A férfi teke Szuperliga első körének utolsó fordulójában a Köfém Sc-hez utazott az Investment Közutasok Kaposvári TK csapata. A két csapat között mindössze egy pont különbség volt a forduló előtt, így szoros mérkőzésre lehetett számítani.

Az ifjúságiaknál a vendégek nem tudták megnehezíteni a Fehérváriak dolgát, a Köfém simán nyert 4-0 arányban.

A felnőtt mérkőzés első sorában az Investment párosa kezdett jobban. Horváth és Kálny is hozta az első két szettet, előbbi a harmadikat is, ugyan az utolsóban alulmaradt, de a pontszerzés sikerült. Kálny a másik két szettet elvesztette, de előnyéből a végére maradt 18 fa, így ez a csapatpont is a vendégeké lett. 2:0, 33 fa volt a Közutasok előnye.

A második sor felemásra alakult. Nagy gyengébb kezdés után magára talált és a maga javára fordította a párharcot, megszerezve a kaposváriak harmadik pontját. Illés ezzel szemben nem igazán találta a pálya játékát, bár az első szettet megnyerte, utána ellenfele fordított és megszerezte a Köfémnek a győzelemre esélyt adó pontot. Két sor után 3:1-re, 24 fával vezettek a Közutasok.

A záró sorban a hazaiak két legjobb, legmegbízhatóbb játékosa lépett pályára, akik az első dobásoktól irányították a párharcokat és már az első pálya után átvették a vezetést, amit nem is engedtek ki a kezükből, a végére kerek 100 fára növelték előnyüket, így 5:3 arányban a hazaiak nyerték a mérkőzést.

Az "őszi" fordulót a 9. zárta az Investment Közutasok csapata, de mindössze 1 pont a hátrányuk a még bentmaradást jelentő 8. helyhez. A következő fordulóban a Győr-Szol TC csapatát fogadják a kaposváriak a Szántó utcai tekecsarnokban.

Felnőtt mérkőzésen: Köfém Sc - Investment Közutasok Kaposvári TK 5:3 (3400 - 3300)

Botka Dávid 551 - Horváth László 566 (1:3)
Tóbiás János (Gelencsér Attila) 542 - Kálny Krisztián 560 (2:2)
Poroszlai Gergő 563 - Nagy Gergő 576 (1:3)
Sziklási Tibor 538 - Illés Richárd 516 (3:1)
Kéri Sándor 588 - Németh Tibor (Wagner Mihály) 520 (3:1)
Czeilinger Gábor 618 - Pintér György 562 (4:0)

Ifjúsági mérkőzésen: Köfém Sc - Investment Közutasok Kaposvári TK 4:0 (1082 - 983)

Németh István 519 - Fajtai Arnold 497 (3:1)
Molnár Balázs 563 - Fajtai Bálint 486 (4:0)

Címkék: Közutas, teke, Szuperliga, bajnokság, Kaposvár, sport