A bajnoki alapszakasz tizenegyedik fordulójában az Alba Fehérvár otthonába látogatott a Kaposvári KK alakulata. A találkozó kiemelt jelentőséggel bírt, hiszen a tabellán olyan tömör a középmezőny, hogy egy-egy győzelem, vagy vereség is több pozíciós eltérést jelenthet a csapatok közt. A találkozót a vendég – addig csupán egy diadallal kevesebbet arató – kaposváriak a kilencedik, míg a fehérváriak a hatodik pozícióból kezdhették.

A rossz kezdést követően a huszáros hajrának köszönhetően jó első negyedet futott a vendég Kaposvár, ám hiába sikerült két pontos előnnyel zárni az első szakaszt, a folytatás már nem alakult ilyen jól.

A második szakaszban gyengén védekeztek a vendégek, amit a fehérváriak harminc pontja is bizonyított. Govens és Csupkovics rendre eredményes volt a triplavonalon túlról. A szorosabb eredmény elérését pedig főleg a vendégek távoli dobásainak pontatlansága okozta.

Az utolsó negyed előtt Dramicsanyin harcossága azonban kamatozott a somogyiaknak. Ennek is köszönhetően 71–62-vel fordulhattak az utolsó szakaszra a csapatok.

Davis csökkentette átmenetileg a hátrányt a második félidő első somogyi triplájával. A tíz pont körüli különbséget ezzel együtt tartani tudta az Alba, egészen Davis újabb hármasáig. Ekkor kért időt Ramirez edző, mert érezte, hogy nem szabad hagynia az egyenlítés közelébe érjenek a vendégek. Guyton gondoskodott is arról, hogy visszaálljon a korábbi különbség. Ráadásul ugyan derekasan küzdöttek a kaposváriak, ám többször is hibáztak a kulcspillanatokban.

Öt perccel a vége előtt 85–74 volt az eredmény és a végjátékra is megnyugtató előnnyel fordulhatott az Alba. Fekete Ádám vezetőedző időkérése után Davis hármasával sikerült újra tízen belül kerülni, de Guyton azonnal válaszolt és eldöntötte a meccset az újabb távoli találataival.

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 99–88 (17–19, 30–17, 23–26, 28–26)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette:

Kapitány G., Török R., Sörlei A.

Alba Fehérvár: Ljubicsics (7/6), Govens (21/15), Guyton (11/9), Csupkovics (8/6), Csorvási (8). Csere: Markovics (10), McDuffie (12/6), Lukács (6), Molnár (16). Vezetőedző: Jesus Ramirez Corbacho. Edzők: Alejandro Zubillaga, Pethő Ákos.

Kaposvári KK: Davis (22/12), Norfleet (17/3), Ponjavics (5), Hendlein (8), Lalic (13). Csere: Dramicsanyin (19/3), Baki (2), Krnjajszki (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–0, 7. perc: 15–8, 12. perc: 26–21, 17. perc: 38–25, 22. perc: 47–38, 27. perc: 55–49, 32. perc: 75–67, 37. perc: 89–76. Jók: Govens, Molnár, Markovics, Guyton, Ljubicsics, illetve Davis, Norfleet, Dramicsanyin.