Egy nappal a nők után a férfiaknál is legyőzte a Kaposvár a bajnokot. A Vasas elleni hazai meccshez hasonlóan itt is a bajnoki címvédő Kazincbarcika nyerte a nyitó játszmát, a végén azonban a vendég Fino-Kaposvár játékosai ünnepelhettek - írja a klub honalpja.

A nyitó játszmát a hazaiak kezdték jobban, s végül nagy adok-kapok után húzták be a barcikaiak. A folytatásban egészen 20–20-ig együtt ment a két csapat, de rendre a vendég kaposváriak vezettek egy ponttal. 20–20-as állásnál aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Fino-Kaposvár társulata, s ebben a szettben már nem is engedélyeztek több pontot a házigazda Vegyésznek.

Ekkor úgy tűnt, hogy az elveszített második játszma rendesen megfogta a házigazdákat. A Vegyész RC azonban új erőre kapott, s egyenlítettek (20–20), majd játszmalabdához jutottak (24–23). A Fino becsületére váljék, hogy utolsó erőtartalékait mozgósítva fordítani tudott.

A negyedik, utolsó felvonásban is gyorsan ellépett ellenfelétől a vendég somogyi együttes, a Kazincbarcika pedig csak kapaszkodott utánuk. Jól és higgadtan játszott a kaposvári csapat, így aztán nem meglepetés, hogy ezt a szettet nyerte a legnagyobb különbséggel.

A pontosan 100 percig tartó barcikai rangadó legtermékenyebb játékosa az egyaránt 23 pontig jutó Jurij Kruzskov és a Vegyész idegenlégiósa, Braga Da Silva Marcilio Jose volt.

Marek Kardos: "Fájó vereséget szenvedtünk, de elismerés illeti a Kaposvárt, ugyanis jól játszott. Sajnos, nem sikerültek a fogadásaink, így nem tudtunk megfelelő támadásokat indítani. Az edzéseken a jövőben sokkal nagyobb gondot kell fordítanunk a védőmunkánk javítására. A messziről feladott labdákat az ütőink nem nagyon tudták értékesíteni, ezért maradt bennem hiányérzet."

Ruben Wolochin: "Ezúttal végre jól játszottunk és jól szervezett csapat benyomását keltettük. Túl tudtunk lendülni azon, hogy egy–egy látványos labdamenetet elveszítettünk. Annak különösen örülök, hogy a végjátékokat sikerült hozni. Nagyon fontos, hogy az elkövetkezendő időben az ilyen mérkőzésekre kellő mértékben rá tudjunk hangolódni."

Vegyész RC Kazincbarcika - Fino-Kaposvár 1 - 3 (22, –20, –24, –17)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 600 néző. V.: Adler, Tillmann.

Vegyész RC Kazincbarcika: Páez (2), Blázsovics (11), Moraes (12), Braga (23), Árva (10), Juhász P. (5). Csere: Vitko (liberó), Dudás T. (liberó), Budai (–), Csizmadia (–), Péter M. (–), Dimitrios (3). Vezetőedző: Marek Kardos.

Fino-Kaposvár: Keen (4), Bögöly (13), Makarov (14), Kruzskov (23), Horváth K. (11), Nagy J. (9). Csere: Bozóki (liberó), Kiss M. (–), Kalmár Á. (–). Martinez (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin.

A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 8–7, 16–10, 21–18, 25–22 (24 perc). 2. játszma: 8–6, 16–15, 20–21, 20–25 (23 perc). 3. játszma: 4–8, 10–16, 21–20, 24–23, 24–26 (29 perc). 4. játszma: 4–8. 11–16, 15–21, 17–25 (24 perc).