Az ifjúsági mérkőzésen ritkán látható eredmény született. A vendégek mindkét csapatpontot megszerezték 3-1-es szettarányban, azonban összességében a hazaiak ütöttek több fát (az utolsó szettben Fajtai Bálint 49 fával kikapott), így 2-2-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

A felnőtt mérkőzés első sorában Kis remekül kezdett, megnyerte az első szettet, a másodikat egálra hozta, ezután azonban ellenfele nagyon belehúzott és átvette a vezetést. Az utolsó szettre is nyílt maradt a párharc, aki nyer, az kapja a csapatpontot. Ez Csehnek sikerült 2 fával jobban, így a hazaiak szerezték a csapatpontot. A másik párban Pintér gyengén kezdett, a második szettre viszont feljavult, kiegyenlítette a szettpontokat, a harmadik és negyedik szettben pedig már parádésan teljesített (351 fa), mellyel megszerezte a kaposváriaknak a csapatpontot. A vasiak 16 fával vezettek.

A második sorban Kálny egész jól kezdett (298 fával féltávnál), mellyel 23 fás előnyt szerzett. a hazaiak cserével reagáltak. Cserpnyák jól szállt be a játékba, ráadásul a Közutasok játékosa is visszaesett, a hazaiak csereembere megfordította a párharcot. Németh az első 60 után 1-1-re állt, a harmadik szettben kikapott, az utolsót csak egálra tudta hozni, így ez a csapatpont is a vasiaké lett. A hazai előny 56 fára nőtt.

Az utolsó sorban Horváth nehezen lendült játékba, 5 fával kikapott, a második szettől már partiban volt ellenfelével, de a hazai játékos több esetben is számukra a lehető legjobbkor ütött kilencest, amivel sikerült otthon tartania a csapatpontot. Nagy végig jól játszott, néhány hiba ellenére 2-2-es szettaránnyal megszerezte a második vendégpontot. A hazaiak az utolsó sorban kellően jól dobtak ahhoz, hogy a Közutasok jelentősen ne tudjanak faragni a hátrányukból, így 6-2 arányú Szentgotthárd győzelem született.

A Közutasok által elért 3638 fa nagyon bíztató a jövőre nézve, némi balszerencse, hogy a szentgotthárdiak is igen jó napot fogtak ki, hozzátéve, hogy egy igen fiatal, tehetséges csapatról van szó.

A következő hétvégén szünet lesz a bajnokságban, a kaposváriak két játékosa viszont újra Szentgotthárdra utazik. Pintér Győrgy és Illés Richárd a koronavírus miatt elhalasztott Nyugat-Magyarországi Egyéni Bajnokságon vesz részt, ahol 40 játékosból 14 jut be a novemberben megrendezésre kerülő Országos Egyéni Bajnokságra.

Eredmények: Termalpark-Szentgotthárdi VSE - Investment Közutasok Kaposvári TK 6:2 (3690 - 3638)

Cseh Bence 628 - Kis Richárd 599 (2,5:1,5)

Walcher Roman 633 - Pintér György 646 (1:3)

Takács Tamás (Cserpnyák Árpád) 591 - Kálny Krisztián 571 (2:2)

Karba Bálint 600 - Németh Tibor 580 (2,5:1,5)

Somodi Károly 623 - Horváth László 610 (3:1)

Cserpnyák Martin 615 - Nagy Gergő 632 (2:2)

Ifjúsági mérkőzés: Thermalpark-Szentgotthárdi VSE - Investment Közutasok Kaposvári TK 2:2 (1049 - 1038)

Karba Noel 509 - Fajtai Arnold 526 (1:3)

Cseh Máté 540 - Fajtai Bálint 512 (1:3)

Címkék: Szuperkupa, Szentgotthárd, közutas, teke, Kaposvár, sport