A paksi torna utolsó találkozóját a Baja elleni felkészülési mérkőzés óta kisebb sérüléssel bajlódó Hendlein Roland kihagyta. A pénteki, Szolnok elleni találkozón még játszott, de a Paks elleni összecsapáson bár ott volt a helyszínen, de a biztonság kedvéért nem lépett pályára. Emiatt át kellett szervezni a Kaposvár kezdő együttesét és Stefan Sinovec kezdett a csapatban - írja beszámolójában a Delfinek.hu.

Jól rajtoltak a somogyiak, akik ekkor pontosabban dobtak, mint legutóbb. A negyed végéig erősített az ASE, de Aiken szép zsákolásával még a kaposváriaknál volt az előny. A játékrész végén a szerzett labdákból rendre eredményes volt a Paks. A somogyiak pedig nagyon sok távoli kísérletet hibáztak el.

A fizikai fölényt remekül használták ki a hazaiak, akik 15–0-ás rohammal húztak el. Volt mit mondania az időkérésnél Fekete Ádám vezetőedzőnek, de továbbra is rosszul céloztak a vendégek. A szünet után némiképp kiegyenlítettebbé vált a játék, de a több kiváló egyéni teljesítményt felvonultató paksiak biztosan tartották előnyüket.

A záró szakaszban azok is pályára kerültek a tolnaiaknál, akik addig kevesebb lehetőséget kaptak, a meccs pedig 64–109-es eredménnyel zárult.

A VIII. Morgen Ferdinánd Emléktorna végeredménye: 1. Atomerőmű SE, 2. Szolnoki Olaj KK, 3. Kaposvári KK.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 64–109 (23–31, 11–35, 14–23, 16–18)

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Farkas G, Tőzsér D., Bálind A.

Kaposvári KK: M. Curry (4), Krnjajszki (16/6), Sinovec (7/3), Rivers (18/3), Aiken (7). Csere: Baki (7), Hock (-), Bogdán (3/3), Takács A. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Kovács Á. (8), Capers (6), Valerio-Bodon (25/12), Lóránt (16/3), Jackson (11). Csere: Gulyás (6), Eilingsfeld (17/6), Velkey (15/15), Kis (2), Pajor (-), Verasztó (3/3), Kalmár (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 13–8, 7. perc: 20–18, 13. perc: 23–42, 18. perc: 30–60, 22. perc: 36–70, 27. perc: 46–84, 32. perc: 51–96, 37. perc: 62–103.

Címkék: felkészülés, Paks, Kaposvári KK, kosárlabda, vereség, sport