Lejátszotta első mérkőzését a paksi VIII. Morgen Ferdinánd Emléktornán csapatunk, amely derekasan küzdött, de kikapott a jobb erőkből álló Szolnoki Olaj KK együttesétől - írja a Delfinek.hu.

Már a meccs elején letámadással zavarta meg a kaposváriak akcióit a szolnoki alakulat, amely 5–0-ás vezetést szerzett. A kemény védekezésnek csak nehezen találta ellenszerét a somogyi csapat, amelynek tagjai pontatlanul is dobtak. Az első negyed ennek megfelelően 18–11-re nyerték az alföldiek.

A folytatás Aiken bravúros 2+1-es akciójával indult, és a jól küzdő somogyiak faragtak is a hátrányon. Miután előkészületi mérkőzésről volt szó mindkét edző több felállásban is kipróbálta csapatát. A szünetig - a kiegyenlítettebb játéknak köszönhetően is - újra tíz pont alá csökkentette hátrányát a Kaposvári KK.

A folytatásban Aiken zsákolása után tovább csökkent a különbség, de jókor jöttek a Szolnoknak Badzim és Pongó triplái. Megtorpantak a kaposváriak, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasznált minden ajándékba kapott lehetőséget.

A záró szakaszt megnyerte ugyan somogyi egylet, ám ez a szépítésre volt elegendő. Bakiék vasárnap 17 órakor a házigazda Atomerőmű SE ellen lépnek pályára a paksi emléktorna keretében.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 77–66 (18–11, 21–20, 29–20, 9–15)

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Benczur, Földházi, Győrffy.

Szolnoki Olajbányász: Warner (22/3), Badzim (18/12), Rudner (-), Zsíros (9/9), Cakarun (6). Csere: Gilszki (-), Pongó M. (11/9), Subotic (8), Frank (3/3), Taiwo (-). Vezetőedző: Gasper Potocnik.
Kaposvári KK: M. Curry (20/12), Krnjajszki (5), Rivers (15/9), Hendlein (4), Aiken (11/3). Csere: Sinovec (4), Bogdán (2), Baki (2), Hock (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 13–7, 12. perc: 16–14, 17. perc: 35–23, 22. perc: 42–36, 27. perc: 63–48, 33. perc: 71–54, 37. perc: 75–59.