Először ülhetett le a Kaposvári KK kispadjára Sztojan Ivkovics a Debrecen elleni mérkőzésen. A hazai csapat számára mesésen indult az összecsapás: Davis és Norfleet vezérletével 31 pontot dobott a KKK az első negyedben, míg a DEAC csak 21-et.

A folytatásban fokozatosan zárkózott a Debrecen, míg a hazaiaknál eltűnt a kezdeti lendület, így az első félidő végére kiegyenlített a Debrecen, sőt még a vezetést is átvették.

50-52-ről folytatódott a játék. A DEAC megtáltosodott, sorra szórták Polyákék a triplákat, amelyekre a hazai oldalon nem jött válasz. A negyed végére már 8 ponttal vezettek a vendégek.

A záró szakasz Hendlein jókor érkező tripláinak köszönhetően nagyon szorosra sikerült. Bár főleg a DEAC diktálta a tempót, a Kaposvár folyamatosan pár pontra volt csak ellenfelétől. Az utolsó másodpercekben Ponjavics ziccereszhetett az egyenlítésért, de kihagyta, így végül a Debrecen győzött 94-92 arányban a Kaposvár Arénában.

Kaposvári KK - DEAC 92-94 (31-21, 19-31, 19-26, 23-16)