2020.01.27 - Hétfő
Angelika
-1ºC / 3ºC
Borult
VIDEÓN A VÉGZŐSÖK NAGY NAPJA!
KATTINTSON A KAPOSVÁRI SZALAGAVATÓKÉRT!

Rövidpályás OB: Hosszú Katinka továbbra is verhetetlen 2019. December 12. - Csütörtök 20:19 | Címkék: rövidpályás ob, Hosszú Katinka, Csik Ferenc Versenyuszoda, Sport

A háromszoros olimpiai bajnok ott folytatta a Csik Ferenc Versenyuszodában, ahol szerdán abbahagyta.

Akárcsak a szerdai nyitónapon, Hosszú Katinka csütörtökön is három számban diadalmaskodott a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

A háromszoros olimpiai bajnok - aki a vasárnap befejeződött 25 méteres Eb-n, Glasgow-ban négy aranyat nyert - azt követően, hogy a nyitónapon 100 méter vegyesen, 200 méter pillangón és 100 méter mellen sem talált legyőzőre, csütörtökön 200 méter vegyesen, 50 méter pillangón és 400 méter gyorson nyert. Utóbbi számban Késely Ajnát megelőzve hódította el az országos bajnoki címet.

A skóciai Európa-bajnokságot kihagyó nagymedencés világbajnok Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson bizonyult a legjobbnak.

Ami a kaposváriakat illeti: 50 méteres női pillangóúszásban Halmai Petra hatodik lett, míg a Bozsó Sára, Halmai Petra, Halmai Blanka, Kovács Nóra alkotta 4x50 méteres női vegyesváltó szintén a hatodik helyen zárt.

Eredmények:
Férfiak:
-------

400 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 3:42.70 perc
2. Stefan Sorak (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 3:43.27
3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 3:44.66

50 m pillangó:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 22.59 másodperc
2. Milák Kristóf 22.94
3. Roman Szevljakov (Szentpétervár) 23.18

200 m vegyes:
1. Sós Dániel (Vasas SC) 1:54.95 perc
2. Cseh László (BVSC-Zugló) 1:55.87
3. Verrasztó Dávid (FTC) 1:56.25

4x50 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Szentes Bence, Gyárfás Bence, Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim) 1:34.22 perc
2. BVSC-Zugló 1:35.52
3. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 1:35.72

4x200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Cseh László, Kőhalmi Kornél, Kozma Dominik) 7:09.96 perc
2. Egri Úszó Klub 7:11.72
3. UTE 7:15.53

Nők:
---
400 m gyors:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 4:02.13 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:04.27
3. Fábián Fanni (Szegedi Úszó Egylet) 4:04.57

50 m pillangó:
1. Hosszú Katinka 25.87 másodperc
2. Bordás Beatrix (Hullám '91 ÚE) 26.30
3. Ollé Mónika Beatrix (Stamina TK) 26.77

200 m vegyes
1. Hosszú Katinka 2:07.76 perc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:09.22
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:10.98

4x50 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára) 1:52.37 perc
2. DMTK-KVSE 1:54.56
3. Vasas SC 1:54.99

4x200 m gyorsváltó:
1. Szegedi Úszó Egylet (Fábián Fanni, Fábián Bettina, Pádár Nikoletta, Vas Luca) 7:59.51 perc
2. UTE 8:02.63
3. Stamina TK 8:09.93

4x50 vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 1:33.06 perc
2. DMTK-KVSE 1:34.45
3. BVSC-Zugló 1:35.91

Vissza az előző oldalra

Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket, "cookie"-kat használ.
A böngészés folytatásával jóváhagyja a sütik használatát. Bővebb információ

Bezárás