonnal időt kért Dragan Alekszics vezetőedző a Pécsnek. A játékrész utolsó pillanatában Krnjajszki futtában elengedett triplája hullott a gyűrűbe, kialakítva ezzel a 41–44-es eredményt.

A szünet után közvetlenül Rivers hármasa és Hendlein közeli találata növelte a kaposváriak előnyét, de Budimir ls Dragasevics nem hagyta, hogy leszakadjon a baranyai együttes. A 25. percben Brkic duplája azt is jelentette, hogy ledolgozta hátrányát a Pécs. Nikola Lazics vezetőedző 56–56-nál kért időt, után Plézer triplája el is mozdította a vendégeket, de Funderburk találata már ismét a hazai előnyt jelentette.

A záró szakaszt 70–66-ról kezdték a csapatok és több helyzet is kimaradt az első percekben. Két Rivers-dupla hozta el az újabb egyenlítést 70–70-nél, az amerikait nehezen tartották a baranyaiak. Krnjajszki és Rivers is eredményesen célzott távolról, 76–83-nál kikényszerítve ezzel egy újabb hazai időkérést. Az utolsó percekben megpróbált közelebb férkőzni a Pécs, de Rivers és a fiatal Paár biztos kézzel értékesített büntetői a kaposváriak bravúros győzelmét jelentették egyben.

Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 85–91 (18–16, 23–28, 29–22, 15–25)

Pécs, Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ádám J., Török R., Fodor A.

Pécsi VSK-VEOLIA: Ruják (7/3), Lewis (18/3), Funderburk (14), Budimir (14/6), Brkics (19). Csere: Carev (-), Krivacsevics (10), Dragasevics (3/3). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrija Csirics.

Kaposvári KK: Krnjajszki (23/9), Baki (2), Rivers (33/15), Bogdán (2), Hendlein (14/3). Csere: Plézer (13/9), Puska (2), Paár (2). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–6, 7. perc: 14–8, 12. perc: 25–24, 18. perc: 37–32, 22. perc: 47–54, 28. perc: 62–61, 32. perc: 70–66, 37. perc: 78–83.

Kipontozódott: Baki (a 39. percben).

Jók: Brkic, Lewis, illetve Krnjajszki, Hendlein, Rivers, Plézer.