A Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata szerezte meg a Magyar Kupa bronzérmét, miután a kecskeméti négyes döntő helyosztóján 3-1-re legyőzte a Kazincbarcika együttesét pénteken.

A harmadik helyért rendezett összecsapás első szettjében a borsodiak könyörtelenül kihasználták a kaposváriak hibáit, de a következő két felvonásban a somogyiak rendezték soraikat és fordítottak.

A negyedik etap is a kaposváriak szája íze szerint alakult, így visszavágtak a Vegyésznek a tavalyi bronzmeccsen elszenvedett vereségért.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Kaposvárt erősítő orosz Jurij Kruzskov volt 28 ponttal, a Kazincbarcikából a brazil Marcílio Braga 24 pontig jutott.

Security Check Required

null

Vegyész RC Kazincbarcika - Fino Kaposvár 1:3 (15, -18, -21, -15)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Halász T., Horváth M.

Vegyész RC Kazincbarcika: Páez 3, Blázsovics 7, Moraes 14, Braga 24, Árva 6, Juhász 4. Csere: Vitko (liberó), Efraimidis 5, Dudás (liberó), Budai, Földes. Vezetőedző: Marek Kardos.

Fino Kaposvár: Keen 3, Bögöly 8, Makarov 10, Kruzskov 28, Horváth K. 12, Nagy J. 5. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár 2, Martinez, Kiss M. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

A játszmák alakulása:

1. játszma: 2–3, 5–3, 8–5, 10–7, 12–9, 17–11, 23–14, 25–16 – 25 perc.

2. játszma: 1–3, 5–3, 6–6, 8–9, 11–9, 11–12, 14–12, 14–17, 16–21, 18–25 – 23 perc.

3. játszma: 2–5, 4–9, 7–13, 12–15, 13–18, 15–19, 18–21, 21–25 – 26 perc.

4. játszma: 2–3, 4–6, 5–9, 8–12, 10–16, 12–18, 13–20, 15–25 – 20 perc.

Címkék: vegyész rc kazincbarcika, fino kaposvár, röplabda, sport