Az élvonalbeli bajnokság tizedik fordulójából elmaradt meccset pótolták a felek kedden este a debreceni Oláh Gábor utcai sportcsarnokban - írja a delfinek.hu.

Moore és Guyton tripláival hamar vezetést szereztek a jól rajtoló hazaiak, a sérült Hendlein Rolandot és Hock Gergőt továbbra is nélkülöző kaposváriak ellen. Az amerikai Moore hiba nélkül dobott, így csapata csakhamar tíz pont fölé tornázta előnyét. Nem működött a vendégek védekezése hét perc alatt 27 pontot kaptak a hajdúságiaktól. Curry és Rivers távoli kísérletei rendre célt tévesztettek, így sajnos a játékrész hajrája sem hozott változást és 33–13-al zárult az első negyed.

A folytatásban 6–0-ás rohammal lépett még tovább a Debrecen, percekig nem született somogyi találat. Végül Curry büntetői törték meg ezt a rossz sorozatot és Bogdán Benedek triplája is faragott a tetemes hátrányon. Rövid időre ismét húsz pont alá tudta csökkenteni a különbséget a 8–0-ás szakaszt teljesítő vendégcsapat, de csakhamar visszaküldte a meccset kezdő játékosait a pályára Kovács Adrián vezetőedző. Drenovacot sem tudták tartani a kaposváriak, akik ráadásul már tíz labdát adtak el a nagyszünetig.

A folytatásban sem változott a játék képe, a 24. percben Guyton duplájával 65–35-nél állította be a harmincas különbséget a Debrecen, amely továbbra is remekül védekezve kosárlabdázott. Sorra következtek az újabb eladott labdák a kaposvári oldalon, és továbbra sem tudták megfékezni a remek napot kifogó hajdúságiakat. A lepattanó csatában tucatnyival járt előrébb a DEAC, a kimaradó kaposvári dobások után pedig rendre újabb és újabb debreceni pontok következtek.

A záró szakasz elején Neuwirth triplája a 78–38-as állást jelentette. Nagyon gyengén, 22,9 százalékos pontossággal dobtak a vendégek, akik csak a 34. percben jutottak el 40 pontig. A végjátékban csak a különbség mértéke volt kérdéses, a vártnál is magabiztosabb diadalt aratott az esélyesebb hajdúsági alakulat.

Debreceni EAC–Kaposvári KK 90–49 (33–13, 22–15, 20–10,15 15–11)

Debrecen, Olág Gábor utcai sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi T., Csabai-Kaskötő B., Győrfy R.

Debreceni EAC: Moore (16/9), Somogyi (5), Guyton (17/9), Drenovac (15), Tóth Á. (2). Csere: Molnár M. (8), Neuwirth (3/3), Polyák L. (11/3), Hines (13/3). Vezetőedző: Kovács Adrián. Edző: Andjelko Mandics.

Kaposvári KK: M. Curry (7/3), Krnjajszki (4), Miliszavljevics (18/3), Rivers (10), Jukic (2). Csere: Révész (2), Bogdán (3/3), Baki (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–3, 7. perc: 22–11, 12. perc: 36–13, 17. perc: 47–21, 23. perc: 59–33, 27. perc: 63–35, 32. perc: 78–38, 37. perc: 84–42. Kipontozódott: Jukic (a 40. percben), Miliszavljevics (a 40. percben). Jók: Moore, Drenovac, Guyton, Somogyi, Hines, illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.