2020.01.25 - Szombat
Pál
VIDEÓN A VÉGZŐSÖK NAGY NAPJA!
KATTINTSON A KAPOSVÁRI SZALAGAVATÓKÉRT!

Kaposvári bronzérem az uszodában! 2019. December 13. - Péntek 20:43 | Címkék: rövidpályás ob, halmai petra, uszás, Sport

Halmai Petra 200 méteres mellúszásban lett harmadik.

Akárcsak az első két napon, Hosszú Katinka pénteken is három számban diadalmaskodott az úszók Kaposváron zajló rövidpályás országos bajnokságán. A háromszoros olimpiai bajnok ezúttal 400 méter vegyesen, 200 méter háton és 200 méter mellen diadalmaskodott, ráadásul utóbbi számban önmaga 2016-os országos csúcsát megjavítva, 2:20.63 perces idővel csapott célba. Ebben a számban a 17 esztendős Békési Eszter új ifjúsági magyar rekorddal lett második.

Halmai Petra, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola úszója címvédőként ezúttal bronzérmet szerzett a 200 méteres mellúszás számában.

Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor illusztris mezőnyben, Lobanovszkij Maximot és Milák Kristófot megelőzve tudta megvédeni címét.

Nagy csatát hozott a férfiak 4x100 méteres gyorsváltóinak küzdelme. A BVSC Németh Nándorral, Kozma Dominikkel, Bohus Richárddal - akik tagjai voltak a 2017-es budapesti világbajnokságon bronzérmes egységnek - és Cseh Lászlóval 24 századdal, 3:10.92 perces országos csúccsal győzte le a Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim alkotta győri stafétát.

Eredmények:

Férfiak:
-------
400 m vegyes:
1. Verrasztó Dávid (FTC) 4:04.66 perc
2. Sós Dániel (Vasas SC) 4:06.13
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 4:07.26

200 m mell:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:05.33 perc
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:08.44
3. Verrasztó Dávid 2:08.77

100 m gyors:
1. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 46.97 másodperc
2. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 47.16
3. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 47.22

200 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:50.93 perc
2. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 1:51.03
3. Kovács Benedek (Érdi Úszó Sport Kft.) 1:54.05

4x100 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Kozma Dominik, Cseh László, Bohus Richárd) 3:10.92 perc
2. Győri Úszó SE 3:11.16
3. Kőbánya Sport Club 3:18.96

Nők:
---
400 m vegyes:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 4:33.77 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 4:37.88
3. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 4:39.52

200 m mell:
1. Hosszú Katinka 2:20.63 perc
2. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2:22.89
3. Halmai Petra (Kaposvári SI) 2:24.47

100 m gyors:
1. Verrasztó Evelyn (FTC) 53.99 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (DMTK-KVSE) 54.00
3. Senánszky Petra (Debreceni SI) 54.18

200 m hát:
1. Hosszú Katinka 2:03.55 perc
2. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 2:05.29
3. Szabó-Feltóthy Eszter 2:07.64

4x100 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára, Pózvai Kiara, Sebestyén Dalma) 3:42.39 perc
2. Szegedi Úszó Egylet 3:44.45
3. Stamina TK 3:45.98

4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Balog Gábor, Sebestyén Dalma, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna) 3:45.04 perc
2. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 3:48.33
3. BVSC-Zugló 3:48.86

Vissza az előző oldalra

Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket, "cookie"-kat használ.
A böngészés folytatásával jóváhagyja a sütik használatát. Bővebb információ

Bezárás